Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan beszéljem le anyóst...

Hogyan beszéljem le anyóst erről, h ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés
Nemsokára megszületik az első babánk. Van egy (talán ok nélküli, mégis súlyos) fóbiám a hordozókendővel kapcsolatban. Ezt ki is fejtettem a családnak, rá egy héttel anyós közölte, h márpedig ő kendőben viszi majd a picit. Pedig most vettünk babakocsit is..
2015. jún. 5. 07:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Ha kendőben akarja vinni, akkor közlöd vele, hogy nem viszi sehová.
2015. jún. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
1. Ezt nem értem...
2015. jún. 5. 08:06
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Mondjátok meg neki, hogy nem szeretnétek hordozókendőbe tenni és erre kéritek őt is, ha megsértődik ezen akkor ez őt jellemzi, ennyi erővel Ti is megsértődhettek, hogy nem a babakocsit akarja tologatni. Egyébként majd meggoldolja ha x méter után nehéz lesz a baba bár kérdés mennyire fiatalos nagymama. Mondd hogy őt akarjátok kímélni a cipekedéstől... :)
2015. jún. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Fitt nő, bár közelít a 70. évéhez. Nagyon szeretem őt, de makacs, megbántani nem szeretném, de valahol igazságtalannak érzem, h elmondtam a félelmeim, és ez a reakció, h én majd úgy csinálom, ahogy én akarom, ő meg ahogy ő akarja.
2015. jún. 5. 09:00
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Miért félsz a kendőtől? Ezt elmondtad anyósodnak?
2015. jún. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Azért félek, mert maga elé köti, nem látja, hova lép, vérnyomása se jó, stb. Ezt így persze nem mondtam, hanem annyit, h nem tartom biztonságosnak, és nem szeretném használni.
2015. jún. 5. 09:06
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy te (ti) miért nem szeretnéd, hogy ne vigye kendőben a gyereket. Ha ez a kéréstek, akkor tartsa tiszteletben. Most, ebben a viszonylag kis horderejű kérdésben állj a sarkadra, ne engedj, és később, amikor jönnek az etetéssel, neveléssel kapcsolatos kérdések, könnyebb dolgod lesz.
2015. jún. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Na most nem azért, ő a te gyereked (meg a párodé ugye), ha nem azt csinálja amit te mondasz, akkor hozzá sem nyúlhat. Nem bírom el ép ésszel, hogy miért állnak neki ilyenen sz..rakodni egyesek.
2015. jún. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Mit nem értesz,az első válaszon? Pedig egyértelmű. Ha nem babakocsiban akarja tologatni,akkor nem visz el, pont. Nem kell máshogy lebeszélni.
2015. jún. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
14%

6-ra: "Azért félek, mert maga elé köti, nem látja, hova lép, vérnyomása se jó, stb."


Ennyi erővel ne vegye kézbe a lakásban se és ne vigye át egyik szobából a másikba se. Egy lakásban, ahol kevesebb a hely, ahol küszöbök, netán elszórt papucsok, nem betolt székek vannak, sokkal könnyebb megbotlani, mint az utcán. Amellett az ember nem közvetlenül a lába elé néz, hanem kissé előbbre, és még mielőtt a maga elé kötött gyerek takarná, addigra észreveszi, ha járdahiba vagy járdaszegély következik. Én sem úgy gyaloglok (meg szerintem más sem), hogy járdaszegélynél azt lessem, jól lépek-e le, hanem már előbb látom, hogy oda fogok érni, és mikor lelépek, akkor már előbbre jár a tekintetem.

Szóval, igen, ok nélküli a félelmed. Túlaggódod a dolgot.


Az más kérdés, hogy csöppet sem szimpatikus az a hozzáállás, hogy "márpedig én akkor is úgy viszem a kicsit". Ha másban is ilyen makacs, akkor lesz úgyis csörtétek.

Ebben a konkrét esetben az első időkben talán meg lehetne oldani, hogy együtt sétáljatok és egyrészt te is látnád, hogy nem kell paráznod, másrészt (amint valaki már írta) anyósod is belátná, hogy az első 200 méter után elég nehéz így vinni a picit és megbarátkozik a babakocsitokkal.

2015. jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!