Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felmerült már bennetek, hogy...

Felmerült már bennetek, hogy megölitek magatokat a megoldhatatlan anyagi problémák miatt?

Figyelt kérdés
mondjuk,hogy van életbiztosításotok,ami öngyilkosságra is fizet,igaz,csak két év után,de nagy összeget,amivel a család az adósságokat rendezni tudná. nem tudok rosszabbat,mint a gyereknek folyton azt mondani:nincsen rá pénz,és könyörögni,hogy adjanak a hiteleknél,rezsinél haladékot,bujkálni a végrehajtók elől...
2010. máj. 20. 13:27
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%
Ezért meg ne öld magad, jesszusom!!!! eszedbe ne jusson!!!!!! Ahol a szükség , ott a segítség. Tarts ki a gyerekeidért, nekik nem az életbiztosításra van szükségük, hanem RÁD!!!
2010. máj. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
94%

te beteg vagy


ha gyerek mellett eladósodnék, én elmennék kukázni is, meg üveget gyűjteni, de mindenképp talpra kell állnom, mert ha nekem már nincs is értelme, a gyerekemnek élnie kell, és megadni neki a legtöbbet, hogy tisztességes emberré váljon!

2010. máj. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%

Amíg egészséges vagy, nincs megoldhatatlan probléma.


És mit mondanál a gyerekeknek? Öngyilkos lettél, hogy nekik jobb legyen? Ez valami vicc? Nem elég, hogy árvák lesznek, még egész életükben magukat fogják okolni.


Egyáltalán szereted te őket?

2010. máj. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
64%

azt tudtad, hogy a gyerek örökli az adósságot?


és két évig amíg nem fizet a biztosító vele mi lesz?

hülyéreverik a végrehajtók

2010. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim válasza:
100%
Te magadnál vagy?? Miféle kérdés ez??? Azzal egy kicsit sem segítesz a gyerekeidnek, ha megölöd magad!!
2010. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%

Nemhogy ez lenne az uccsó gondolatom, de SOHA!!!nem tennék ilyet.

Tudom,ócska sablon, de minddig van vmi megoldás, kiút.

Sokan vannak ilyen cipőben,sőt ilyenebben is.Konkrétan mi is tele adóssággal, kölcsönökkel,ráadásul nem vagyunk már 20 évesek se,a mhely nem garantált.

Én azt vallom, nincs olyan élethelyzet,ami ezt indokolná, mit leírtál!

Mindenből van kiút, mégaha nem is egyszerű.Tudom..nem jellemző a ma emberére, hogy önként és dalolva segit a másik bajba jutotton,nekünk a saját családtagunk tagadta meg a segitséget...

Azt vallom, az élet amúgyis túl rövid és mindig van kút mindenből.Tudom ez közhelyes,de amire te gondolsz, onnan már nem lesz kiút...

2010. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
egyszerűen tízezrekkel kevesebb a bevételünk,mint amit a hitelekre és a rezsire kellene fizetni. nincs mit eladnunk,mindenen hitel van,nincs hová mennünk,a szüleink egyszobás önkormányzatiban nyomorognak a testvéreinkkel rokkantnyugdíjból. eddig őket is tudtuk segíteni,de az elmúlt egy évben mindenünket feléltük. mindketten két munkahelyen dolgozunk,nem látok más kiutat.
2010. máj. 20. 13:38
 8/47 anonim ***** válasza:
100%

Inkább mondd a gyermekeidnek,hogy nincsen pénz, mint azt kelljen egyszer hallaniuk, hogy te nem vagy többé.

Sajnos ma ilyen helyzetben él sok ember ( mi is, bár gyerekünk nincs, de nem is lesz egyre inkább úgy érzem :( ). a rezsi fizetéshez nálunk lehet az önkormányzattól segítséget kérni.

Ha magad alatt vagy, próbálj arra gondolni, hogy van, aki nálad is rosszabb helyzetben van és nem adja fel. Küzdeni kell és bízni,hogy egyszer jobb lesz. A hitelek egyszer lejárnak. Ha egészséges vagy és vannak, akik szeretnek már érdemes élni. Csak így/ ilyen gondolatokkal lehet átvészelni a nehéz időszakokat.

2010. máj. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:
ha elveszítjük a lakást,a gyerekek intézetbe kerülnek,mert annyit se tudnánk összekaparni,hogy albérletre a kauciót kifizessük. a hiteltörlesztéseket letiltják a fizetésünkből,kajára se marad. most már hónapok óta tologatjuk a rezsicsekkeket,már a bírósági felszólítások jönnek,de enni muszáj. tudom,hogy más is van így,de annyira kilátástalan,és olyan egyszerű lenne megoldani. a gyerekek kicsik,hamar túllesznek rajta.a férjem viszont azt mondja,akkor ő is megöli magát.
2010. máj. 20. 13:46
 10/47 anonim ***** válasza:
100%

Igen, felmerült. És el is felejtettem, mikor teljesen belegondoltam. Most lehet, hogy r.ohadéknak fogsz gondolni, de ki kell fizetni a temetést, a papot...blabla. Ha a párod összeomlik emiatt, kirúgják, a gyerekek szenvedni fognak.

Nem még rosszabb helyzetet akarsz nekik, hanem jobbat nem? Akkor felejtsd el ezt az egészet. Én a párommal lakok, és már majdnem 2 éve nem találok munkát, lakáshitel, autóhitel is van. Anno mikor összeköltöztünk egy fizetésből kijöttünk, de mára lecsökkentették a fizetését, nekem semmi nem jön össze. Szülők segítségére nem számíthatunk, mert ők sem állnak jobban. Nem rég írtam egy kérdést az üzlet és pénzügyek kategóriában, hogy milyen ajánlatot kaptam: egy pasit hétvégente kísérgetni kellene üzleti vacsorákra, 60,000,-ért. Megfordult a fejemben, hogy elvállalom, mert kell a pénz, a párom azt mondta felejtsem el.

Előbb utóbb, minden rendben lesz, lesz valami normális megoldás. Sok ember van most ilyen sz@r helyzetben, majd valahogy kilábalunk belőle.

2010. máj. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!