Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha gerincferdüléssel elkezdek...

Ha gerincferdüléssel elkezdek súlyzózni azzal nagyon nagy bajt csinálhatok? Nagyon szeretnék edzeni. Szóval elláthatnátok néhány igen jó tanáccsal, mert gondolom nem én vagyok az első ember aki gerincferdüléssel akar elkezdeni súlyzózni (?! )

Figyelt kérdés
Hozzátenném, ha minden jól megy mellette járnék úszni. (bár ez csak feltételes mód...)

2013. jún. 27. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan elkezdhetsz edzeni, de óvatosan, kis súlyokkal, és iszonyú figyelmet kell fordítanod azokra a gyakorlatokra, amelyek jobban terhelik a gerinced.
2013. jún. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem ide írni, hogy van ilyenem :

[link]

Vagy legalábbis hasonló

Ha ezt viselném edzés közben, az megoldást jelentene a problémámra? Vagy legalábbis enyhítené a következményeket?

2013. jún. 27. 17:53
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt is tanácsolták már, hogy menjek el egy csontkovácshoz ő pedig majd helyre rakja a gerincem. Ez mennyire reális?
2013. jún. 27. 17:56
 4/10 anonim ***** válasza:
ha az a súlyzó a kettlebell,akkor még jót is teszel magaddal.
2013. jún. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem csak kettlebellről lenne szó :S
2013. jún. 27. 18:23
 6/10 anonim ***** válasza:

Unokahúgom gerincét szépen kiegyenesítette egy doki.

Nem olyan technikával dolgozik mint egy csontkovács de 15 perc alatt hozott rendbe mikor alig tudtam bemászni a kocsiba a gerincsérvem miatt. (Sajna elég drága és messze van tőlünk.)

2013. jún. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 poiu ***** válasza:
Beszélned kéne az orvossal, gyógytornásszal. Addig is mindent csinálhatsz, ami nem terheli a gerincedet.
2013. júl. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Radnai Tamásnak, Magyarország egyik legjobb/legnagyobb tudású edzőjének is van egy enyhe gerincferdülése és crossfittezik, végez bodys súlyzós edzést, súlyemelő edzést, TRX-ezik stb.
2013. júl. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Hali èn magam GERINCBETEG! vagyok:-(

Hevedert kell hordanom gyògytornàra kellet járnom 6x30perc majd minden nap!! Az ortopédom az mondta ne nagyon emelgessek SULYT!! Szoval szerintem NE!!(de ez a te döntésed) Esetleg kérdezd meg az ortopédodat!!:-)

2013. júl. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csontkovacshoz ne menjél mert többet árthatnak mint használnak. Manuál terápiát keres hasonló mint a csont kovács de ott orvos gyógytornász csinsálja előzetes leletek alapján. A csontkovacs meg vakon dolgozik és nem látja mi van belül. Sok tünet főleg gerincnél azonos de egyiknél masiknál egfy egy dolog nem javasolt.
2014. máj. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!