Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mikor van az a pont, mikor...

Mikor van az a pont, mikor azt mondod elég?

Figyelt kérdés

Nem tudom mikortól kezdjem anyósjelöltemet ignorálni.

Szemtől szembe még nem mondott rosszat, nagyon ügyesen csinálja, csak érezteti, hogy nem tart "vetélytársnak". Ne értsetek félre, a fene se akarna a vetélytársa lenni, eszembe se jutna, de valahogy sikerül mindig úgy beszélnie velem, hogy ezt érezteti, hogy én még erre se vagyok elég, de mindezt mézesmázosan. Nem tudom, érthető volt?


Viszont párom többször mesélte, hogy miket mond csak neki, és abban semmi mézes mázas sincs. Ő hamar leállítja, tehát nem az ő fülén van vaj, na meg ha 3 hetente beszélnek sokat mondok, tehát nem folyik bele az életünkbe, csak nem tudom hol az a határ, amit már nem kéne szó nélkül hagyjak.


Legutóbb egy eléggé alpári és lesajnáló jelzővel illetett a fiának, fel is lett függesztve a beszélgetés.


Az a baj, hogy az én elhagyásomra próbálja mindig rábeszélni a fiát, és kicsinyítené a fia életében való jelentőségemet. Mintha én csak egy jöttment barátnő lennék, én nem számítok.


Szerintem releváns infó, hogy több, mint 4 éve együtt vagyunk, eljegyzés a közeljövőben, együtt lakunk 3 és fél éve, gyerek is szóba került párszor, 20-as éveink közepén vagyunk jelenleg.


Mi a helyes megoldás?

Eresszem el a fülem mellett, és legyek ugyanolyan kedves, mint eddig?

Vagy kezdjek el kerülni minden kontaktot vele?

Vagy inkább konfrontálódjak?


2015. ápr. 22. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a problémát.


Ha a fia három hetente beszél vele, te se beszélhetsz vele túl gyakran. Miért kéne bárhogy is reagálnod?


A lényeg, hogy a párod kiálljon melletted.

Ha szeret téged, akkor úgy se tudja "lebeszélni" rólad.

2015. ápr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne legyél vele mézesmásos, hanem tartsd a távolságot. Akkor találkozz vele, ha muszáj.
2015. ápr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy nem voltam még ilyen helyzetben, és nem tudom hogy kell reagálni. És rosszulesik :(
2015. ápr. 22. 19:14
 4/10 anonim ***** válasza:

Én csökkenteném még jobban a találkozások számát. Csak akkor mennék/hívnám meg ha vmi ünnep van: Karácsony, Húsvét, szülinap és akkor is köszönnék és max az időjárásról beszélgetnék.

Más esetekben mindig lenne vmi épp fontosabb dolgom és nem érnék rá.

Férjed jól kezeli, ha leteszi a telefont, ennél többet te sem tudsz tenni. Nem érdemes lemenni a szintjére. Ha látja,h nem idegesít, nem foglalkozol vele, úgy tudod a legjobban helyretenni,h lássa mennyire nem tekinted partnernek.

2015. ápr. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Neki saját magával van baja. Lehet hogy a magánytól fél, vagy hogy nem ő a legfontosabb nő a fia életében.

A leghelyesebb ha nagy ívben letojod a véleményét. Ha szemtől szembe csúnyán beszél veled, akkor viszont védd meg magad. Amúgy csak hagy főjjön a saját levében. A lényeg hogy ti boldogok vagytok és haladtok. A többi nem fontos.

2015. ápr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor kicsit távolságtartóbb leszek, de nem teljesen ignoráns, a nagyon kötelező köröket lefutom, de ennyi.
2015. ápr. 22. 21:14
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én már házas vagyok. Úgy reagálok, hogy évente egyszer megyek, és azon kívül soha nem beszélek vele.
2015. ápr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is, mint előző hozzászóló. Házas vagyok már én is, én is úgy reagálok, hogy kb. fél évben talán egyszer megyek hozzá, az egyik a karácsony, a másik a születésnapja. Máshogy nem tudod ezt lereagálni, sok kiborulást akadályozol meg. Ignorálni kell. Velem képes volt még az apukám temetése előtt is jól összeveszni. Na ez mindent elmond róla.
2015. ápr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnálom nagyon :( Ez tényleg nagy szemétség volt.
2015. ápr. 25. 16:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem elég, hogy min mentem keresztül Apukám temetése előtt- előtte egy évvel Anyukám is meghalt, Apukám szó szerint belebolondult, úgyhogy a pszichihátriára jártam be hozzá látogatni terhesen- még képes velem összeveszni a temetés előtt. Ja, a kisfiúnkért 8 évet küzdöttünk.
2015. ápr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!