Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek melyik lenne a...

Szerintetek melyik lenne a jobb megoldás teljesen külön házba költözni anyósoméktól vagy egy 2 rendbeli házba költözni közös udvarral?

Figyelt kérdés
Mennyire lenne nehéz fenntartani egy külön házat?

2015. márc. 28. 09:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

2 rendbeli haz???


Ezt a kifejezest hallotta mar valakı?


A kerdesedre valaszolva, csakis teljesen kulon.

2015. márc. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, az én férjem nagyon jól kijön a szüleimmel, szóval mi egy telken lakunk velük leválasztva, külön házban.

Viszont semmibe nem szólnak bele, ha valami olyan dolog adódik akkor megkérnek, nem pedig elvárnak, szépen nyugodtan élünk.

Az én anyósom más tészta, nem bírja megállni ha valami nem úgy van ahogy ő akarja, vele sose akarnánk közösen lakni és ezt a saját fia mondta...igazából nem tudhatjuk neked milyen a kapcsolatod velük, vagy mennyire hagynak önállósodni.

Általánosan azt mondhatjuk, jobb az ha külön van a család , mert úgy biztos, hogy nincs konfliktus, de ha jóban vagytok, illetve ismered annyira őket, hogy tudod hosszútávon is jól kijöttök , nem zavarja őket a szokásaitok ( akár a hangosan hallgatott zene, mert hidd el, mindenbe bele lehet kötni...) akkor érdemes lehet.

2015. márc. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Közös udvart semmiképp, soha! Volt részem 2 közös udvarban is, utána az utolsó utca utolsó házába vágytam. Mindig az acsarkodás bírósággal fenyegetőzés ment részükről mert fingjuk nincs az osztatlan közösről. Na mindegy.. közöst NE!
2015. márc. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
2. vagyok, belegondolva az utolsónak igaza van, nálunk nem lenne gond amúgy sem, de szerintem sokat számít hogy az 1 telken 2 külön házban vagyunk és az egész le van választva középen , szóval megvan mindenkinek a saját területe, jogilag is mivel a házat mi építettük automatikusan a telek is hozzátartozott a papírozás után, de ha arra gondolsz, hogy 2 generációs nagy házba lennétek közösen azt tényleg rágjátok át nagyon! Főleg ha emeletek vannak...
2015. márc. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Ez anyóstól függ. Mi vadidegenekkel lakunk közös udvarral, és nincs belőle probléma. Testvérem pedig anyukámék szomszédjában lakik, de mindkét udvart közösen használják, náluk például kifejezetten jó ez a megoldás, mert nővérem sokat dolgozik, a gyerekei pedig ilyenkor csak átmennek a nagyihoz. Anyósomékkal viszont nem laknék így, pedig velük is jóban vagyunk, de tudom, lennének belőle konfliktusok.
2015. márc. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Mindenképp külön ház! Szülőkkel együtt élni felnőtt, házas, családos embereknek minden, csak nem egészséges.
2015. márc. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Egy külön házat pont ugyanannyira nehéz, mint egy ugyanakkora közöset. Ha van rá lehetőség, akkor szerintem menjetek külön.

Nekem a szüleim laknak most együtt a nagyanyámmal, úgy voltak vele, hogy intelligens emberek, megoldják. Mára úgy elmérgesedett a viszonyuk, hogy rossz nézni.

Az emberek változnak, nem tudhatod, néhány év múlva milyen lesz a viszonyotok. Tavaly ilyenkor az anyósom imádott engem, napi szinten chateltünk vagy telefonáltunk, egy héten egyszer biztos átmentünk vagy ők átjöttek... azóta berágott a semmin (tényleg a semmin, ez a legszebb az egészben), egyszer csak feltűnt, hogy már napok óta nem beszéltünk és nem látom facebookon se. Kiderült, hogy fogta magát és letörölt. Az okát senki nem tudja. Van ilyen. Különösebben nem zavar, de azért ha egy telken élnénk, akkor elég fura volna :D

2015. márc. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
79%
mindenképpen külön!!!!
2015. márc. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is a külön jobb.

Most lehet, hogy jó a viszony és szépen élnétek egymás mellett, de ha 10 év múlva mondjuk egyik nagyszülőnél elkezdődik a demecia/alzheimer stb.. akkor évekig tartó csatározás lesz, mire olyan állapotba épül le,h jogilag is tehettek valamit (pl. felügyelet v idősek otthona stb...).

Sőt lehet az első 1-2 évben csak összevesztek és élhettek idegben, mire leesik,h ja a mama beteg...

2015. márc. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"2 rendbeli haz???


Ezt a kifejezest hallotta mar valakı? "


Van, aki NEM hallotta?



Természetesen teljesen külön!

2015. márc. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!