Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós kivételt tesz a gyerekei...

Anyós kivételt tesz a gyerekeim között. Mit csinálhatok? Párom két tüz között, anyjával nem akar veszekedni, de tudja, hogy nekem van igazam .

Figyelt kérdés

Én már beszélö viszonyba sem vagyok anyóssal,nem ez miatt...

ha a párom ezt szépen megemliti neki,hogy nem kéne kivételt tenni a 2 lány közt ,akkor egy ideig elkezd gyügyörészni a kisebbik lányomhoz is, ,de aztán minden megy tovább....az a válasza anyosnak ,hogy hisz a kisebbik is kap ajándékot ,nem kell telhetetlenkedni...

konkrétan az ajándékok miatt telt most be a pohár...az mellett ,hogy mindig csak a nagy lányomat akart elvinni magához ,de ezt már orvosoltuk ,vagy viszi mind a kettöt vagy egyiket sem ...:)azota egyiket sem viszi...szerencsére...-ez egy másik történet lenne.

szóval,az anyosom kifejezetten jómodú.a nagylányomat szüli,névnap ,karácsonykor elhalmozza ajándékokkal ,tényleg olyanokkal ,amirol mi egyszerü család álmodni sem merünk pl hatalmas barbiház ,legdrágább bicikli,minden amit csak el tudtok képzelni. a nagylányom 4.szülinapjára játszóházat bérelt.

a kisebbik lányomnak elö karácsonyán semmit nem vett mondván ,meg kicsi ugysem fogja fel...1 elsö szülinapjára 5000 forintot adott ,mondván ,majd mi veszünk neki valamit.második karácsonyra sem kapott semmit,a nagy lányom kapott egy csomo ruhát ,azt mondta ,hogy majd ha kinövi jo lessz a kicsinek,itt már pipa voltam nagyon.most volt 3 éves ,és sütött neki az anyos egy tortát,és ennyi ...

párom mondja neki szépen ,de semmi ,ö összeveszni nem fog vele az biztos. de akkor mégis mit kellene csinálnom ,mert azt hiszem lassan a gyerekek észre veszik ,hogy mekkora különbség van kettejük közt.

Gyerekek közt 1 év korkülönbség van.


2015. ápr. 5. 14:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%

A kisebbik lányod észre fogja majd venni a kettős mércét, tehát ez ellen semmit nem tudtok csinálni. Párod megkérdezhetné, hogy miért csinálja ezt, hiszen ez nem normális.

Ha nem változik a helyzet, akkor ti vesztek a kicsinek ajándékokat, a nagynak pedig az anyós - ennél jobb megoldást nem hiszem, hogy lehet találni :(

2015. ápr. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Pedig ez ellen a párodnak kellene fellépni az anyjával szemben. Milyen férfi az, aki nem képes megvédeni a családját, a gyerekeit?! Ha az én anyám ezt tenné a gyerekeimmel, biztos, hogy nem hagynám. Ahogy anyósnak sem, de azt a férjemtől várnám, hogy rendezze el. Nem tenném ki a gyerekeimet ilyen igazságtalan bánásmódnak. Ha a mama nem fogja ezt fel, ki is maradhat az életünkből.
2015. ápr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem először az okot kéne megtalálni, mert biztos okkal tesz ilyen különbéget.
2015. ápr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

nem értem milyen okra gondolsz ? :) mind a 2 lány a férjemtol van ,ha valami ilyesmit sejtesz :D

idegeskedek is rajta eleget ,de párommal csak az anyos miatt veszekszünk ,és miatta elég gyakran...

férjem mondta is neki ,hogy ezt nem csinálhatja ,de a választ már irtam ,fel sem akarja fogni az anyos...

2015. ápr. 5. 14:31
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is ezt csinálja az egyik mamám, kiskorom óta a bátyámat szívleli jobban. Csak az ő szülinapját ünnepeljük, mindig családi ebéd van akkor, névnapkor is, torta, ajándékok minden, engem sosem köszöntött még meg, pedig karácsony elött 1 nappal van a szülinapom, karácsonykor pedig amúgy is megyünk mindig ebédre, igazán mondhatná h boldog szülinapot, de sosem mondta még, tortáról vagy ajándékról álmodni sem mernék.

Én már kezdek beletörődni, rosszul esik, de ez van, papám is ugyan ilyen

2015. ápr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Igen lassan a gyerekek észre fogják venni a különbségeket,hogy pl jajj nagytesó sok ruhát,játékot kapott én meg csak egy csokit. Idővel sértődés,féltékenység fog kialakulni!!


Kérdezzen rá a férjed,hogy miért tesz különbséget.


Mi húgommal mindig a mamáktól egyforma értékű dolgot kapunk,szerintem így fer.

2015. ápr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

A párodnak fel kellene fognia, hogy az egy dolog, hogy nem akar összeveszni az anyjával, de ha ez így megy tovább, akkor valószínűleg a kisebbik lányának okoz életre szóló lelki sérüléseket.

Komolyabban és erélyesebben el kell beszélgetni az anyóssal, és megerősíteni, hogy ő nem fogja hagyni, hogy a kisebbik lánya önbizalma a béka segge alá essen, mert a gyerek nem hülye, és észre fogja venni a kettős mércét.

2015. ápr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk is ez volt,én voltam a 4 közül a kedvenc unoka,de nem azért mert én voltam az első,csak így alakult.Én voltam többet ott náluk,én tudtam jobban elbeszélgetni velük,segítettem,sokat vigyáztak rám,stb.Köztünk alakult ki igazi nagyszülő-unoka kapcsolat,a többiekkel nem.Különösebben nem izgatta ez az unokaestvéreimet,mert neki volt másik ágról is nagypapa-nagymama,nekem nem.De ezt láttam egy másik rokonnál is : az első unokát ajnározta,de a másodikat nem szerették valamiért.
2015. ápr. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
Én egyedüli gyerek vagyok, de az unokatesóim (4 fiú) és köztem (lány vagyok) mindig különbséget tett a nagymamánk. A fiúkat mindig elhalmozza mindennel, engem alig. Tény, ritkán találkozunk, de ha küld is valamit, az is csak jelképes dolog. Nem várom el tőle, hogy vegyen nekem bármit is, vagy pénzt küldjön, már felnőtt vagyok. De ez az egész gyerekkoromat jellemezte, ezért írtam le. Feltűnt, de nem foglalkoztam vele, úgysem tudtam volna ezzel mit kezdeni.
2015. ápr. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Kellemetlen szitu. Sokszor nem értek egyet anyósommal, de nem akarok konfliktusba keveredni vele, az unokájára való tekintettel. Ebben az esetben és megmondanám a véleményem. Szépen elmagyaráznám neki, hogy vagy vegyen mind a két gyereknek egyforma árban, vagy ne vegyen inkább egyiknek sem. A férjed nem lehet ennyire tutyimutyi, hogy ezt nem bírja az anyjának megmagyarázni.
2015. ápr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!