Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit szólnátok ha anyósotok a...

Mit szólnátok ha anyósotok a szomszédban lakna, és a baba születése óta egyszer nem kérdezte volna meg hogy segithet e valamit (vagy vigyázhat e a babára egy kicsit?

Figyelt kérdés
,(külön ház és telek!)saját szüleim testvérem nagyon messze laknak,és anyósóm a babám születése után soha nem segitett semmit.Férje 2 éve meghalt teljesen egyedül él,nyugdjias unatkozik.Volt hogy levittem tudna e egy kicsit vigyázni rá,azt mondta most nem ér rá mosogat.Azóta nem kérdem, örül neki.De azért fodrászhoz mindig eljut.....Férjem se szól neki...hogy birnád ki hogy ne szólj ?férjemnek hiába mondom nem szól neki.Tudom az én gyerekem(6 hós)de egyszerüen idegesit a szituáció mert minden nap látom ahogy kint pletykál és unatkozik de az unokájára két percet nem szán....talán más lenne ha a gyerekemnek itt lennének az én szüleim és lenne nagymamája nagypapája...
2014. szept. 23. 09:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egyik szélsőség. A másik meg az, ha hajnaltól késő estig ott van és nem hagy magánéletet sem a fiataloknak. Van ilyen, de még változhat.
2014. szept. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 A kérdező kommentje:
nem változik!ö ilyen!!
2014. szept. 23. 09:37
 3/76 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem egymás mellet, de kb negyed óra sétára lakunk egymástól. Tőlem sem kérdezte még meg a három hónap alatt, hogy kell e valami, vagy egyáltalán hogy vagyunk. Egyszer panaszkodott a férjemnek, hogy nem szoktam hozzá lemenni a kicsivel, annyit mondtam, hogy annyit már én is mentem, amennyit ő jött az unokájához.
2014. szept. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
78%

Sokan örülnének, ha nem tolakodna oda a kis családkához a nagyanyós, aki mindig mindent jobban tud, mint a "kis menye". A férjed édesanyja felnevelte a fiát, és most a saját életét éli, nagyon helyesen, nem kell beleugatnia senkinek, mikor megy fodrászhoz, vagy mikor mit csinál. Szépen nevelgessétek együtt a kicsit, békében. Majd ha nagyobb lesz, megy a nagyihoz.

A férjednek meg ne dirigálj, jobban tudja, mikor kell szólni és mikor nem.

Sós lötty - Szoboszlay Péter kitűnő filmje az anyós-meny viszonyról

http://www.youtube.com/watch?v=a0pjKFu9fGs

2014. szept. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
92%
Örülnék neki! Az enyém 75 km-ről sem hagy nekünk békét,minden másnap ideutazik korán reggel(7re itt van) és csak este 6kor indul haza. 2 hósok vagyunk,azóta megy ez így. Férj is unja már,rá fog szólni holnap, hogy elég ha ritkábban jön.
2014. szept. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 A kérdező kommentje:
komolyan örülnétek neki ha nagymama nagypapa nélkül lenne a gyereketek?szerintem nektek nagyon jó babátok van ha egész nap elvagytok vele teljesen egyedül és még az elsö 6 hétben sem volt semmiféle segitségetek meg látogatótok.Én családcentrikus vagyok és nagy nagy ritkán vágynék családra mondjuk arra hogy a gyerekem nagymamázzon.de akkor ez csak én vagyok.az én babám éjjel fél óránként ordit és mellette még wcre se tudok elmenni.Mi babakorunkban sokat voltunk a nagyszüleinknél és rengeteget segitettek nekünk.nem ök jöttek !!minket vittek a szüleink ha kellett a segitség!és ök imádták az unokáikat!szerintem ez a természetes nem az hogy rá se nézek az unokámra!
2014. szept. 23. 09:49
 7/76 csabika1971 ***** válasza:
75%

Ne foglalkozz vele, tedd túl magad rajta. Mert te most pl ha a férjed hatására elérnéd, hogy azt mondja: Na jól van hozd át azt a "kölköt" és vigyázok rá.

Rá mernéd bízni? Mert nyilvánvalóan nem szereti. És adott esetben ilyen szinten is foglalkozna vele. Szerintem jobb is ha nincs ott, és én ezért nem is erőltetném a dolgot. Ilyen rokonnak olyan kis mértékben legyen köze a gyermekemhez amennyire csak lehetséges, főleg ha ő a nagymama és így áll hozzá.

2014. szept. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
96%
Lehet Ő nem az a fajta aki él hal az unokáért.Éli a maga életét.Az is lehet depis mert özvegy,és ti nem veszitek észre.Az is lehet majd akkor foglalkozik a gyerekkel ha már tud vele mit kezdeni.Ne a férjednek szólj ültesd le aztán kérdezd meg.ha csak mérgelődsz magadba tisztán se látsz.Az én anyósom se vigyázott rájuk soha,se kicsin ne nagyon.Meg volt a maga élete,de szerette az unokáit a maga módján.
2014. szept. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 A kérdező kommentje:
szóval nektek az a természetes hogy a nagymama nem látja soha az unkokáját és nem foglalkozik vele?Uristen én nem értem miyen világot élünk!nyilván nem azt szeretném hogy itt üljön minden nap!de azért megkérdezhetné hogy egy órát ne vigyázzak rá hozd át?max azt mondom kösz nem .nem kell tolakodónak lenni de attól még fel lehet ajánlani nem?miért csak itt vigyázhat rá?lehet nála is nem?
2014. szept. 23. 09:59
 10/76 A kérdező kommentje:
a kommentekböl itélve ugy látszik teljesen más családban nöttem fel nekem nem ez a természetes.minket imádtak kényeztettek a nagyszüleink,de soha nem tolakodtak be hozzánk.Finoman felajánlották és ha szükség volt rá náluk voltunk.Nekem ez a normális.EZért furcsák ezek a kommentek.Nyilván mindenkinek az a normális amit otthon lát-igazatok van
2014. szept. 23. 10:02
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!