Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehet elfojtani a...

Hogyan lehet elfojtani a bánatot, a megoldhatatlan problémákat, a magányt a keserűséget, a kétségbeesettséget, az elégedetlenséget hogy ne öntsük szavakba?

Figyelt kérdés

Hogy ne bántsunk meg másokat őszinteségünkkel, meggondolatlan szavakkal?

Ha nincs is miről beszélni akkor se a panaszt kelljen hallgatni a másiknak.

Mennyi időbe telik mire legyinteni tudok az évekkel ezelőtti sérelmekre, és nem vegyíteni a mostani bajokkal?



2015. ápr. 8. 07:23
 1/9 gömbicica ***** válasza:

valakinek el kell mondd, mert besürüsödik magunkba, akkor betegséget is okozhat(

de nem értem:

-most Te vagy bánatos stb,

-vagy más az, és nem akarod megbántani


aztán a harmadik sorban kérded, mennyi időbe telik, ig legyinteni tudsz régi sérelmekre?


Téged bántottak meg, vagy Te bántottál meg valakit?

2015. ápr. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Konkrét probléma??? Ez így baromi ködös...
2015. ápr. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Évekkel ezelőtt engem bántottak meg sorozatos alázás stb...És most felnőtt fejjel még mindig friss az emlék és mostanra nyílt ki a szám, amit akkor nem mertem most jön a számon akaratlanul, és én bántok meg másokat az őszinte kijelentéseimmel.

Küszködök elégedetlenséggel is , önállóság hiánnyal, és olyan dolgokon emésztem magam ami megoldhatatlan és állandóan a zavaró tényezőket sorolom annak aki tenni nem tud semmit.

2015. ápr. 8. 07:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem elfojtani kéne, hanem tisztázni. Ha olyan jellegű, akkor nem célozgatni meg sértetten mászkálni, hanem leülni és elmondani, mi esett rosszul (igen, akár évekkel ezelőtt is), és megszabadulni az egésztől.

Ha nem lehet, akkor akár harmadik személynek, pszichológusnak, papnak, lelki segélynek stb. elmondani.


Az elfojtásnak semmi értelme.

2015. ápr. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen csak odáig jutottunk hogy senki nem kíváncsi a véleményemre már , mert ismernek és mert ők is benne élnek abba amibe én és nem szeretnének még beszélni is róla.
2015. ápr. 8. 07:49
 6/9 anonim ***** válasza:

hát én pszichológushoz járok, és nála ér panaszkodni.

amúgy én is falra mászok a panaszkodós, negatív emberektől, és tudatosan ügyelek rá, hogy ne legyek ilyen, persze néha kicsúszik ez-az.

próbáld a dolgok pozitív vonatkozását nézni, vezess erről feljegyzéseket, hogy mi a jó, aminek éppen örülni lehet. akkor megváltozik a fókuszpontod.

2015. ápr. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem is sokat bántottak egész gyerekkoromban és nekem is ugyanez volt a bajom, sőt, talán még most is. Az a lényeg,. hogy az a bántás nem azoknak az emebreknek szól, akik most körbevesznek, hanem azoknak, akik akkor bántottak. Ezt magadban kell lerendezned. De azért nem szabad mindent magadba folytanod, muszáj beszélni erről valakivel, mert abba is bele lehet bolodnulni, ha egyedül maradsz a problémáddal.
2015. ápr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt csak magaddal tudod lerendezni. Először a saját lelkedben kell rendet tenni, nem másokkal foglalkozni. Másoknak is megvannak a maga bajaik, de az ő lelkükön te nem tudsz segíteni.

Nincs megoldhatatlan probléma!

Haszontalan tevékenységet helyett kikapcsolod a tv-t, telefont, számítógépet, és töltesz egy kis időt magadban, csendben, figyeled a saját gondolataidat. Ha folyton csinálsz valamit, akkor sosem lesz időd magadra figyelni. Ha magadra figyelsz csak akkor fogsz tudni felszámolni a régi sérelmeiddel.

2015. ápr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az elfojtás sose jó megoldás, inkább beszéld ki magadból.
2015. máj. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!