Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nyaralás anyóssal: belemennéte...

Nyaralás anyóssal: belemennétek ebben az esetben a férjetek kedvéért?

Figyelt kérdés

Anyósom sajnos szeret mindenbe beleszólni, ha jön velünk, vagy az lesz amit ő akar, vagy végigveszekedjük a nyaralást.

Viszont a férjem nagyon szeretné, mert van egy 1,5 éves lányunk és szeretne pihenni is, kettesben lenni velem pár órát amíg az anyja van a lányunkkal.


Ti belemennétek?


2013. júl. 3. 11:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
Nem.
2013. júl. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%

Végre egy olyan döntéshelyzet, amin nem kell sokat agyalnom:

NEM!!!

2013. júl. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
49%

Igen.

Értelmes felnőtt nőnek tartom magam, aki képes a férje kedvéért (a házassága kedvéért) néha lenyelni a békát. A gyereknek is jó, ha mamázhat, a mamának is, ha unokázhat, nektek is, ha több időtök lesz egymásra.

Ahogy a kollégáidat is el kell viselned, akármilyenek, nem tudom, miért nem lehet ugyanígy az anyóst is elviselni.

2013. júl. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 gömbicica ***** válasza:
70%

szia :-) az a megoldás esetleg, hogy a kislány itthon marad, Ti meg együtt mentek?

igy férj kettesbe pihenhet Veled,

Mama is örömködhet a kicsilánnyal :-)

Én mondjuk felajánlottam, de inkább nem kértek belőle.

Pedig mindeketten kivoltak, vannak mint a kutya, éjszakákat nem alszanak a 3 gyerek mellett, szét vannak csuszva, mint a fene. Férj 16 órázik, aludni keveset bir.....

Ilyen is van.

De miért kéne végigveszekedni a nyaralást?

Férjedtől se jó dolog elvárni, hogy kerek perec megmondja anyukájának, hogy márpedig maradjon otthon.

Vagy mondjátok le a nyaralást valami indokkal, aztán

pikk-pakk egyszer csak pakoljatok össze, és indulás.

2013. júl. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 gömbicica ***** válasza:
36%

Vagy másik dolog.

Irod, anyós mindenbe szeret beleszólni.

Szóljon. Te is mondd el véleményedet, de érvekkel.

Akkor érvekkel jöjjön elő ő is.

lehet, hogy 1-1 alkalommal tényleg neki lenne igaza talán.

Talán elgondolkodnék egy ilyen megoldáson is.

Nem tudom milyen témák a vita tárgyai? :-)

2013. júl. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Anyósom nem bír a lányunkkal 1-2 óránál több ideig, ezért kettesben nem tudunk menni.


Olyan dolgokban veszekednénk, hogy pl ő korán kel, jönne minket is ébreszteni 7 körül. Ő nem szeret fürdeni, várost akar nézni egész nap, múzeumba menni mi pedig inkább pihennénk, strandolnánk, olyan dolgokat csinálnánk amit egy 1,5 évessel is lehet.

2013. júl. 3. 11:44
 7/20 A kérdező kommentje:
Közel 1 évet éltem vele, leszarja az érveket. Ha valami nem úgy van ahogy ő akarja, akkor hisztizik mint egy gyerek. Ezt a férjem is belátja, de szerinte pár napot kibírhatnék, csináljuk amit ő akar. De én meg nem akarom a 40 fokban múzeumból kiállításra rángatni a gyereket.
2013. júl. 3. 11:46
 8/20 anonim ***** válasza:
36%

Van szád. Ülj le vele, mondd el, hogy szeretnétek, ha veletek menni, de ti pihennétek, ezért tovább alszatok, készüljön magának elfoglaltsággal a reggeli órákra. Esetleg lepd meg könyvvel, rejtvénnyel, kézimunkával.

És mindenképpen én hívnám meg, nem hagynám a férjemre, szerintem ez egy jó pont a mama szemében.

2013. júl. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
36%

A férjem kedvéért belemennék. Hisz őt szeretem, vele élek, érte megteszem.

Viszont a nyaralás elején leülnék hármasban, és megbeszélném velük, hogy ki mit szeretne. Ha anyós múzeumba menne, menjen nyugodtan, ti lementek a partra. Nem kötelező mindent együtt csinálni. A kislányra időnként anyós vigyázzon, ti pedig elmentek együtt sétálni.

Ennyi :)

2013. júl. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 gömbicica ***** válasza:
44%

Szomoruan olvasom, hogy esély sincs arra, hogy békés gymás mellett élést gyakoroljatok :-(

Te szüleiddel sem mennél el szivesen együtt?

Valóban egy 1,5 éves gyerekkel ne koslatós kikapcsolódást kellene szervezni -(

Ha van rá módotok, fizessétek be őt valahová ahol lehet nyüzsögni hajnaltól késő estig, valami csoportos valamire.

aztán menjetek el akkor mikor éppen ő is "nyaral" :-)

Ezt az alkalmat meg mondjátok le valami csinált indokkal.

tényleg nem jut eszembe okos :-(

Én boldogan mennék "babázni" nem vagyok egy ugatós fajta. Még akkor sem, ha netán különbözik a véleményünk. Magamban elrendezem, és ennyi.

Ha meg olyan helyre mennének ahol én alapból nem érzem jól magam, akkor meg nem is "jelentkeznék" gyerekfelvigyázónak :-)

Ha unokával mennék, akkor az lenne az első, hogy minden percét kiélvezzem, nem az, hogy muzeumtól, muzeumig mászkálok. Arra el tudnék menni egyedül is, nem egy apró gyerekkel!!!!

2013. júl. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!