Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ajaj, bajban leszek, mit...

Ajaj, bajban leszek, mit csináljak, hogyan hárítsak?

Figyelt kérdés

A probléma 2 év múlva lép fel. Anyósom akkor megy nyugdíjba. Külföldön élünk és a minap, mikor beszéltünk, megjegyezte, hogy 2 év múlva nyugdíjba megy, akkor majd kijöhet vigyázni a gyerekekre, hogy ne kelljen dadát fizetni...aztán mivel fél perces csend állt be még a fia részéről is, hozzátette, hogy hosszabb időre-jelezve hogy nem örökre...hát még jó.

A baj az, hogy amióta megjött az első gyerekünk, egyre romlik az én és ő kapcsolata-ő jobban tudja, hogy kell csinálni.

Félek, határozatlan időre akar majd kijönni. Ez az egyik, aztán meg meg se kérdezte, hogy jöhet e, repjegyet természetesen mi fizetnénk, mert neki egy petákja sincs. Ebből következik, mi tartanánk el itt. Mellesleg dohányzik is és nálam dohány ellenesebb embert még nem nagyon hordott a hátán a föld. Ezzel az a gond, hogy mi fizetnénk a cigijét, mert párom biztos nem engedné neki, hogy azt a csöpp nyugdíját drága cigire verje, mert itt baromi drága a cigi. Ha jól tudom, magyarba 1000 forint, itt meg akár 3x annyi.

Az idegesítőbb része pedig az, hogy kidurna a konyhámból, állandóan takarítana, beleszólna a gyereknevelésbe és mellesleg nincs is vendégszobám. De erre ő biztos nem kapcsolna, mert azt mondaná, hogy elvagyok én a nappaliban. Magyarul fuccs a nappalimnak. Mivel hárítsak, hogy ne legyen megsértődés? Hasonló helyzetben valaki?


2015. ápr. 19. 13:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Közli te a pároddal egybehangzóan, hogy köszönjük, nem. Majd mi megoldjuk
2015. ápr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Előzd meg a problémát. 2 éved van kitalálni, miért is nincs szükségetek az anyós segítségére.
2015. ápr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
Férjeddel kell megbeszélned, a lényeg, hogy kettőtök között egyetértés legyen. A többi már könnyű lesz.
2015. ápr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
37%

Nézd, ő a férjed édesanyja, szóval ki nem tilthatod. Egyszerűen mondd meg, hogy nyugodtan jöhet 1-2 hetekre vigyázni a gyerekekre, de 1-2 hónapos maradások nem lesznek, de nálatok nincs cigizés (maximum az erkélyen vagy kinn a szabadban), és a háztartásba sincs beleszólása, kész. De ezt előbb a férjeddel tisztázd le.


A nappaliban pedig nyilván neki kellene aludnia, hiszen ti a hálóban alszotok a férjeddel, nem?

2015. ápr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
57%

2 Év!!!!!! Mi az ördögöt aggódsz egy 2 év múlva esetleg de csak esetleges problémán? miért kell már most rossz hangulatot generálnod?


Nekem anyám és én is örültünk, hogy végre nyugdíjas lesz és mivel mi is külfödön élünk, majd jön segíteni.

2 éve nyugdíjas és tavaly 1x volt 4 hétre(az utolsó 2 hetet én könyörögtem ki töle), és 1x kéthétre. Idén nem tud jönni, olyan dolog jött közbe ami miatt nem tud jönni. Szóval a nagy tervekröl ennyit, pedig nekem nagyon jól jönne a segítség.

2015. ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Félek, hogy akkor meg azt mondaná, hogy akkor is ki szeretne jönni unokázni.Csak úgy símán. Persze jöhet, de egyszerre nagyon max 1 hónapra. 2 hét alatt is kiakasztott, mikor 3 hétre jött, már úgy éreztem, mindjárt fejbelövöm magam. Mellesleg össze is szólalkoztunk, de úgy tűnik, megbékélt. Én szóltam be neki, mert apukám is kijött 4-5 napra lakókocsival a párjával, párja lányával, húgommal, 2 unokahúgommal és a lányom az unokatesójával akart aludni. Addig a mamával aludt a nappaliban. Mikor a 4 éves lányom mondta neki, hogy kinn alszik a lakókocsiban, azt mondta neki, hogy utána, ha hazamentek tatáék, ne jöjjön vissza mellé aludni, ha most nem akar vele aludni...köpni-nyelni nem tudtam.
2015. ápr. 19. 13:42
 7/20 A kérdező kommentje:
De neked az anyukád és nem az anyósod. Anyós más tészta. Persze, jól jönne a segítség egy részről, de főleg arról van szó, hogy kiakasztana. Legutóbb 1 nap se kellett ahhoz, hogy kiakasszon. Már 2x volt kinn. És biztos, hogy betartaná a szavát és jönne. Más kérdés, hogy az ő repülőjegyére van e pénzünk, meg az ő eltartására. Ha ő kijön 1 hónapra félek, mi nem tudunk hazamenni, mert anyagilag az már nem férne bele. :S Persze megpróbálok valamit kitalálni, de már most elkéne kezdeni elvetni a magokat, hogy ne hirtelen vágjam az arcába, hogy nem jöhetsz. Egyébként meg legalább fél évvel az utazás előtt meg kéne venni a repjegyet, hogy olcsóbb legyen, és mire eljutunk a repjegy megvételéig, előtte már jópár hónappal biztos le akarja fixálni, hogy akkor mikor jön...szóval így már nem is 2 év.
2015. ápr. 19. 13:50
 8/20 anonim ***** válasza:
10%
De értsd már meg, hogy az anyósod meg a férjed anyukája. Te hogy viszonyulnál hozzá, ha gyakorlatilag ő akarná eltiltani tőletek a te anyukádat, ilyen-olyan indokokkal? MErt az, hogy főz a gyerekekre nem egy nagy szám. A cigizésben pedig ki lehet egyezni...
2015. ápr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%

Sok dolgot itt nem tehetsz,egy erőszakos öregasszonytól nincs rosszabb,zárjuk össze keresztanyámmal,és meglátjuk melyik bírja jobban.Bár szerintem anyósod előbb kidől...


Különben lehet azt megbeszélni,hogy anyuka kijön egy hétre unokázni,vagy két hétre,és nem kell takarítania.Ezt csak finoman megmondod neki,hogy köszönöd szépen,de te bírod a takarítást.Főzni is főzöl,nem halt bele még senki abba,hogy a menye főzött rá.


A cigiről elmondod,hogy a gyerekek miatt a lakásban nem lehet,de az utcán bármikor,és a férjeddel mond meg anyukádnak,hogy hozzon pénzt minimum a cigijére.


HIÁBA A FÉRJED ANYJA,ENNYIRE NEM TELEPEDHET RÁ SENKI SENKIRE!Mert persze,felnevelték a férjedet,de ugyanakkor nem azért csinál valaki gyereket,hogy aztán meg felhánytorgassa neki,hogy mennyit költött rá,meg aztán eltartassa magát vele.

2015. ápr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
1-2 hétre jöhet, de félek ő hosszabb időre gondol, mert ha csak 1-2 hétre jön, azzal anyagilag nem vagyunk kisegítve dada szinten, mert ha úgymond szabira megy a gyerek a dadától, a helyét tartania kell a dadának és ugyanúgy ki kell fizetnünk, mintha vigyázna rá-tapasztalat.
2015. ápr. 19. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!