Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom miért nem képes...

Anyósom miért nem képes felfogni, hogy mi másként szeretnénk nevelni a gyermekeinket mint régebben ő csinálta?

Figyelt kérdés

Próbálja úgy előadni, hogy neki nincs is semmi baja, de ez szerinte pazarlás és neki sokkal jobb ötlete van. Ha ez nem jön be akkor következik a nekünk még kenyérre is alig jut, de látom a gyerekek megint új cipőt kaptak és hasonlók.

Egy darabig működik az egyik fülemen be, a másikon ki taktika, de nem a végtelenségig, ráadásul már teljes rokonságot ellenünk hangolja a folyamatos panaszkodásával.


Mire jó ez neki? Hogyan állíthatnánk le?


2015. máj. 15. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

Csak tanácsokat próbál adni a maga módján. Azért mert anyós nem feltétlenül kell full kreténnek nézni és lehet néha mond is jókat...


Elvégre neki már biztos, hogy több tapasztalata van ha anyós.

2015. máj. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%

Na ez az, ezt képzeli az összes anyós, hogy már ők felneveltek egyet, jobban tudják...abszolút nem biztos.

Ha ti jobban kerestek és megengedhetitek magatoknak, hogy vegyetek új cipőt a gyereknek, akkor miért ne? Ha viszont tényleg "szórjátok" a pénzt, akkor anyósnak van igaza.

Neki mért nem futja azokra a dolgokra, amikre szeretné?

Kevesebb a fizuja? Esetleg van káros szenvedélye? Vagy nála az ilyen apróbb dolgokra megy el a pénz, anélkül, hogy észrevenné-sok nyim-nyam vásárlás, sokszor süt sütit, drágább kajákat csinál, stb. Lehet, hogy ő másra költi a pénzt...sűrűbben jár fodrászhoz, kiszedetni a szemöldökét, körmöt csináltatni...stb.

Én anyósom is panaszkodik, hogy nincs pénz, de ő nem mondja, hogy bezzeg a gyerekeinknek van. Nincs pénze, de közben cigizik, állandóan sütit süt-nem olcsó ám minden héten legalább egyszer sütit sütni-, egy csomó nyim-nyamot vesz, körmöt csináltat rendszeresen, meg bajuszt, szemöldököt szedet...persze nem azt mondom, hogy ne nézzen ki nőiesen, ne költsön magára vagy ilyesmi...nincs ezzel gond. Csak ha kevés a pénz, akkor kicsit összébb kell húzni a gatyaszárat és beosztani kicsit jobban. Annyira nem jön ki anyagilag, hogy minden hónapban egy tizest kér tesójától.

Egyesek meg csak símán nem tudják beosztani a pénzt. Nővérem párja is 1 milliót keres 2 havonta-külföldi munka, 1 hónap ott, egy hónap otthon kábé. De mindig kicsúszik a kezükből a pénz és panaszkodik, hogy nincs elég pénz...

2015. máj. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
"Anyuka, ez nem a maga dóga. Kér-e egy kávét?"
2015. máj. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Tapasztalata biztos, hogy több van mint egy első gyerekesnek. Az, hogy mit tud jobban az relatív, de meghallgatni meg lehet, mondhat akár jókat is.
2015. máj. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%

Párodnak kell leállítania.


De én nem mennék ilyen nőhöz, kéne a fenének az okoskodása. Leendő anyósom is folyton magyaráz, okoskodik, én meg agybajt tudok tőle kapni - egyébként kb. minden családtagnak baja van vele, pedig régen értelmes nő volt, csak aztán meghüyült.

Egyik fülemen be, másikon ki, vagy odamondok valamit, aztán ennyi, érdekli a frészt, mit pampog.

2015. máj. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

A feleségem csinálta jól.

Az anyját megnevelte, aztán az enyémet is nagyjából :)

2015. máj. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Látom, akkor mindenhol ez a nóta, nem csak nálunk. :D


Anyósom is ezt csinálja, évek óta hallgatom, hogy a sógornőmnél a szegény gyerek megfázott. A negyedik gyerek, az első három nem. Egyszer. Három éve. Pedig ő mondta, hogy hűvös van. Oké, te mondtad, tudjuk.


Hogy mit lehet ezzel csinálni? Fingom sincs. Én nagyokat vitáztam anyósommal ilyen téren, épp úgy, ahogy a nejem is. A női lélek sajátosságainak hála másnap kezdtük elölről, mintha semmi sem történt volna korábban. Akkor mondtam keményebben, ellentmondást nem tűrően, azzal megbántottam. Aztán jött az, hogy ha az én szavaim nem érnek semmit, akkor a saját szavait fordítottam ellene; tulajdonképpen vele mondattam ki, hogy nincs igaza. Ezzel úgy belégázoltam, hogy majdnem megrígattam. Persze, ezen kívül nem értem el semmit; ha hozott is változást, akkor is csak az adott témára, és nem azt, amit kellett volna. Aztán megpróbáltam ignorálni, de az meg nekem nem ment, mert belül úgy forrt a méreg, hogy nem tudtam normálisan hozzá szólni sem.


Végső soron ami a legjobban bevált az a trollkodás. Poénosan visszahajítom a labdát. Ettől persze nem változik semmi, de piszok gyorsan rövidre lehet zárni az aktuális helyzetet, mert kirúgom a vita minden lábát. Pl, ha rákezd, hogy éhes a gyerek, akkor halál komoly arccal elkezdem magyarázni neki, hogy nem baj, ráfér a fogyókúra, így is tiszta hurka. Ilyenkor egy darabig néz rám, majd legyint és nevet egyet, hogy a veje megint hülye.



Viszont ne drámázd túl! Rohadt idegesítő ez a viselkedés, de nem hangol ellenetek senkit sem, csak bizonygatja a saját igazát. Nem szarkavarás a célja, csak nem képes felfogni, hogy nem kell, hogy mindig igaza legyen valakinek.

2015. máj. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

nekem az ilyenekben nem is az a rossz igazából hogy beleszólnak, hanem hogy egy hülyegyereknek néznek, szóval eleve honnan veszi a jogot ahhoz, hogy oktasson?!

és megmagyarázni sem lehet nekik, mert nem adnak alább abból a stílusból, hogy én nem tudhatom..


nekem leginkább annyit javasoltak itt erre, ha a kikerülés (tématerelés, fülemen be-ki) nem megy, simán hanyagolni kell a társaságukat és ennyi.

2015. máj. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%
Az éremnek mindig két oldala van. Van egy testvérem, aki nagyon messze lakik tőlünk, szóval egyáltalán nem tudom hogy neveli a gyerekét. Évente kétszer találkozunk, de sokat beszélünk telefonon. Ő is állandóan panaszkodott az anyósára, mert mindenbe beleszólt, kioktatta, stb. Minden panaszkodásnal igazat adtam neki és egy hárpianak gondoltam az anyósát. Sajnáltam is miatta. Aztán egyszer kimentem 2 hónapra hozzájuk. És megláttam az érem másik oldalát is. Főtt kaját alig evett a gyerek, mert a nővérem nem főzött és nem is rendelt. Minden nap tészta volt és nutellás kenyér. A gyerek szakadt ruhában járt óvodába. Nem volt rendszeresen megfurdetve és a haja is csapzott volt. Az óvónők is szóltak érte. Ráadásul állandóan fáradt volt, mert éjszaka mesét nézett. A gyerekkel Napközben alig volt. Reggel elvitte óvodába, délután pedig az anyósa vigyázott rá estig. A gyerek csak akkor kapott normális kaját ha az oviban evett. Az anyósa nem furdethette meg, mert neki csak a vigyázás volt a feladata. Amikor megtette óriási vita volt belőle, mert a nővérem kiakadt hogy az ő gyerekét ne nevelje, stb. Ha ezt nem a saját szememmel látom, akkor nem hiszem el. Végül elváltak a férjével és a férfi neveli az anyósával a gyereker. Az egész család szerint így van ez rendben, mert a nővérem sajnos alkalmatlan a gyereknevelésre. Szóval azért az anyósod véleményére is kíváncsi lennék mielött véleményt mondok.
2015. máj. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
én meg ezzel a tapasztalat dumával se értek egyet.Anyósom legalább bevallotta ha kérdeztem tőle valamit a gyerekekkel kapcsolatban.Hogy ő már nem is tudja hogy volt,meg hogy így meg így csinálták de ő akkor se értett vele egyet csak akkor mindenki így csinálta(biliztetés).Ha vki megdícséri az unokákat hogy szépen vannak öltöztetve neki jól esik és nekem is tolmácsolja.Esze ágában sincs a gyereknevelésemet kritizálni.Esetleg dobd fel anyósodnak hogy nem szégyelné e magát ha megszólnák az emberek a gyerekeket a rongy cipőjük miatt.
2015. máj. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!