Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tudnék vissza vágni?...

Hogyan tudnék vissza vágni? Az anyósom megkeseríti az életemet.

Figyelt kérdés
Sajnos egy házban élek azanyósommal, /ő lenn, mi az emeleten, külön bejárattal, csak az udvar közös/. Elköltözésre nincs esély. A párom igazi "anyuci kisfia". Az anyósom megkeseríti az életemet. Mindenben csak a rosszat látja, mindnekitől mindent irigyel, senkiről nem tud jót mondani. Három éve vagyunk együtt a párommal, van egy két éves kisfiunk. Idegileg kikészít az anyósom. Bármikor elkezd rám kiabálni, lehülyéz bárki előtt. Nyáron a kisfiam egy laavor vizzel játszott az udvaron, bevittem 5t tisztába tenni, a vizet ott hagytam, aztán mentünk vissza játszani, de közbe az anyósom belelépett a vízbe. Két hétig mindenkinek azt panaszkodta, hogy lehet ilyen hülye menye, hogy a vizet az udvar közepén hagyja. Az más dolog, hogy lehet valaki olyan hülye hogy belelép egy lavor vízbe. Kritizálja a kinézetemet, hogy kövér vagyok, /170 cm 73 kg/, szóvá teszi hogy minek hordok nagy, bizsu fülbevalókat, az nem való, miért hordok feketét, minek festem a hajam, miért alszok délután a kisfiammal, mikor más dolgom is lehetne. A csúcs, hogy senki nem jöhet hozzám látogatóba. Anyám azért nem, mert biztos ide akar költözni és el karja venni a házát, a testvérem azért nem, mert dohányzik, a testvérem párja /akivel 4 éve együtt van/ azért nem, mert nincsenek össszeházasodva, nagynéném /aki 200 km-re lakik/ azért nem ,mert ez nem átjáróház. Olyan is volt, hogy állatkertbe akartunk menni, erre az anyósom kiöltözött, az utolsó pillanatba közölte, hogy ő is jön velünk, mert szüksége van a kikapcsolódásra. Persze aztán az egész kirándulásból nem lett semmi. Ha nem vagyunk otthon, turkál a holmijaink között, ha kulcsra zárom az ajtót meg van sértődve. Én ezt már nem bírom idegileg. Legszivesebben elmennék, de hová és miből egy kisgyerekkel? A párom nem szól semmit, mert ő azt mondja, két tüz között van. Mit tegyek? Arra is gondoltam, hogy egyszerüen lelépnék 2-3 napra a tesómhoz,mivel ő nem jöhet, hát én megyek hozzá. Hogy tudnék visszavágni az anyósomnak?
2015. márc. 29. 10:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell háborúzni. Ezek szerint anyósod mellett nincs férfi, aki lekötné az energiáit. Ha kellően határozott vagy (de nem erőszakos), akkor talán visszafogja magát, mert most hatalmi harcot folytat, hogy a vezértehénségből nem hajlandó engedni.
2015. márc. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Van férje, de a "bácsinak" be kell húzni fülét- farkát, ő nem zavar sok vizet. Vele néha szoktam bezsélgetni, nagyon csendes, aranyos öreg bácsi, csak sajnos sok szava nincs. Alaposan le van földelve. A párom meg azt mondta, az anyjának senki nem felelne meg, mint a fia szerelme.
2015. márc. 29. 10:44
 3/26 A kérdező kommentje:
Mit értesz azon,hogy ha elég határozott vagyok?
2015. márc. 29. 10:45
 4/26 Lina32 ***** válasza:
44%

Szia! Fogas kérdés amit feltettél. Ha jól értem, szinte a kapcsolat elején teherbe estél, nem igazán volt időd megismerni a párodat, mielőtt közös gyermeket vállaltatok. Ez nagy hátrány, mert ezt a dolgot úgy lenne a legkönnyebb megoldani, ha a párod melléd állna. Szerinted igazi anyuci kisfia, nos rengeteg ilyen férfi van, pont az ilyenekkel nem érdemes egy házban élni az imádott mamával. Nem valószínű, hogy ellent fog mondani neki bármiben is.

Az, hogy a mama ilyen ellenséges veled, abból adódik, hogy nagyon szereti a fiát, és valószínű, hogy nem tart téged megfelelő párnak a számára. Nézd az ő oldalát is, ő úgy érzi, kihívóan öltözöl, nem adsz magadra hogy szép legyél (szerinte, hiszen kövérnek tart, ő a legszebb nőt szeretné a fiának), valószínűleg úgy gondolja, hogy ráakaszkodtál az ő szeme fényére azzal hogy "felcsináltattad magad". Más generáció, más gondolkodás.

Mi az amit tehetsz: ülj le vele beszélni. Nyugodtan, semmi visszabeszélés, kiabálás. Próbáld megértetni vele, a legmélyebb tisztelettel (ne feledd, ez az ő háza gondolom), hogy semmi rosszat nem akarsz, nagyon szereted a fiát, és mindenkinek érdeke - a gyermeké is! - a nyugodt légkör. Próbálj kompromisszumot kötni vele, ő is változik valamiben, te is, a legfőbb ellentétekre fókuszálva. Ez neki is fontos, hiszen te vagy az unokája anyja, ha elmész, ritkán láthatja a gyermeket... Ha semmi sem működik, akkor viszont komolyan el kell beszélgetned erről a barátoddal, hogy tegyen valamit, mert ez nem működőképes. Ebben a szituációban nem visszavágni kell, hanem hideg fejjel, felnőtt módjára kezelni a problémát.

2015. márc. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nem öltözöm kihívóan, csak szeretek csinos lenni, nem hordok minit, se kivágott holmikat. 38 évesen meg nem hiszem hogy annyira rosszul néznék ki, csak mert 73 kg vagyok. A párom szereti, hogy van mit fogni rajtam. A babát meg főleg a párom akarta, nem én, és ezt tudja az anyósom is. Próbáltam vele szépen beszélni, de nem lehet. Próbáltam neki megmagyarázni a fülbevalómat is, mindig is ilyeneket hordtam, a fia így ismert meg, és neki nem számít. Ha rákérdezek a testvéremre, miért nem jöhet, jön a válasz: -Az a büdös ku.va?... Mert az anyósom szerint aki festi magát vagy cigizik, az csak ku.va lehet. Ilyen felfogástól nem szakadna el a cérna nálad?
2015. márc. 29. 10:55
 6/26 anonim ***** válasza:
57%

Hasonló helyzet nálunk is.... Mivel a fia nem akarja megbantani az anyját nem szól neki, így oda jutottunk, hogy jelenleg háromféle növényi nyugtatot szedek, de hamarosan rendes gyógyszert kell feliratnom, mert depressziós lettem....

Megoldás nincs. A családi előzmények alapján minimum 15-20 év még vele. ...

2015. márc. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
26%
Házasok vagytok? Mert ha nem, akkor azt is kifogásolhatja.
2015. márc. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk házasok, de ez nem gond, mert ő sem házasság párti.
2015. márc. 29. 11:07
 9/26 anonim ***** válasza:
81%
Előbb azt írod, hogy a testvéredet lekvazza, mert nem házas, aztán azt, hogy nem házasság parti. Nem tűnik fel az ellentmondás? Max z nem akarja,nehogy te legyél a kisfia felesége. ...
2015. márc. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Lina32 ***** válasza:
73%
Ok... menj el a gyerekkel a tesódhoz, de ne mondd meg hogy csak pár napra mész. Mondd meg neki, hogy eleged van, nem bírod tovább, fogd a gyereket és menj. Onnantól tárgyalóképes pozícióba kerülsz.
2015. márc. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!