Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy mondjam meg nekik, hogy...

Hogy mondjam meg nekik, hogy ne legyen belőle sértődés (megint)?

Figyelt kérdés
Márciusra várom második babámat, és anyósék már mondogatják, hogy jönnek segíteni, ha megszületik. Na most én nem szeretném ha RÖGTÖN jönnének. Mondom az okot. Első babám születésekor, amikor kijöttek, a nagy segítségből az lett, hogy anyósom mindenbe csak kötekedett, (akkor voltak nálunk először), a segítség annyi volt, hogy após tartotta a gyereket kb a nap 20 órájában, anyós meg állt fölötte és nézte. Főzni főzött ugyan, de ki lett öntve, mert még ő is ehetetlennek ítélte meg. Szóval én szülés után egy héttel mostam, főztem, takarítottam, és próbáltam elviselni a sok okosságot. Tudom, hogy csak jót akartak, de akkor rögtön szülés után nem tudtam őket elviselni. Ráadásul nem tudtam szoptatni rendesen, el is apadt a tejem, amiért persze én voltam a hibás. Nem azt akarom, hogy egyáltalán ne jöjjenek, csak legalább egy hónappal szülés után, mikor már elég erős leszek testileg és lelkileg is hozzájuk. Hogy mondjam ezt meg nekik, hogy ne sértődjenek meg? A megintet arra értem, hogy tavaly nyáron megkértem őket, hogy egy héttel később jöjjenek már, mert nagynénémék már hamarabb lefoglalták a repjegyet, mint ahogy ők kijelentették mikor akarnak jönni, és nem akartam, hogy egyszerre jöjjenek. Erre óriási cirkusz lett belőle, hogy mi az, hogy én megszabom nekik, mikor jöjjenek?! Bocs ha kicsit hosszú lett. Tanácsot várok, ti mit mondanátok a helyemben?

2014. nov. 4. 14:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

És ha megsértődnek, akkor mi van? Semmi, ki kell röhögni őket magadban.


TE érzed, mikor leszel úgy, hogy látogatókat fogadj, ha ezt nem képesek felfogni, az ő bajuk.

2014. nov. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
azt hogy most mar jol boldogulsz egyedul is, koszonod szepen de nincs szukseg arra hogy jojjenek. Ha balheznak akkor meg leszarod, aztan ennyi.
2014. nov. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nyugodtan mond meg hogy az első hónapban nincs igényed rájuk. Anya újszülött viszony elég bensőséges, nem kell hogy beleártsák magukat, főleg ha először ilyenek voltak. Én egyáltalán nem szeretném ha az első pár hétben bárki a férjemen kívül körülöttünk ugrálna meg beleugatna mindenbe. Akkor amikor hazaviszed neked kell a napirendet kialakítanod, enm kell még anyús is a nyakadba. Én abszolút megértelek. Én sem szeretném ha ott lennének. Mond meg, hogy szeretnéd ha csak 1 hónappal később jönnének, mert szeretnéd összeszedni magad (teljes joggal) és kialakítani a napirendet, meg egy ilyen stressz után ami a szülés, szeretnél egy kis családi békét és nyugalmat, majd a rokonok jöjjenek később.
2014. nov. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Már nem azért, de mi az, hogy ők megszabják neked, mikor kell őket fogadnod? Ha nincs szükséged a segítségükre, mondd meg nekik. Ott lesz a nagynénéd, annyit biztos segít, mint korábban a nagyszülők. Ha pedig nem, még akkor is sokkal kevesebb gondod lesz nélkülük. Segíteni annak kell, aki kérni, nem pedig kéretlenül kell rátukmálni magunkat arra, akinek csak gondja lesz velünk. Én azt mondanám, köszönöm a segítséget, az első gyerek születéséből tanultam annyit, hogy már tudom, egyedül is menni fog. Látogatni pedig ekkor és ekkor jöhetnek ebben az időpontban, ha ráérnek. Ha nem, attól még az én napirendem is fix, szóval nem jönnek és kész.
2014. nov. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Miért nem a férjed beszél velük? Ti ketten egyezzetek meg, hogy mikor jöjjenek, és csak látogatóba, ne segíteni. Messze laknak, hogy hosszabb időre jönnének? Nekem nem volt segítségem egyik szülésem után sem, pedig a 3-ból 2 császár volt. Ahogy hazajöttünk a kórházból, mostam, főztem, takarítottam. De még ez is jobb volt, mint elviselni a sok okoskodást. Látogatás annyi volt, hogy 1 órát nálunk töltöttek. Elég is volt bőven.
2014. nov. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Messze laknak, pár országnyira. Persze jól fog jönni a segítség az első napokban, gondolok itt a takarításra vagy a főzésre, de anyukám itt lakik egy órára, ha szükségem van rá rögtön jön, párom is kiveszi a szabiját akkor, a nagyobbik gyereket kéne csak lekötniük egy pár napig, a kicsivel simán ellennék. Már tudom mi vár rám.
2014. nov. 4. 15:12
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

Ha pár országnyira laknak, nyilván nem tudnak beszaladni csak egy délutáni rövid látogatásra.


Jöjjenek egy hétvégére például, és egy közeli panzióban vegyenek ki szobát.

2014. nov. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Én előbb a férjemmel beszélnék, az ő szülei. Mondd el neki, hogy mi a problémád, neki meg kell, hogy értse. Onnantól meg neki kellene kézbe venni az anyját és megmondani neki, hogy köszönitek van segítség, ha jönni szeretnének, akkor csak egy hónappal később.
2014. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Miért kell a nagyobbik gyereket bárkinek lekötni, ezt nem értem. Nálunk tökéletes volt, hogy csak mi, és a gyerekek voltunk magunkban 1 egész hetet, amíg a férjem szabin volt. Ők babáztak amíg én megfőztem, meg a háztartási munkákkal végeztem. Aztán úgyis jöttek a hétköznapok, nagyobb gyereket oviba suliba vinni-hozni, és akkor már a kicsi is jött velünk.
2014. nov. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

Mikor az elsőt szültem, anyósom odaág meg vissza volt h ő jön segíteni, én meg megmondtam h nem kell, láttam h kicsit besértődött de nem érdekelt. A párom majdnem 2 hétig itthon tudott lenni úgyh ő segített, semmi szükség nem lett volna még itt rá. Most várjuk a másodikat, most megint meg fogom mondani h nem kell jönni, párom itthon tud lenni, majd mi négyen összeszokunk nem kell h vki átrendezze a házat, na meg nincs kedvem állandóan csacsogni vkivel, hanem a gyerekekre akarok figyelni. Párom is így gondolja h inkább ő van itthon. Úgyh mindent nem érdekel ha megsértődik, majd megbékél!


Amúgy sem értem h miért kell ilyenkor anyósnak v anyukának odaköltözni??? Nem tudom miben segíthet??

2014. nov. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!