Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nektek mi lenne a normális...

Nektek mi lenne a normális ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A férjemről pár hónapja derült ki,hogy allergiás a tejre,így most szigorú diétán van,családban tudja mindenki.

Most volt a születésnapja,szokás,hogy mindenkié anyóséknál is meg van ünnepelve utána hétvégén,van torta,közös ebéd.Ezzel nincs is baj,3-4 hetente megyünk úgyis hozzájuk,nem külön program.

Másfél hónapja sógornőm születésnapjára anyós tejmentes gyümölcstortát készitett,pörkölt,rizs,örültem is,hogy ilyen könnyen vette.

Erre párom szülinapján mit csinál? Vajas,tejszínes túrótortát,mert hogy az párom kedvence...

Inkább eljöttünk tortafelvágás előtt,páromat eddig is nagyon megviselte az életmód váltás,ez külön rosszul érintette.

Normális anya az ilyen?

Ha szól,akkor sütök én tortát (előtte pár nappal barátokkal ünnepeltünk,akkor is sütöttem,finom habosat,krémeset,csak nem tejeset),de nem,ezekre a családi ünneplésekre senki semmit nem vihet.


2013. szept. 13. 11:03
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
58%

Nem lehet, hogy csak elfelejtette az allergiáját, mert nem hallja minden nap? Nem lehet, hogy csak az lebegett a szeme előtt, hogy ez a kedvence, és ezért csinálta?

Nem lehet, hogy sógornőd beszélt vele az ünneplés előtt, hogy ne felejtse el az allergiáját, és egyeztessenek menüt? Nem lehet, hogy csak a rosszindulatot látod ott ahol lehet, hogy nincs is?

2013. szept. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
42%
Nem lehet, hogy anyósnak csak kiment a fejéből és nem szándékosan csinálta?
2013. szept. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
27%

Elfelejtette, nem veszi tudomásul, vagy nem veszi komolyan.

Kicsit túlreagáljátok. Mi az, hogy "Normális anya az ilyen?"


A férjed pedig ne hisztizzen. A tejre én is allergiás vagyok. Ez van, lehet vele élni. Nem kell túl sok mindenről lemondani. Jóindulatból sütött tortát, azt illett volna megköszönni, és szépen visszautasítani, hogy most nem ehet. Nem hisztizni, mint egy kétéves.

2013. szept. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Előtte 3 nappal ecseteltem anyósnak,hogy nálunk a kis boltokban mennyire nem lehet növényi tejszint kapni (hulalában is van),de végül csak vettem x fajtát.Párommal hétvége előtt 2 nappal beszélt,hallottam,hogy párom panaszkodik neki,hogy voltunk étteremben,és mennyire kevés dolgoból választhatott.

Ha már nem elég,hogy tudta milyen orvosoknál voltunk,amig kiderült a tejallergia.

Sógornőm a saját szülinapja előtt még nem is tudott a dologról,akkor ért haza 2 napja külföldről.

2013. szept. 13. 11:23
 5/39 A kérdező kommentje:

11:18

Lehet neked könnyű volt megszokni,egy felnőtt férfinak nem az,nekem is eleinte eléggé problémás volt,hogy el kell felejteni a megszokott kajákat,mindent helyettesiteni kell.

Anyós cukorbeteg,én se felejtem el sosem,hogy ha jön,akkor úgy sütök főzök,hogy mindenből ehessen.Nem pedig meghivom ebédre,aztán ehet 2 falatot,mert agyoncukroztam mindent.

2013. szept. 13. 11:25
 6/39 anonim ***** válasza:
70%
Elfelejtette/nem gondolta, hogy egyszeri alkalomtól baja lesz. Nem kell ennyire rosszindulatúnak és bunkónak lenni nektek se, nyilván egy csomót fáradozott és jót akart. Ezt normálisan is meg lehetett volna beszélni, mint hogy fogjátok magatokat és elviharoztok.
2013. szept. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
48%

Legközelebb szóljatok neki, hogy mama, kérlek ne felejtsd el, hogy nem ehetek semmit, ami tejterméket tartalmaz. Viszont úgy örülnék egy jó töltött paprikának és egy gyümölcstortának.


Túlságosan betegnek kezeled a férjed, pedig nem az. Ez csak laktóz allergia. Ettől még ezerféle ételt ehet. Nem rákos, nem halálos beteg, nem kell a hiszti.

2013. szept. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Nem laktóz,hanem tejfehérje (laktóznál ehet tejes dolgokat,csak legyen laktózmentes,tejfehérjénél semmi tej,tejtermék)

Nem kezelem betegként,csupán próbálok rá vigyázni.Beteg addig volt,mig rá nem jött az orvos mi baja,de addigra egy komolyabb bélgyulladása is lett.

2013. szept. 13. 11:40
 9/39 anonim ***** válasza:
84%

Én laktózérzékeny vagyok. Csak a laktózmentes tejet, vajat, tejfölt eszem meg. Anyukám évekig, akárhányszor mentünk, mindig kitalálta valami hülye kifogást. Ja,azt hittem, ha megfőzöm, akkor kimegy belőle. Keveset raktam bele vagy de ez csak margarin. Igen, tényleg az,csak tartalmaz tejcukrot is....Vagy azzal jött, hogy drága. De évente kétszer nem tudja megvenni a 300Ft-os tejet, ha nekem csinál krumplipürét? A laktózmentes tejföl nem horror a másikhoz képest az ubisalátához. De akkor meg jön, hogy a sarki boltban nincs ilyen. Igen, 5 perccel több sétával viszont már lehet kapni.

Tudja,hogy nem halok bele, max egy kis hasmenés. Ennyit igazán megtehetek, hogy neki ne kelljen a nagy sütés-főzés készülődésben még erre is figyelnie.

Pedig nem rossz anya, csak ilyenkor kifogásokkal él.

2013. szept. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
8%

A lelki háttere a történetnek (leegyszerűsítve), hogy lebetegítetted a férjedet, hogy csak te etethesd, "ápolhasd", hogy csak te adhatod meg neki a megfelelő táplálékot. Természetes, hogy először az anyósnak, az anyjának ugrassz neki, így eltudod vágni a lelki köldökzsinórt. A történetben nagyon fontos szimbólum a tej, továbbgondolva anyatej. Így jelennek meg a lelki dolgok fizikai síkon.

Kicsit beteges dolog, de végül sikerül elérned, hogy a férjedet csak te táplálhasd, magadhoz kötöd, megvéded a szörnyű külső világtól.

2013. szept. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!