Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek ebben az esetben?

Mit tennétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Van egy kislányunk. Anyósommal jó a kapcsolatunk, alapvetően kedves ember, sokszor jön látogatni az unokáját. Nem szól bele a gyereknevelésbe, nem turkál a lakásban, tehát semmi szokásos anyós-probléma nincs vele.


Viszont ott van apósom. Alapvetően bunkó stílusa, személyisége van, ráadásul alkoholista és a személyes higiéniája is egy csövesére hajaz. Ő nem igazán jön látogatni az unokáját, szerintem különösebben nem is érdekli. Számomra ez így jól is van, nem erőltetném a kapcsolattartást, van három gondoskodó nagyszülője.


Udvarias vagyok vele, ha muszáj találkozni, de nem erőltetem a beszélgetést, ő meg bármilyen találkozón bepiál és elalszik 5 perc alatt. Emiatt kölcsönösen nem kedveljük egymást apóssal.


Ma anyósom elrángatta hozzánk. Bejött két percre, bement a mosdóba, körbehugyozta a WC-t, kijött, bunkón beszólt és távozott. Ráharaptam a nyelvemre, mert ha visszaszólok, akkor véglegesen megoldom kettőnk kapcsolatát.


Anyósomnak finoman jeleztem, hogy nem bánnám, ha nem hozná magával, úgysem vágyunk egymás társaságára, én meg arra végképp nem, hogy a saját házamban sértegessenek.

Apóst a saját gyerekei se szeretik, a lányával hasonlóan viselkedik, aki rendszeresen leüvölti a fejét és már elhangzott a "nem vagy az apám" mondat is, férjem is közömbös iránta.


Anyósom elkezdte fejtegetni, hogy de mégis közelednem kellene hozzá, mert hát a férjem apja és a férjemnek milyen rosszul eshet ez. Férjemet felhívtam, hogy tök őszintén, őt zavarja-e, hogy nem felhőtlen a viszonyom az apjával. Nem, tojik rá, ő se keresi nagyon a kapcsolatot vele, már gyerekkorában se volt meg a kötődés. Az anyját szereti, az apja meg ott van díszletnek.

Viszont attól tart, hogy az fog történni, ami az előző feleségével is: após hasonlóan bunkó volt, majd egy idő után elkezdte anyósomat is a menye ellen hangolni, sikerrel. Ettől viszont tart, hogy ne legyen szétbombázva apósom által a viszonyom anyóssal.



Ti mit tennétek a helyemben?


2015. márc. 26. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
adnék mindig jóó fajta sört ha átjön, máris nyaliznak neked :D
2015. márc. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy jó ötlet volt szólnod anyósnak miatta. Szerintem valószínűleg ő is szégyelli, hogy ilyen, nyilván ő szenved miatta a legtöbbet. Hogy miért van akkor vele, az más kérdés, ebben senkinek nincs joga turkálni.


Ha úgyis szökőévente egyszer hozza magával, akkor hagynám a fenébe. Kellemetlen, de néha ki kell bírni.

2015. márc. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem jár hozzátok rendszeresen az após akkor tényleg nem érdemes szólni neki. Évente egyszer el lehet viselni vendégként. Ha beszól ne hagyd magad, mert felnőtt emberek vagytok mind a ketten! Ez azt jelenti hogy ne őt sértsd meg, hanem magadat védd meg hogy lássa ezt veled nem lehet megtenni.

Anyósnak mondd el hogy őt nagyon szeretitek és örültök neki. Apóst is szeretitek, de sértegetni nem fogod hagyni magad jogtalanul. Nem taknyos kisgyerek vagy hogy össze kelljen húznod a jelenlétében magad, de még egy gyereknek sem kéne.

Csak akkor hozd ezt fel ha szituáció van. Fölöslegesen nem érdemes cirkuszt generálni. Apósod meg lehet hogy jódarabig nem fog hozzátok menni továbbra sem.

2015. márc. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én leülnék anyóssal beszélgetni, hogy őt nagyon bírod és kivételesen jó anyós (amit írtál róla, az alapján tuti :) ), és szeretnéd, ha ez így is maradna. Szándékosan nem akarsz elébe menni veszekedésnek, nem akarsz apósnak beolvasni, de szeretnéd, ha nem is nagyon lenne rá alkalmad, amikor ezt megtennéd. Azt is elmondhatod neki, hogy nagyon fáj neked, hogy ilyen, mert tudod te is, hogy egy apa-fia kapcsolat is milyen fontos. Netán ha segíteni akarsz a helyzeten, akkor anyóssal beszélhetnék arról, hogy apát és fiát hogy lehetne összehozni legalább egy jobb szintre.
2015. márc. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez a helyzet, annyi különbséggel, hogy nincs még gyerek és apóssal EGYÁLTALÁN nem tartjuk a kapcsolatot. Javaslom ezt nektek is, bármilyen szomorú. :(
2015. márc. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szorol szora ugyanez a kerdes volt mar par honapja felteve.
2015. márc. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#4 - ezeket mondtam anyósnak.

Apa-fia kapcsolat biztosan nem lesz javítva. Apósom tojik a fejére, a férjemnek meg zéró kedves emléke róla, rossz annál több. Apósom önzősége már az ő gyerekkorukban is jelen volt, apaként egyáltalán nem funkcionált, ő csak úgy volt a lakásban.

De volt olyan, hogy pénzt akart lopni a fiától (egy munkahelyen dolgoztak és após csalt egy pénzzel, ami a fiának és egy másik munkatársnak IS járt volna). Amikor nagy balhék árán elosztották, azzal kommenttel adta oda a fiának, hogy "remélem gyógyszerre költöd". Szóval ilyen kaliberű húzásai voltak. A férjem már olyat is mondott, hogy ha meghalna az apja, különösebben nem rázná meg a dolog.


Ezen szerintem kár javítani, nincs érzelmi kötelék köztük, elszakadni se volt minek.

2015. márc. 26. 16:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem fogadd el semlegesnek, ha ott van köszönj neki, nem kell barátkozni, úgy is erőltetett lenne. De azért szerintem egy minimális tiszteletet és elfogadást kell tanúsítanod, akkor amikor ő is normális. Ha bunkó, mond meg neki szerintem nyugodtan, hogy téged ez a viselkedés, már ne is haragudjon, de zavar. De ne veszekedj, hanem érzelemmentesen, határozottan beszélj vele. Szerintem ha így teszel, és akkor is higgadt maradsz, ha ő folytatja a bunkóságait, akkor tisztelni fog téged, és megoldódnak a problémák. Legalábbis remélem. Ha nagyon eldurvulnak a dolgok, akkor ki is tilthatod a lakásodból, jogod van hozzá, megmondod neki, hogy nem látod szívesen, ha így viselkedik.
2015. márc. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!