Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az lenne a minimum, hogy...

Az lenne a minimum, hogy elvetetjük a babát! Hogyan képesek anyósomék ilyet mondani? Másnál is kiverné a biztosítékot?

Figyelt kérdés

Anyagi okokból anyósomékhoz költöztünk a 3 gyermekünkkel, a házunkat kiadtuk. Anyósomék hitelét és a rezsit mi fizetjük.


A néhány hete kiderült, hogy babát várok. Nem számítottunk rá, mert hormonos spirálom volt. Mikor megtudtuk, mi is megijedtünk, hogy esetleg baja lesz a kicsinek, de miután kiderült, hogy minden rendben és még a spirált is le tudta szedni a doki, már nagy volt az örömünk. Persze azt tudtuk, hogy teljesen át kell szervezni az életünket, de megoldhatónak tűnt.


A hétvégén elmondtuk anyósoméknak a nagy hírt, mire anyósom kikelt magából, hogy mégis hogyan képzeltük mi ezt, ők nem fognak egy ordító csecsemővel együtt élni, már a három gyerek is idegőrlő nekik és az lenne a minimum hogy elvetetjük a picit.


Én hirtelen szóhoz sem jutottan, de a párom 2* is rákérdezett, hogy komolyan gondolta-e a mit mondott és anyósom mindkétszer azt mondta, hogy igen. Egész hétvégén minket, főleg engem szapultak, hogy hogyan lehettünk ilyen felelőtlenek és ők nem ilyen fiút neveltek, nem ilyen feleséget képzeltek neki. Egy alkalommal még azt is megkaptam, hogy nekem nincs beleszólásom ebbe, mert még csak családtag sem vagyok, mert nem volt esküvő.

Tegnap szóltunk a házunk bérlőinek, hogy a július végén ki kellene költözniük, mert mi hazaköltözünk. A párom tegnap elmondta a szüleinek, hogy már csak max. 1 hétig kell elviselniük minket, mert a hátralévő időre a szüleimhez költözünk.


Anyósom mára taktikát váltott és azt mondta nekem, hogy nem gondolta komolyan amit mondott és nagyon boldog, nem szeretné, ha költöznénk stb. Az a baj, hogy nem tudok hinni neki és már nem is akarok.


Szerintetek ilyen esetben mit kellene csinálnunk? A költözéssel lenullázzuk őket és el fog úszni a házuk, viszont maradni sem tudnánk a történtek után.


Elnézést, hogy hosszú lett, de nagyon jól esett kiírnom magamból!


2015. jún. 16. 07:35
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
49%
szerintem is költözzetek! Kedves #7 olvasd át mégegyszer a szöveget!! Nem értetted meg..
2015. jún. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
80%

7.

A szövegből kiderül, hogy nem a kérdező küszködött anyagi gondokkal, hanem anyósék anyagi gondját mentek segíteni az odaköltözéssel.

Ezért nem probléma a kérdezőnek és a családjának hazaköltözni, és ezért úszik el a háza az anyósnak. Mert neki volt gond fenntartani.


Tehát ha már szívességet tesznek anyósnak, és segítenek neki fizetni a hiteleket és a rezsit, akkor anyósnak gondolkoznia kellett volna, mielőtt kinyitja a nagy száját. Most magára vessen, minden ember otthagyná az ilyet.

2015. jún. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
79%
Én is azonnal elköltöznék, és utána többé feléjük sem néznék, ússzon csak el a háza annak, akinek ilyen nagy pofája van. Még neki teher a három gyerek...persze, mert nektek meg jó, hogy ők állandóan a sarkatokban vannak, és nem lehet nyugodtan élni tőlük...
2015. jún. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Maradni nem fogunk, az biztos.


Az a baj, hogy így nem nagyon fogjuk tudni őket segíteni, pont ezért költöztünk hozzájuk. A mi házunkon is hitel van és úgy tudtuk megoldani, hogy azt kiadtuk, tehát kitermelte a saját költségét, mi meg anyósoméknál fizettük a hitelt és a rezsit.

Ha most hazaköltözünk, megint nem fog arra jutni, hogy két helyre fizessünk hitelt és rezsit.


Anyósomék háza eredetileg anyósom szüleié volt és anyóséknak vettek fel rá hitelt. Valami szuper vállalkozást akartak csinálni, de felélték a pénzt. Végül 3 éve anyósom hitelestől megörökölte. Már akkor hülyeség volt elfogadnia, de mindegy. Anyósom háztartásbeli volt és 51 évesen nem tud sehol elhelyezkedni, apósom meg életművész, szóval hol van munkája, hol otthagyja.


Tudom, hogy jó ötlet a költözés, de csak ott motoszkál a fejemben, hogy mi lesz velük. A férjem már próbálta elérni a tesóit, de őket nem igazán érdekli a szüleik sorsa. A legrosszabb, hogy lassacskán még hibáztatni sem tudom őket ezért.

2015. jún. 16. 08:36
 15/33 anonim ***** válasza:
89%

Ne is törődj velük, neked és a gyerekeidnek csak egy élete van, azt kell élned! Anyósod megkapta a vissza nem térő lehetőséget, nem élt vele, így járt!

Mondd csak, fordított esetben ő segítene rajtatok? Nem hinném....

2015. jún. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
81%
Költöznék. Vagyis nem, mert eleve oda se költöztem volna. Ugyanis aki ilyen, az valszleg eddig is ilyen volt. Tudnak venni maguknak egy kétszobás lakást legalább? Vagy ki tudják ezt adni vagy egy részét, és abból fedezni a költségeket?
2015. jún. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
87%

Azért nincs veszve minden. Itt az ideje, hogy más családtag is tegyen valamit ne csak a férjed és te. Anyósnak lehet mondani, hogy adja el a házát, vegyenek kisebbet ami az apóssal együtt nekik elég. A többi pénz menjen a törlesztőbe.

Ha erre nem hajlandó vagy nem megoldott, akkor fellehet kutatni a testvéreket, és bírósági úton lehet kötelezni őket is a szülők támogatására.

2015. jún. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
73%
Nehogy még Te kezdd el őket sajnálni! Itt van kb két 50 éves ember és egész életükben nem tettek le semmit az asztalra. Hitel hitel hátán, egyiknek sincs állandó munkája. Akkor mit vársz? Eddig sem kerestek munkát, mivel Ti fezettetek helyettük mindent!
2015. jún. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
86%

Fordított esetben a férjem meg is szakítaná velük a kapcsot, ha ilyet mondanának, h vetessük el a babát. Egyrészt, mert ilyen szinten semmi közük hozzá, másrészt azért egy nagymama szájából ez elég súlyos kijelentés.

Költözés, aztán a lehető legminimálisabb kapcsolattartás.. slusszpassz.

2015. jún. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
85%

Épp tanácsolni akartam, hogy ha ennyire szívesen látnak, akkor inkább költözzetek máshová. :)

A házuk meg ne érdekeljen, hisz ők nem családtagok;)

2015. jún. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!