Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyűlölöm az apámat, csak...

Gyűlölöm az apámat, csak megkeseríti a már amúgy is szörnyű életemet, szerintetek mit csináljak ezzel az emberrel?

Figyelt kérdés

Nos apám világ életében alkoholista volt és agresszív, erőszakos.Mikor Anyukám meghalt visszakerültem ehhez az őrülthöz és azóta egy valódi pokol lett az életem.

Nehéz kiigazodni rajta mert a kedve olyan gyorsan változik mint az időjárás néha kenyérre lehet kenni, máskor meg úgy ordít és olyan mocskosan beszél a saját gyerekeivel, hogy az valami elképesztő.

Őt úgy nevelték, hogy a testvére legyen számára mindig az első és mindenki más csak utána jöhet...

Apám testvére meg a családja, hogy is mondjam nem igazán kedvel minket állandóan áskálódnak kifigyelnek minket az ablakból, nézik, hogy mikor hova megyünk, elég idegesítő mondjuk amikor jövök haza, és keresztapám pont abban a pillanatban lép ki az ajtón, megkérdezi, hogy hol voltam majd bemegy.

Tegnap ezt szóvá tettük apámnak és még azt mondta mi tehetünk róla, teljesen a testvére pártjára állt és minket a saját gyerekeit meg szépen lecse*szte, hogy mit képzelünk magunkról, hogy a testvérét szidjuk...

Azóta bunkó velünk csak kiabál és még a kákán is a csomót keresi.

Úgy szeretnék már ettől a paraszttól elköltözni a lehető legmesszebbre csak félek egy kicsit a változástól.Most olyan szakon tanulok az egyetemen amit nem szeretek olyan jó lenne itt hagyni, és elmenni Pestre albérletbe de attól tartok, hogy nem lennék képes ott eltartani magamat.Aki albérletbe lakik és egyetemre jár, az ő véleményük is érdekelne?Ti el tudjátok tartani egyedül magatokat?

Szeretném élni az életem, úgy ahogy azt én elképzeltem és nem úgy ahogy azt apám szeretné.

Segítsetek adjatok tanácsokat, hogy mit tegyek!


2010. jún. 7. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elég durva a történet, azthiszem ehhez nem lehet mit hozzáfüzni. Teljesen megértelek.


Pesten albérletben suli mellett, elég nehéz, gondolom most sem dúskaltok az anyagiakban, ez biztosan nem változna.


Hány éves vagy, illetve hány évesek vagytok?

2010. jún. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
először is nyugodj meg, ne szólj neki vissza haggy mondja a magáét.. Másodszor, én egyetemista vagyok, és egyedül élek, és el tudom tartani magam. Úgyhogy fel a fejjel és költözz nyugodtan.
2010. jún. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk ezt elso korben ugy lehetne megvalositani, hogy mivel már felmérted apád agybani kapacitásait, hát a szintjének megfeleloen kezeled, és nem töle várod a csodákat meg nem öt avatod be a dolgaidba és életed nagy döntéseibe!!


Ha rolad van szó, maradj mega formális sablonos félszavas válaszoknál, és a kitérő, érzelemmentes nyugodt vagy inkább bölcs válaszadásnál és igykezz azonnal kérédések elé szegezni az apádat amelyek felé irányulnak!


Egy idő mulva le fog szállni rólad, és még az is elképzelhető, hogy megfelelési kényszerbe kergeted, ami neki is jó hiszen célt ad haszontalan alkoholista életmódjának!!


Ne hagyd hogy ő hasson rád, hass te őrá!

2010. jún. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
kollégium nem opció?
2010. jún. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

ne vegyél ki komplett lakást, inkább keress társbérletet

ha nem bírod a fősulit és most az első,hogy innen megszabadulj,akkor kezd el dolgozni

onnan már ugyan nehezebb visszazökkenni a tanulásba, de nem lehetetlen

alkoholista az én apám is, arra ne számíts ,hogy az otthoni helyzet tartósan változni fog. néha összeszedik magukat pár hétre-hónapra, de amúgy ennyi. tisztelet a ritka kivételnek, az alkeszek el sem jutnak addig,hogy egyáltalán belássák: problémájuk van az alkohollal

sok sikert

2010. jún. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az ilyen ellenörző emberkéket meg intézd el annyival, hogy dolgom volt, nem keresett senki?


Szóval ne mutass érzelmeket, maradj formális, sablonos.


Ezek az emberek le vannak irva, de nem kötelezö tudatni is velük, mert minek...

2010. jún. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Albérletet , meg gond0ld át mert lehet hogy most nyáron megoldható, de van 8 kemény hónap amikor a futés rengeteget elvisz, főleg ahol nem is rajtad mulik hogy mennyi, pl távfutés..


És akkor majd hova mész?

Mert haza biztos nem mehetsz ezekhez..


Ha meg nem tudsz fizetni, akkor 2-3 nap, max 1 hét és repülsz az utcára!

2010. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem költözz.

Ha elég erős vagy, megtudsz élni Pesten.

Ezt úgy értem, hogy marha nehéz, de szerintem még mindíg jobb, mint az, ha ott maradsz, ahol vagy.

2010. jún. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Költözz.

Olyan szobát vegyél ki, aminek fix a havi bérleti díja, akkor nem kell aggódni a fűtési szezon miatt.

Én egyetem mellett nem csak magam tartom el, hanem a párom is (de hálisten, holnaptól végre dolgozik :D), meg lehet oldani. Először is most menj el dolgozni, célszerű legalább 100e kezdőtőkével feljönni, mert lehet, hogy kaució van, illetve amíg az első fizud megkapod, addig is élni kell valamiből. Az egyetemen pályázz meg minden szociális támogatást, és igyekezz jól tanulni, hogy ösztöndíjad is legyen, ebből akár 20-40e is összejöhet iskolától, szociális helyzettől és tanulmányi eredménytől függően. Az kb fedezi a lakhatásod. A kaja, bérlet, egyebek is kijön 30-40e-ből simán, ha spórolsz.

Szóval meg lehet csinálni, vágj bele bátran! Ha nagyon félsz az anyagiak miatt, akkor viszont először dolgozz egy évet teljes munkaidőben és gyűjtögess, utána kezdd csak el az egyetemet.

Ha lehetőséged van rá, akkor meg inkább kollégiumba menj, az egyetemi kollágiumok az év 365 napján nyitva vannak és negyedannyiba kerül, mint egy albérleti szoba.

Bármit is választasz, semmi nagyobb kiadást ne tegyél addig, amíg legalább kéthavi megélhetésed (100-150e) nincs a számládon hó végén. Így nagyon kicsi a valószínűsége, hogy olyan helyzetbe kerülsz, hogy nem tudod eltartani magad egy esetleges átmeneti munkanélküliség miatt.

Sok sikert!!

2010. jún. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
az én apám detto ilyen volt, csak még rosszabb...18évesen elköltöztem albérletbe és azóta megvagyok.Mindenképp társulj 1-2 fővel és közösen olcsóbb lesz mint 1dül.Fel a fejjel!35/N
2010. jún. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!