Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Volt anyósom a kórházban...

Volt anyósom a kórházban egzitált. Engem jelölt meg egyetlen rokonának, mert a volt nejem kiment külföldre dolgozni. Más rokona nincs. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
A temetés intézését nem szívesen vállalnám magamra, egyrészt mert csak 23 éves vagyok és anyagilag se tudnám finanszírozni és szerintem nem is az én dolgom lenne ezt intézni. Volt nejemmel próbáltam felvenni a kapcsolatot, de nem tudom a jelenlegi elérhetőségét, azt sem tudom pontosan melyik országban lakik most. Régi email címét tudom, arra írtam többször is, de nem jött válasz. Mit tehetnék ez esetben?

2015. márc. 19. 06:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Helyi önkormányzatnál tudsz intézkedni. Ha te nem temetteted el, és a volt nejed sem, akkor szegényke majd önkormányzati temetést kap, melyet levonnak az örökségből

Egyébként a néni mobiljában nincs benne az exnejed telefonszáma? Esetleg az exnejed nincs fent facebook-on? Vagy az exnejed egy barátnőjét nem ismered (akár facebook-on).

2015. márc. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem kell eltemettetned, mert semmilyen rokonságban nem állsz vele. Onkormanyztnal megadott a volt feleség utolsó ismert lakcimet, majd ők megkeresik.
2015. márc. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Hogy a kórházban kit jelöl meg, annak semmi köze a temetéshez. Neked annyi a dolgod, hogy tájékoztasd a lányát.
2015. márc. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Meg kellene találni a lányát, hátha érdeklődést mutat anyja halála iránt. Van esetleg elérhető közös ismerős, aki tudhat róla?
2015. márc. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell neked magadra vállalni a temetést.

Te megtetted, amit tudtál, próbáltad értesíteni a lányát. Nincs esetleg más rokon, akit értesíthetnél?

2015. márc. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Amit írtál, az csupán annyit jelent, hogy a kezelőorvosa teljes körűen tájékoztathat téged a hölgy állapotáról, esetleges haláláról. (Mert ugye ha egy vadidegen menne be, hogy róla érdeklődjön, azt mondanák, hogy a személyiségi jogok védelme érdekében nem tájékoztathatják.)


A temetést annak a kötelessége intéznie, aki örököl utána. Ha készült végrendelet, akkor tudni kéne, mi áll benne (habár a lányának mindenképp jár a kötelesrész). Ha nincs végrendelet, akkor te nem örökölsz utána, tehát temetési kötelezettséged sincs.


Az valóban jó ötlet, hogy értesíted az önkormányzatot mindarról, amit tudsz (hogy egy lánya van, aki külföldön dolgozik és nem tudod az elérhetőségét).


Az mindenesetre minősíti volt nejedet (és neki anyjához való viszonyát), hogy arról sem tud, hogy anyja haldoklik, és anyja sem ővele próbálta fölvenni a kapcsolatot, hanem veled. Manapság egyetlen mobiltelefon hívással értesíteni lehet bárkit, ha csak nem az őserdő közepén vagy a sarkvidéken dolgozik.

2015. márc. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

23 évesen már elvált vagy? Azigen.

Amúgy részvétem.

2015. márc. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
9%
Ha mégis neked kellene intézni a temetést.Kérj hamvasztást és kérd ki az urnát 100kból megúszod
2015. márc. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó már mért neki kéne intézni?Semmi köze hozzá.Ha nem lesz meg a lány,majd az önkormányzat eltemeti,aztán bevasalja majd a lányon.Csodálatos lány lehet,az anyja beteg,mi több haldoklik az meg eltűnt mint szürke szamár a ködbe.
2015. márc. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó, ha olyan az anyuka, mint az én apám, aki simán végignézte, hogy kis híján meghalok, akkor megértem, hogy leszrja.


Engem sem túlzottan érdekelne apa betegsége. Pláne, még temettessem is el, mikor elbszta az egész fiatalkorom. Jó vicc.

2015. márc. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!