Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Keresztelőt szeretnénk tartani...

Keresztelőt szeretnénk tartani, de a két család egyáltalán nem jön ki egymással. Anyósékkal nem vagyunk jóban. Szeretnénk valami vacsorát is tartani. De tuti kitörne a botrány. Szerintetek hogy oldjam meg? Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Ha valaki jobban belemerülne a témába, írok privit. De itt nem szeretném leírni a miérteket.

2015. máj. 14. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
ne tarts vacsit. keresztelő a templomban, puszi-puszi,és kész.
2015. máj. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
írj :)
2015. máj. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is ilyen volt a helyzet, kaptak meghívót, aki eljött, eljött, aki nem, az nem. Előre szóltam az érkezőknek, aki indítja a dilit, a templom előtt személyesen pofozom fel és sose látjuk egymást többet, dili nélkül ül ahová akar, örömmel látjuk. Jól különültek, végignézték, fotózkodtunk külön-külön, majd mindenki mehetett haza a templomból, kivéve a keresztszülőket, velük megettünk egy ebédet (nem, nagyszülők se jöttek) három alkalommal oldottuk így meg, a visszajelzésekre hogy juj, miért így volt, miért nem volt kaja, stb... tettem magasról.
2015. máj. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is ne tarts vacsit. A templomba elhívjátok Őket, aztán mindenki megy dolgára. Én nem jártam ebben a cipőben, de barátnőm igen, és én voltam a keresztanya. :)

Szóval jelen voltam, ha gondolod írj nyugodtan!

2015. máj. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én mindenkinek nyomtam a zöld pipát.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Átbeszélem a férjemmel és jelentkezem ha van döntés.

2015. máj. 14. 19:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Én tartanék vacsit, ha az lenne a vágyam. Rokonéknál volt így, ott a szülők úgy voltak vele, hogy a bunkó rokonok is tisztelhetik annyira a keresztelőt és a babát, hogy normálisan viselkedjenek. Vagy ne jöjjenek el. Végül 15en voltunk az étteremben, akik nem szerették egymást, a lehető legtávolabb ültek le, nem volt semmi gáz.
2015. máj. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a szülinapjával vagyok így. Elhívok mindenkit, nagyszülőket is. Ha valakin meglátom, hogy nem bír magával. Oda fogok menni és a fülébe súgom, hogy ne haragudj. Ez a nap, ma nem rólad és nem is másról szól, de még közel sem a veszekedésről. Ez egy ünnep, légy szíves viselkedj, ha ezt nem teszed, megmutatom hol az ajtó. Ne rontsd el a fiam születésnapját, köszi! A többire meg magasról tojok... Van akit nem hívtam el, pl az egyik dédszülőt, de csak, mert azt se tudja hol lakom, annyira nem érdekli mi van velem. Persze a szülinapon szerettek volna ott lenni, idézőjelben (öregség,betegség miatt nem tudnak egyébként), de ennek ellenére sem hívtam el őket. Még meg is kaptam, hogy ha elhívom őket, akkor odaadják amit szántak. Mondtam, hogy köszönöm, de nem... Nem az ajándékért csinálom, hanem az emlékért... Aztán csoki...
2015. máj. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elvált szülőknél szokott megoldás lenni, de esetleg itt is bevethető, hogy egyik családnál ebéd másiknál vacsora.

Csak nyilván nem túl előnyös ennyit húzni-vonni az újszülöttet, ezt inkább ballagásokon szokták. Te tudod, mennyit bír a gyerek.

2015. máj. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Felénk nem is szokás az egész pereputtyot elhívni, csak a keresztszülők + szülők és annyi.
2015. nov. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!