Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Érdemes nősülni, vagy jobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes nősülni, vagy jobb megoldás az együttélés?

Figyelt kérdés
Sok a rosz tapasztalatom a házassággal kapcsolatban.(szüleim,ismerősök,rokonok köréből)Mivel már hivatalosan is tulajdonának érzi egyik fél a másikat,-és tudja válni nem egyszerű-előjön az igazi énje.Elszámoltatás:mikor,meddig.kivel,hol,miért voltál???Othoni élet:miért,minek,rosszul csinálod,ne ide tedd,bezzeg más férfi,dolgozni nem akarsz,ba..ni nem tudsz minek vagy akkor,stb.Vagyis álandó viták.Együtélésnél ezt nem lehet megtenni-mindkét fél tudja,ezért aztán visszafogja magát.Vagyis van fék,mert hamar leléphet a másik.Van ellen érvetek?

#házasság?
2013. okt. 26. 22:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Ha szar lesz idővel a kapcsolatod, nem a házasságtól lesz az, hanem miattad meg a párod miatt...

Vőlegényem előző kapcsolatában ezek a problémák már az összeköltözés első napján elkezdődtek, aztán egyre súlyosabbak lettek, pedig esküvőről szó sem volt, és az ő lakásában éltek, vagyis a lány nem érezhette ilyen tekintetben "nyeregben" magát.

Ha nem megfelelő emberek jönnek össze, papírral és anélkül is kiütköznek a gondok. Manapság meg ugye ott a házassági szerződés, bármikor elválhatsz stb., úgyhogy a házasoknak sem bonyolult otthagyni egymást.

2013. okt. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

Mellesleg ha csak azért nem ütköznek ki a gondok, mert a társam visszafogja magát, nehogy otthagyjam, akkor inkább rögtön házasodjunk, hadd mutassa ki a foga fehérjét.

Vagy szerinted jobb úgy együtt lenni, hogy nem önmagunkat adjuk? Szerintem nem.

2013. okt. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%

Az a gondolkodásmód, amit leírtál az megvan a szimpla együttélésben is ha a felek nem elég intelligensek és innentől kezdve...na inkább bele se vágjanak egyikbe se.


A házasságot mindig a saját szempontjaid a saját párod a saját kapcsolatod felől nézd.

Azért mert mások eltolták az az ő hibájuk miért lenne ettől a te kapcsolatod is csőd?


Tanulj a hibáikból. Nem azért mentek szét mert összeházasodtak hanem mert éretlenül kezelték a dolgokat.

Egyeseknek tényleg nem érdemes megházasodni valakik meg csak így tudják elképzelni az életet.


Mindenesetre a házassághoz fel kell nőni és nagyfokú érzelmi érettséget kíván és még nagyon sok mindent. De ez alapból kijár egy kapcsolatnak is szóval, aki alkalmatlan a házasságra az az együttélésben sem lesz szerencsésebb és fordítva.


Mindig az adott két személy a fontos ebben a kérdésben nem a környezet.

Az is tény, hogy egy házasságból macerásabb kilépni így jobban kell teperni, hogy megúszd a válási procedúrát. Az együttélést könnyebben, lazábban kezeli a többség.

2013. okt. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%

Ez hülyeség, egy sima együttélésnél sincs semmiféle fék. Ha egy ember természetéből adódóan féltékeny, az akkor is elszámoltatja a párját, ha nem házasok.


Ha egy házasság tönkre megy, annak nem a házasság az oka, hanem a benne élő emberek.

2013. okt. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanmár hülyeség viták azért vannak mert emberek vagyunk.
2013. okt. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
21%

Én szerintem a házasságnál nincsen nagyobb kihívás! Soha sem lehet tudni hogy meddig tart .... És az csak egy papír .... Szerintem nem érdemes megházasodni hiszen rengeteg válással végződik ........ De vannak kivételek ! Csak én nem hiszek a házasságban hiszen csak ebben a hónapban 2 házaspár is beadta az unalmasat az ismerőseim közül !.......

És még sokan mások úgy hogy szerintem nem érdemes de te érzed te tudod! :D

2013. okt. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen tekintetben nem szempont, hogy házasság vagy együttélés. Ha valaki megjátssza magát, az már régen rossz. Nekem nem lenne fék egy veszekedésnél, hogy nem vagyunk házasok, mert mindig úgy éreztem, hogy ami jön, az jöjjön ki még a házasság előtt.

Nekem, most, hogy házas vagyok inkább jelent féket a házasság a vitákban. A férjemnek szívesebben engedek, mint egy jelenlegi partnernek. Mondjuk ez hozzáállás kérdése is. Nekem a házasság végleges, így próbálok vigyázni rá.


25N

2013. okt. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
4-es Én második kapcsolatomban élek 2éve együtt,az első 3 hónapig tartott.Az első alaptalan gyanusítgatést,kérdéseket lenyeltem,de másnap másik vita,más miatt,értelmetlenül,este fáradtan már sok volt.Összecsomagoltam,eljöttem.Azért házasságban nem ilyen egyszerű!
2013. okt. 26. 22:43
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de házasodni épp ezért megfontoltan kell, nem rögtön belerohanni két boldog hét után.
2013. okt. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Ha két ember kapcsolata szar, nem tudnak kommunikálni értelmes emberek módjára egymással, az nem azért van mert házasok. Ugyanúgy szar lesz csak együtt éléssel is.


Az én szüleim 15 év után váltak el, mert anyám már nem bírta elviselni apámat, hogy a szolgájának nézte, egy fűszálat nem tett keresztbe otthon, pedig mindketten dolgoztak. Beszólogatott, bunkó volt.


És nem csak a házasság alatt. Előtte is ilyen tapló pasi volt. Szóval elváltak.


De attól hogy a környezetemben ez a válás megtörtént, még nem vonok le olyan tanulságot, hogy akkor mindenki aki megházasodik, el fog válni.


És nem utolsó sorban, olyan párt választottam, akit eléggé megismertem, ki kellett ismernem, hogy tudjam, ő olyan amilyennek mutatja magát, és én életem végéig vele szeretnék élni.


És mit ad ég? Az esküvő után sem változott meg, ugyanolyan remek társ, mint amikor még csak együtt éltünk. mindketten ugyanúgy teszünk a kapcsolatunkért, ugyanúgy törődünk egymással, mint az esküvő előtt.


Az együtt élést is pont azért nem szeretik sokan hosszútávon, mert ott a pasi elkényelmesedik, és azt hiszi, ha mindent megkap így , akkor már nem kell feleségül vennie a lányt, mert minek?


Szóval a házassággal nincsen semmi baj, az együtt éléssel sincsen semmi baj alapvetően. Azzal van baj, ahogy az emberek egymást kezelik a kapcsolataikban, és hogy ráfogják, pl a házasságra, hogy biztos azért romlott el minden...


27/N

2013. okt. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!