Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti ezért szólnátok apósotoknak?

Ti ezért szólnátok apósotoknak?

Figyelt kérdés

Lányom másfél éves. Már születése óta más néven szólítja. (Ami aranyos de soha nem adnám ezt a nevet neki)

Eddig annyira nem zavart, de már a közösségi oldalra sem a rendes nevét írja ki ha képet rak fel hanem az általa kitalált nevet.

Szerintetek szóljak neki?


2015. máj. 6. 06:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Igen. Én mindenképpen szóvá tenném a helyedben. Van annak a kislánynak saját neve.
2015. máj. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Becenév? Nekem egy idős rokonom mindig Arankanak hivja a lányomat. Nem azért, mert nem tudja a nevét, hanem mert így becezi. Aranka, aranyoska. Engem nem zavar
2015. máj. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Az ilyen lázadó törekvéseket már az elején tűzzel-vassal fel kell számolni, én azt mondom. Te se szólítod őt se Tódornak se Töhötömnek, tanulja meg hogy ez a kislány neve és punktum. Az ilyenek nem értenek a szép szóból.
2015. máj. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem hagyd rá. Beceneve bárkinek lehet bármi, és ha ő úgy hívja, akkor hagy írja azt.

De ha nagyon zavar (bár nem értem miért ) akkor beszéld meg vele.

2015. máj. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Engem Verának hívott apám.Kunyera-Vera. Azért mert mindig a lehető legcukibb kiskutyaszemekkel tudtam könyörögni. Elmondása szerint a szemem a kétszeresére nőtt, és ahogy felfelé néztem megjelent egy könnycsepp. Közben pedig magamhoz öleltem az áhított tárgyat. :)

Aztán megnőttem, és szemmagasságban már nem működött a bűbáj.

A lányomat Dzsinának hívja, (Regina) de csak ő használja ezt a nevet. Egyszer elvitte magával vásárolni, és ekkor kiderült, hogy a kunyera-gént átörökítettem :).

Egy nagy táska cuccal került vissza hozzám a gyerek.

2015. máj. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

Az attól függ. Ha mondjuk Mariskát következetesen Timikének szólítja, akkor valószínűleg szóvá tenném. Ha viszont MArcsikámnak, vagy valami passzoló becenéven hívja, azt valószínűleg nem.

Engem pl nagypapám Szabinkámnak hívott mindig (Szabina a becses nevem), soha, senki más nem hívott így. Nem zavarta a szüleimet, én pedig kifejezetten szerettem.

2015. máj. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Teljesen más néven szólítja. :( még csak nem is hasonlítanak
2015. máj. 6. 10:24
 8/13 anonim ***** válasza:
28%

Nem mindegy, hogy pl;

- Andreát szólítja Erzsikének (szóval egy másik keresztnevet "adott" neki)

Vaaagy

- Andreát szólítja pl Morzsinak (ergo becenév)


Mert tulajdonképpen mindkettő teljesen más, ahogy írtad, de konkrétan nem tudjuk hogy most hogy van ez.


Ha az első verzió, akkor megkérdezném az apóst, hogy miért... Aztán megkérném, hogy hívja a rendes nevén a gyereket.

Ha a második akkor nem foglalkoznék ezzel.

2015. máj. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Úgy ahogy az első verziót írtad :(
2015. máj. 6. 18:26
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor mindenképpen beszéld meg vele, hogy ez így neked nem jó, és szólítsa a rendes nevén.
2015. máj. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!