Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az lenne a minimum, hogy...

Az lenne a minimum, hogy elvetetjük a babát! Hogyan képesek anyósomék ilyet mondani? Másnál is kiverné a biztosítékot?

Figyelt kérdés

Anyagi okokból anyósomékhoz költöztünk a 3 gyermekünkkel, a házunkat kiadtuk. Anyósomék hitelét és a rezsit mi fizetjük.


A néhány hete kiderült, hogy babát várok. Nem számítottunk rá, mert hormonos spirálom volt. Mikor megtudtuk, mi is megijedtünk, hogy esetleg baja lesz a kicsinek, de miután kiderült, hogy minden rendben és még a spirált is le tudta szedni a doki, már nagy volt az örömünk. Persze azt tudtuk, hogy teljesen át kell szervezni az életünket, de megoldhatónak tűnt.


A hétvégén elmondtuk anyósoméknak a nagy hírt, mire anyósom kikelt magából, hogy mégis hogyan képzeltük mi ezt, ők nem fognak egy ordító csecsemővel együtt élni, már a három gyerek is idegőrlő nekik és az lenne a minimum hogy elvetetjük a picit.


Én hirtelen szóhoz sem jutottan, de a párom 2* is rákérdezett, hogy komolyan gondolta-e a mit mondott és anyósom mindkétszer azt mondta, hogy igen. Egész hétvégén minket, főleg engem szapultak, hogy hogyan lehettünk ilyen felelőtlenek és ők nem ilyen fiút neveltek, nem ilyen feleséget képzeltek neki. Egy alkalommal még azt is megkaptam, hogy nekem nincs beleszólásom ebbe, mert még csak családtag sem vagyok, mert nem volt esküvő.

Tegnap szóltunk a házunk bérlőinek, hogy a július végén ki kellene költözniük, mert mi hazaköltözünk. A párom tegnap elmondta a szüleinek, hogy már csak max. 1 hétig kell elviselniük minket, mert a hátralévő időre a szüleimhez költözünk.


Anyósom mára taktikát váltott és azt mondta nekem, hogy nem gondolta komolyan amit mondott és nagyon boldog, nem szeretné, ha költöznénk stb. Az a baj, hogy nem tudok hinni neki és már nem is akarok.


Szerintetek ilyen esetben mit kellene csinálnunk? A költözéssel lenullázzuk őket és el fog úszni a házuk, viszont maradni sem tudnánk a történtek után.


Elnézést, hogy hosszú lett, de nagyon jól esett kiírnom magamból!


2015. jún. 16. 07:35
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
83%

Figyelj, ha te nem vagy családtag, miért érdekeljen a sorsuk?

Másrészt. A házat adják el, vegyenek egy picit, vagy valami tanyát, ahol megtermelhetik a betevőjüket, ha már nem dolgoznak, és a különbözetből fizessék ki a hitelt.

2015. jún. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
85%

"ők nem fognak egy ordító csecsemővel együtt élni, már a három gyerek is idegőrlő nekik és az lenne a minimum hogy elvetetjük a picit"


Ezek után ugyanúgy döntöttem volna, ahogy ti: mielőbb elköltözni tőlük.


Se a születendő gyerekemmel, se a másik hárommal nem tenném meg, hogy olyan nagyszülőkkel éljenek egy fedél alatt, akik így viszonyulnak hozzájuk, és így én sem akarnék ott élni.


Anyósod felnőtt ember, vállalnia kell a felelősséget a szavai és a tettei következményeiért. Jó, ha tudatosítod magadban is, és feléjük is határozottan és következetesen kommunikálod bármikor, amikor a téma szóba kerül, hogy ti az ő döntésének a következményeképpen költöztök el, és szüntetitek be az anyagi támogatásukat egy olyan, önként vállalt megoldás után, ami számotokra járt nagyobb áldozatvállalással és alkalmazkodással, és számukra jelentett segítséget.


Ha valóban az a veszély fenyeget, hogy elúszik a házuk, akkor esetleg tanácsolhatnátok nekik, hogy - ha esetleg olyan helyen élnek, ahol van erre igény - vagy fogadjanak be albérlőket, vagy adják ki az egészet hosszú távra albérletbe és béreljenek helyette egy olcsó garzonlakást kisebb rezsivel, a különbözetből pedig törlesszék a hitelt, vagy adják el, és a végtörlesztés után fennmaradó összegből vegyenek egy kis lakást - feltéve, ha maradna annyi.


"Anyósom háztartásbeli volt és 51 évesen nem tud sehol elhelyezkedni, apósom meg életművész, szóval hol van munkája, hol otthagyja."


A kényszer nagy úr. Ha felfogják, hogy elveszíthetik a házat a fejük felől, akkor talán összeszedik magukat mind a ketten. Azért szerintem léteznek olyan alulfizetett állások, ahol el tudna végzettség nélkül is helyezkedni az anyósod 51 évesen, vagy vállalhatna alkalmi munkákat, pl. háztartási, ház körüli munkákat, kertgondozást stb. idős, egyedülálló, segítségre szoruló embereknek némi pénzért. Ha az apósodnak eddig is voltak alkalmi munkái, majd még jobban igyekszik, hogy találjon továbbra is valamit.


"Egy alkalommal még azt is megkaptam, hogy nekem nincs beleszólásom ebbe, mert még csak családtag sem vagyok, mert nem volt esküvő."


Ha anyósodban van következetesség, akkor majd akkor is eszébe fog jutni, hogy te nem vagy családtag, amikor esetleg idősen, betegen segítségre, netalán gondozásra szorulna valamilyen formában.

2015. jún. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
77%
Engem ezek után nagyon nem érdekelne, h mibol tartják fenn a házat és magukat. Egyék meg, amit megboztek.
2015. jún. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
85%

Anyósod kijelentése magyarra lefordítva: oltsuk ki egy nem tervezett, de örömmel várt baba életét, hogy nekem, akinek soha életemben nem volt munkaviszonyom és keresetem, és felnőtt emberként nem tudtam gazdálkodni az örökölt ingatlanommal, és fennáll annak a veszélye, hogy a hiteltartozásom miatt előbb-utóbb az utcára kerülök, ezért most a fiam és menyem próbálnak segíteni, ahogy tudnak, ne kelljen már egy újszülött csecsemő (történetesen a saját unokám) sírását hallgatnom.


Igazatok van, ha ezek után "megkímélitek a gyereksírástól".

2015. jún. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
10%
pedig tényleg az lenne a legjobb ha elvetetnétek. minek egy 4. gyerek?
2015. jún. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
81%

Engem nem érdekelne a házuk!

Fognám a családomat és elköltöznék onnan, a babát mert természetesen megtartanám.

Anyós meg k-ja be! Ennyi. Nem találkoznék vele többet!

2015. jún. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim válasza:
82%

Egy nagymamának örülnie kellene hogy unokája lesz.

Nem nagymamának való az ilyen....Én megszüntetném vele a kapcsolatot teljesen.

2015. jún. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
88%

"pedig tényleg az lenne a legjobb ha elvetetnétek. minek egy 4. gyerek?"

Lehet, de ez akkor sem az anyós (sem a te) dolgod eldönteni. Van két felnőtt ember, aki azt a gyereket megcsinálta, majd ők eldöntik mi legyen a sorsa.

2015. jún. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:
82%

Ne is higgy neki!

Anyós nyilván kapcsolt, hogy ha ti elmentek, akkor a háznak is annyi, ezért ez a hirtelen fordulat. Meneküljetek!

2015. jún. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
84%

Elköltöznék. A házukat oldják meg egyedül. És még ő mondja rátok, hogy felelőtlenek vagytok...

Ha szerinte nem vagy családtag, akkor ne foglalkozz velük.

51 évesen el lehet menni gyárba vagy esetleg takarítani valahova. És apósod is majd meggondolja, hogy otthagyja-e a munkáját, ha ezen múlik, hogy fedél legyen a fejük felett.

2015. jún. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!