Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » 7 év után sem tegeződik velem...

7 év után sem tegeződik velem az apósom! A feleségem családjában a nőket nem illik tegezni, viszont az összes férfi tegegeződik egymással, kivéve én és az apósom! Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

7 éve ismertem meg a páromat és a családját. A nagybátyja, keresztapja, stb. mind felajánlották előbb-utóbb hogy tegeződjünk (mert hogy férfiak vagyunk és már egy család, amúgy ők is annyi idősek mint az apja vagy idősebbek). Náluk a nőket nem illik tegezni, pl. ők is az anyjukat magázzák, de az apjukat tegezik. Viszont az apósom a mai napig nem ajánlotta fel nekem! Az a furcsa benne, hogy amúgy jóban vagyunk. Nem puszipajtások, de jó a kapcsolatunk.


A feleségem huga barátjának (még nem a férje, 1 éve ismerik egymást) aki 8 évvel fiatalabb nálam néhány hónap után felajánlotta! Tiszta hülyén jön ki egy családi összejövetelen hogy a fiatal 19 éves srác letegezi az 52 éves apósjelöltet, én meg mint 27 éves férj nem tehetem meg ezt.

Legutóbb is elhozta az egyik unokatestvére a 20 éves barátját akit 2 hete ismer és még vele is letegeződött! Nagyon röhejes amikor ők "Lacikámozzák" (szerintem attól hogy tegeződnek még meg kéne tartani egy udvarisságot mert nem lettek attól még a pajtásai) nekem meg XY vezetéknév úrnak kell hívnom.


Feleségem azt mondja hogy mivel az ő apósa sem engedte meg neki a tegeződést soha (mert rangon alulinak gondolta a lányához) ezért most rajtam áll úgymond bosszút. Hogy akkor ő is így fog csinálni, ha már neki ez volt akkor a "sorsa".


Nagyon kellemetlen ez a szituáció nekem, már rendesen kerülöm őket emiatt. Egyszerűen nem tudok kibontakozni így. Nem tudok vele normálisan elbeszélgetni, mert úgy csinál mint aki azt érezteti hogy "te csak egy gyerek vagy én meg a felnőtt". A saját sérelmei miatt amiket átélt.


Mit tennétek a helyemben?



2014. máj. 13. 11:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit tenni.Talán a feleségednek igaza van az ok miatt, de ne rágd ezen magad, lényeg, hogy jó a kapcsolatotok. Viszont én nem XY Úr-aznám, hanem azt mondanám neki, Józsi bá, Laci bácsi, ilyesmi.... Hiszen az apósod, nem egy idegen. Szóval ne tegezd, de így közvetlenebb megszólítással jelezd, hogy családtagnak tekinted. Talán ezen elgondolkodik....
2014. máj. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
57%
Ha jó a kapcsolatotok egyébként, akkor ennél nagyobb problémád ne legyen az életben.
2014. máj. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
80%

Furcsa - furcsa, de szerintem ettől nem lesz kevésbé gördülékeny a társalgás. Magázódva is lehet szellemes, könnyed és bensőséges egy beszélgetés, és tegeződve is lehet kínos, unalmas. Nem ezen múlik.


Te próbáltál már erről beszélni vele vagy nem?

Anyósoddal jó kapcsolatban vagy? Próbáld meg, hátha ő rá tudja bírni, ha zavar téged a magázódás.

2014. máj. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
19%

Nincs ebben semm kivetnivaló! Évszázadokon keresztül természetes volt ez a kapcsolat. Szülőket magázni, idősebbeket magázni, visszafelé tegezés. Néhány éve, mióta nem keleti, hanem nyugati segget nyalunk, azóta mindenki tegez mindenkit! Nem törvényszerű erre átállni mindenkinek! Aki nem marhapásztor (cowboy) módon viselkedik, az nem azt jelenti, amit ti egymás között haverok kitaláltok. Még azt sem jelenti, hogy valaki konzervatív! Egyszerűen ezt így gondolja és kész! Lehet tiszteletet adni, megadni tegezve is, magázva is.


Tartsd tiszteletben a felfogását, mert úgy tűnik, át szeretnéd nevelni!

Vajon csupán ez az egy dolog az, amiben "nem szeretnéd tiszteletben tartani" a felfogását???

2014. máj. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Először Laci bá-nak próbáltam hívni, de az anyós akkor rámszólt hogy náluk ez a fajta megszólítás nem divat. Utána Laci bácsiztam, de arra meg úgy csinált hogy a következő találkozáskor újra bemutatkozott mint "Virág Úr, jó?". Szóval ezt a megszólítást várja el. Amúgy kétkezi munkásról van szó (nem orvos, ügyvéd, egyetemi professzor) aki az épitkezések után sörözik a haverjaival és trágár vicceket mesél (csak hogy el tudjátok képzelni). Szóval nem egy értelmiségi figura, de amúgy nincs is ezzel baj meg vele sem. A felesége menő vállalkozó (a szüleitől örökölte a "birodalmat"), kb. ő hordja a nadrágot. Vele beszéltem erről, ő azt mondta hogy nem szól bele a mi dolgunkba. Amúgy vele is jóban vagyok.


Beszélgetni amúgy lehetne vele belsőségesen, csak amikor úgy viselkedik mint aki végre valakit maga alá gyűrt és végre valakivel tiszteltetheti magát ... na úgy nem lehet beszélgetni felhőtlenül. Mert úgy csinál mint aki világ életében lenézett volt, nem volt elég jó a felesége családjának, soha nem fogadták el és most kb. lubickol abban hogy velem úgymond kics*szhet!


Jó munkahelyem van, jó autóm, saját házam, jól bánok a lányával, tisztelettudó vagyok, humorosnak mondanak, nagyon sok a barátom-haverom, mindenki szeret.

2014. máj. 13. 11:54
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy magázod, még nem XY úrnak kellene szólítani, hanem Laci bácsinak.


Egyébként nem foglalkoznék a dologgal, elkönyvelném, hogy különleges helyet foglalok el apósom életében.

2014. máj. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
82%
Xy úrnak?na baccus.akkor mond neki xy úr bacca meg.
2014. máj. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
4: nem arról van szó hogy nem tartom tiszteletben! Szerintem nem olvastad el amit írtam! A 19 meg 20 éves gyerekkel úgy tegeződik mint a játszópajtások, meg általában mindenkivel. Kb ilyen "b+ Lacikám mekkora f... vagy" stílusban. Ezért nem fogadom el ezt a dolgot! Mert ha általánosan ezt tartanák illendőnek akkor semmi gond! De míg a család többi férfi tagja, még nála 10 évvel idősebb is felajánlotta hogy mivel elvettem feleségemet, ezért már családtagként tegeződjünk. De ő nem ...
2014. máj. 13. 11:58
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
nálam ugyanez a helyzet, csak én vagyok a feleség. Anyósom már első találkozásnál felajánlotta, apósom most sem, pedig mi is 7 éve vagyunk együtt. Pedig a nagyobbik sógornőmnek azóta már új párja van, ők 3 éve vannak együtt, a pasi mégis tegezheti már kb. fél év után, én és a kisebbik sógornőm párja magázzuk. Úgy vettük észre, minket a korunk miatt nem fogad el, én nem vagyok egy gazda típus, elvittem a fiát, stb-stb. Engem már nem érdekel.
2014. máj. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

"Csókolom, papa!" a megoldás, és az Ön, vagy Maga helyett a Kend a megszólítás. Ha így sem veszi észre magát, kerüld el.

Egyébként ezeket a konfliktusokat a feleségednek nem megmagyarázni, hanem csitítani kellene.

Például neki kellene megkérdeznie apukáját, hogy elkerüljétek-e őket. És ha már minden "taknyos idegennel" tegeződik, neked pedig eszébe nem jut felajánlani, akkor szíveskedjék már elmondani, mi a frász baja van.

Ha ennyire zavar, vidd kenyértörésre a dolgot, a legközelebbi családi összejövetelen ne jelenj meg. A feleséged meg nyugodtan elmagyarázhatja drága édesapjának, hogy mennyire kívülállónak érzed magad a viselkedése miatt.

2014. máj. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!