Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám folyamatosan zaklat és...

Apám folyamatosan zaklat és beleköt mindenbe. Ha jót akarok tenni azt se jónak veszi. Nem merek hozzászólni sem, mert félek hogy bántani fog, régebben bántott már. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy mit tegyek hogy ne zsaroljon érzelmileg. Nem vagyok egy olyan ember aki lesi mások kivànságát és mindig jó sem vagyok, de akár mit csinálok semmi sem felel meg az elvárásainak. Ő semmit sem úgy gondol jónak ahogy mások csinálják. (például én) Ha nincs is nagy oka rá, még akkor is bele köt mindenbe, csakhogy bosszantson. Nem hallgat meg másokat, mindig azt kell csinálni amit ő elképzelt. Régebben jól elvoltunk de mára már szinte utálom. Semmit sem enged meg. Kiforgatja az ember szavait. Én már nem szeretnék neki megfelelni mert meguntam hogy neki ugráljak, akkor meg minek ha meg sem felel?! Nem tudom hogy mi lenne a megoldás hogy még egy pár évig el tudjam viselni. Kérlek segítsetek

2014. dec. 27. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudom hogy nagyon nehéz, de próbálj meg vele nem törődni. Igaz ha folyamatosan beléd köt akkor úgy tényleg nehéz lehet megállni, de gondolj arra hogy még pár év és húzol el a francba, utána kötődhet magával. Sajnos az ilyen emberek nem fognak megváltozni, tapasztalat.
2014. dec. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Marylin7 válasza:
Jó lenne tudni hány éves vagy, de ha még egy pár évig el szeretnéd viselni, gondolom tanulsz, és nem tudsz saját lábra állni. Véleményem szerint sem fog a helyzet változni, ha valaki ilyennek születik, (hogy finom legyek) ilyen marad. Azt tudjad, hogy az ilyen ember aki beszólogat másoknak, főleg családon belül, olyas valakinek, akitől a legkisebb ellenállás érkezhet, ez pszichológiai eset. Elsősorban önmagával van problémája, önértékelési zavarai vannak, sikertelensége, kudarcai vannak, ami nem biztos, hogy csak az ő hibája. A körülmények is közrejátszanak, vagy hibás döntések, amikor nem jól mérlegelt. És sajnos ezek vannak rádtestálva. Anyuddal mi a helyzet? Vele milyen a kapcsolatod? Vagy ő is csak örlődik? Neki kellene elmondanod, hogy neked mennyire fájnak apu piszkálódásai, és nem bírod tovább, beszéljen vele, hogy eleged volt a beszólásaiból. Aztán apáddal kellene beszélni, ami nehéz dió lesz, mert ismerem a fajtáját, de jó megoldás lehet, hogy írsz neki egy hosszú hosszú levelet, amiben mindent megírsz. Sződd bele, hogy tiszteled mint apádat, és hálás vagy hogy felnevelt, de sajnos tudja-e hogy mennyi fájdalmat okoz neked, meg talán Édesanyádnak is? stb. stb. Meg tudod csinálni !
2014. dec. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok, és Anyuval is ugyan ezt csinálja. Rá se hallgat, ő sem szólhat semmit. Többször megpróbált vele beszélni de nem hallgatja meg, elmegy, ideges lesz, és azt kérdezi hogy mért ő már megint a hibás mindenért. Szerintem ha írnék neki levelet abból se fogna fel semmit, és csak megsértődne vagy ilyesmi. :/ De azért majd megpróbálom.
2014. dec. 28. 10:53
 4/4 anonim válasza:
egy levéllel semmire se mennél mivel az érzelmi intelligenciája fejletlen. az ilyen eseteknél az szokott a háttérben állni hogy ő is ezt kapta míg a szüleivel élt valószínűleg az ő apja is ilyen volt és mivel nem ismerte fel és tudatosan nem akart változtatni vagy csak egy kis ideig ezért most ő is ilyenné vált .. sok mindent nem lehet vele tenni mivel ha ő maga se ismeri be hogy rossz példát követ a változásra sok esély nincs. mivel még fiatal vagy ha te szembesítenéd édesapád a rossz viselkedésével kapcsolatban annak nem lenne jó vége hisz csak te lennél a rossz és kamaszkori tünetnek tudná be .. megpróbálkozhattok azzal hogy elmentek egy pszichológushoz hátha ő rátudja világítani hogy rossz irányba halad.
2014. dec. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!