Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez tényleg neveletlenség volt...

Ez tényleg neveletlenség volt a részemről?

Figyelt kérdés

Anyósomnál voltunk a hétvégén, családi összejövetelt tartott a szülinapja alkalmából.

Nem volt olyan nagy banzáj, a két gyerekét és az ő családjukat hívta meg.

Ebédeltünk, leszedte az asztalt és elvonult az unokáival játszani.

Én meg fogtam magam és elmosogattam, hogy ne neki kelljen és addig is tudjon unokázni.

Utána láttam rajta, hogy valami nem tetszik neki, de ráhagytam, gondoltam biztos rossz napja van.

Másnap aztán telekürtölte a rokonságot azzal, hogy én mekkora büdös bunkó vagyok, és mennyire megszégyenítettem őt azzal, hogy elmosogattam nála, mintha ő valamiféle utolsó, koszos nő lenne, vagy pedig annyira öreg, hogy nem képes saját maga megcsinálni.


Nekem ez nagyon rosszul esik, mert egyáltalán nem gondoltam ilyesmire. Egyszerűen így neveltek, és nekem természetes, hogy ha meghívnak valahová ebédelni (pláne családon belül), akkor az a minimum, hogy segítek rendet rakni és elmosogatni,

Ezeket elmondtam neki is, és bocsánatot is kértem tőle, de ő hajthatatlan, és azt mondogatja, hogy neveletlen paraszt vagyok, és a fiának nem szabadna együtt lennie egy ilyen nővel.


És lassan már kezdek elbizonytalanodni, hogy én gondolom rosszul, és tényleg sértően viselkedtem.

Szerintetek igaza van az anyósomnak, tényleg neveletlenség volt ez a részemről?



2014. aug. 4. 09:15
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
87%

Én is pontosan ilyen vagyok, hogy elmosogatok ilyen helyeken. És általában örülnek is neki, tényleg megértelek, nincs is ezen mit túlragozni.


Anyósodnak örülnie kellett volna, mindenki tudja, hogy ez kedvesség volt, szerintem az lett volna ciki ha ott hagyjátok a mosatlant. Persze nem kötelező elmosogatni, na de én is úgy érzem hogy jobb ha elmosogat az ember, hiszen miért ne. Ez egyfajta nevelésből fakad.


Anyósod felháborodása érdekes. Eszembe sem jutna, hogy esetleg ő koszos, igénytelen, inkább örülhetne hogy ilyen menye van.. na meg hát szülinapos volt, ilyenkor az ünnepelt kedvében szokás járni :)

2014. aug. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
90%
Ez nagyon szép gesztus volt részedről, legfeljebb ezek szerint nem ismerted kellően anyósodat. Ő bizonyára úgy vette, hogy te beleavatkoztál az ő köreibe, mivel olyan feladatot végeztél el, amit egyébként ő szokott. Valószínűleg kissé hiú, akaratos és sértődékeny is. Tarts nagyobb távolságot vele, és ismerd meg mélyebben.
2014. aug. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
57%
Én is rosszul vagyok attól,ha valaki van nálunk,és mosogatni akar.Nem azért hívtam meg,hanem ,hogy megünnepeljük az éppen ünnepelni valót.Ha anyám nálunk nyaral,akkor is kellemetlenül érzem magam attól,ha elkezd mosogatni.Egyszerűen nem szeretem.Az én házam,az én szabályaim.Vendég vendégeskedjen,érezze jól magát.Én is azt teszem,akkor mosogatok,ha már lezajlott az egész és mindenki elment.Úgyhogy az én nézőpontomból is olyat tettél amitől kiakadnék.Maximum,fel kellett volna ajánlanod a segítségedet,és ennyi.Nem kérés nélkül csinálni,még ha csak segíteni is akartál volna.Más házában ne rendezkedj,vagy kérj hozzá engedélyt.
2014. aug. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
64%
Nos, mas lakásában takarítani, bármihez engedély nelkul hozzányúlni, meg segítő szándékkal is bunkósag. Nem lett volna semmi baj, ha megkérdezed, hogy "Katineni, el mosogatok, hogy tudjon játszani a gyerekekkel, jo?"
2014. aug. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
73%
Az én anyósom olyan,hogyha nála vagyunk vendégségbe,nekünk kell mosogatni,takarítani.Ha nem pattansz azonnal,te leszel a neveletlen tuskó.Egyébként én az anyósod helyében örülten volna,hogy ilyen kedves menyem van.:)
2014. aug. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
85%
En a helyedben szoltam volna, hogy szeretnek elmosogatni, de alapvetoen nem tartalak neveletlennek emiatt. A ferjed mit szolt a szituaciohoz?
2014. aug. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

Házasok vagyunk a fiával, anyósom is úgy jön hozzánk, mintha hazamenne. Fel sem merült bennem, hogy ne lennék családtag, vagy hogy meg kellene kérdeznem, hogy elmosogathatok-e.

Nekem ez annyira természetes volt. Nem a fehérneműs fiókjában turkáltam, szerintem ez a két dolog nem ugyanaz a kategória.

2014. aug. 4. 09:31
 8/43 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy meg kellett volna kérdezni, de nem olyan súlyos dolog, amitől összedől a világ. Viszont az, hogy le b.dös p.arasztoz, meg hogy nem szabad a fiának egy ilyen nővel lennie, ez felháborító.
2014. aug. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
23%
Nem mindegy, hogy 20 éve családtag vagy, akinek szabad bejárása van anyósék konyhájába, vagy az anyósnak nevezett nő csak a barátod anyukája és te vendégként voltál jelen. Vendégként nem illik ilyet csinálni, előtte fel kellett volna ajánlanod. Én biztos, hogy nem engedtem volna meg, hogy nálam mosogass.
2014. aug. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

A férjem szerint nekem van igazam, és nagyon haragszik az anyjára. Mondjuk ők előtte sem voltak valami jó viszonyban.

Ja, hozzátartozik még, hogy anyósom másik menye is mosogatott már nála kérdezés nélkül, abból nem is volt probléma, sőt anyósom meg is köszönte neki. Úgy tűnik, csak engem nem kedvel valamiért, és kereste az alkalmat, hogy mikor köthet belém.

2014. aug. 4. 09:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!