Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha a párotok...

Mit szólnátok, ha a párotok megígérné nektek, hogy végre egy kicsit ő is besegít a háztartásba, majd pont az egyik barátja segítségül hívja, és ehelyett oda megy neki segíteni?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 2. 14:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Eleve azt nem érteném, hogy mi az, hogy "besegít".
2015. ápr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%

Én se nagyon értem. Nem az lenne a normális, ha felesben menne a háztartás?

De ha mondjuk te nem dogozol, hanem otthon vagy, ő pedig dolgozik, akkor megértem. De nagyon megbántana, hogy ha inkább segítene egy barátjának mint a feleségének/barátnőjének.

2015. ápr. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Ezt a besegítés témát én sem értem, elmagyaráztam már páromnak, hogy ez is közös, és az ő dolga is, nem csak besegítés szintjén.


De most ne tegyünk beszédtéma kitérőt.


A lényegre koncentráljunk :)

2015. ápr. 2. 14:09
 4/24 anonim ***** válasza:
74%
Ha jól értem: megígérte, hogy megcsinál neked valamit, de helyette cserbenhagyott és inkább a haverjához ment segíteni. Nem jó...
2015. ápr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
52%
Holnap is besegíthet meg holnapután is. Az, hogy egy nap a barátjának segít, nem zárja ki, hogy a háztartásban is segít a többi napon.
2015. ápr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%
Megkérném, hogy mielőtt elmegy, pakolja be a holmiját zsákokba / dobozokba, hogy este ne kelljen már ezzel tökölni.
2015. ápr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%

Hát biztos megmondanám neki, hogy a barátja tud várni egy kicsit.

És mivel közös a lakás, közösen fizetjük, eleve ő is ott lakik ez legyen neki az első.

2015. ápr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

"Holnap is besegíthet meg holnapután is. Az, hogy egy nap a barátjának segít, nem zárja ki, hogy a háztartásban is segít a többi napon."


Annak, aki ezt írta, csak elmondom, direkt mára beszéltük meg, mert holnap és holnaputánra mást beszéltünk meg.

Tehát ennyire én sem vagyok fafejű, hogy problémázzak, ha lehetne holnap vagy máskor. Direkt mára volt beosztva, mert sűrű a heti-napirendünk.

2015. ápr. 2. 14:15
 9/24 anonim ***** válasza:
30%

Nekem nagyon könnyen megrendül a bizalmam másokban, alapból nagyon nehéz elnyerni azt. Ha megszegi most az ígéretét, egy ilyen kis izzé miatt, akkor később is mi van ha meg fogja szegni valami fontosabb dolognál? Meg mi ez már, hogy fontosabb a barát, hogy neki segítsen, mint Te? Akkor miért nem a barátjával jár/a barátját vette feleségül, és él vele, ha ő fontosabb?

Én akármennyire is szeretem a barátaim, nálam mindig a párom az első, ha segítség kell, akkor inkább mondom hogy "ne haragudj, Bélának kell segítenem, mert megígértem neki" és az én barátaim vannak olyan értelmesek, hogy nem kérik hogy szegjem meg a szavam, max azt mondják hogy nincs semmi baj/menjek át következő nap, ha más nincs.

Lehet hogy kicsit túldramatizálom, de amikor gyereketek lesz (már ha még nincs), megkéred hogy vigyázzon a gyerekre 2 órát hogy te kicsit pihenj/néha barátnőzz, és akkor ő majd utolsó pillanatban lemondja, hogy mégse, mert ő megy a cimbihez?

2015. ápr. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
81%
5-ös vagyok. Továbbra sem tudom elképzelni, mi lehet az a házimunka, amit csak és kizárólag ma délután lehet megcsinálni. De persze az se mindegy, miben kérte a barátja a segítségét.
2015. ápr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!