Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért kell üvöltözni + megszab...

Miért kell üvöltözni + megszabni hogy mit egyen a másik? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Felújítás miatt szeptember végéig anyóséknál lakunk, eddig semmi gond nem volt, fizetjük a ránk eső rezsit , de egy-másfél hete elkezdett parancsolgatni, hogy ki, mit egyen. Ha hozunk haza valamit, egyből mondja, hogy őt nem érdekli, hogy mit hoztunk, ne azt együk, hanem amit főzött. (direkt szólunk mindig, hogy ne főzzön, nem leszünk otthon, hozunkvagy bármi! de csak főz hatalmas mennyiségben) ha ettünk, egy óra múlva jön, hogy együnk! Sajnos a főztje nem igazán jó, iszonyú olajos (értsd hogy minden tetején 3ujjnyi olaj áll, még a sütikben is áll, elve hogy nem kóstol semmit és így nincs íze sem, mindketten a férjével kórosan elhízottak emiatt amúgy, orvos nem hat rájuk).

Férjemmel néha nem egyezik a műszakunk és egyedül vagyok pár órát , ilyenkor üvöltözik az anyja, hogy őt nem érdekli, hogy nem vagyok éhes vagy van saját kajám, akkor is menjek most azonnal és egyem azt amit ő főzött, ne sajátot! Hiába mondom, hogy nem kérek, reggelire pl nem szeretek főtt ételt enni, mert csak nem üvölthetem le a fejét, de kezd nagyon idegesítő lenni, utálom ha tukmálják a kaját!


2015. aug. 8. 15:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudsz legalább te a felújítás végéig a te szüleidnél, esetleg közeli rokonnál,barátnál lakni? A férjed, hogy áll a dologhoz, ő próbált már vele erről beszélni? Én is utálom,mikor valaki ezt csinálja. Én pl. epebeteg vagyok jelenleg és nem is ehetek nagyon zsíros,olajos kajákat, de nekem se értik meg anyósomék, viszont mi hálistennek csak havi/kéthavi 1x látjuk őket. De ha nincs más választásod és mindenképp ott kell maradnod, én bizony kiosztanám őt rendesen. Az hagyján, hogy kínálgatós,de aki ilyen erőszakos,agresszív azt csak hasonló stílussal lehet leszerelni(tapasztalat),mert másból nem értenek. Mi az, hogy reggelire is szerinte zsíros, nehéz főtt ételt kéne ennie mindenkinek? Jesszus,nincs valami mentális gondja? Ennyit tudok tanácsolni, hogy semmiképp se hagyd magad,mert ez nem normális. Én mindig annak a híve vagyok, hogy a konfliktusokat nyugodtan,értelmesen megbeszélve kell rendezni a feleknek, de az ilyen személyiségú emberek csak az erőből fognak érteni. Tudom, most le leszek pontozva, hogy én biztos egy idegbeteg meny vagyok,pedig nem, az én anyósommal tök jó a kapcsolatom,de hálistennek ő nem egy idegbeteg nő,mint a tied. Bocsánat, ha nyers voltam.
2015. aug. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Meg se halld! Nálunk is ez van. Nekem ettől nem hogy megjön az étvágyam, de van amikor már hányingerem is van tőle. Állandóan a kajáról beszél anyám is. Nem is tud másról. Ne egyél és kész!
2015. aug. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
15%

1 miattatok csinálta, ha vissza utasítod, az kellemetlen neki.

2 kaját kidobni, miközben itthon is van, aki éhezik, erkölcstelen

3 a prb gyökere az, hogy nem érti meg, miért ne főzzön. A "hagyd csak, nem kell főzni" úgy hangzik, mintha kímélni akarnád, hogy ne kelljen ebbe is energiát fektetnie. De ő belefekteti, mert áldozatot akar hozni. Innentől kezdve érthető, hogy meg van bántva. El kell neki mondani, hogy azért nem kell főznie, mert úgysem fogjátok megenni, mert (és itt van a politika) nem bírjátok ezeket a kajákat, mert nektek túl zsíros. És jobb szeretitek magatok összeállítani, mit esztek. Így nem őt húzod le, hogy xarul főz. Persze ezt is meg lehet mondani neki, egyszerűen, hogy vacak a koszt.

Aztán jön a lényeg, ami biztos kimaradt, neki kell megértenie és nem csak nektek elmondani ezt. Kérd meg, hogy mondja vissza, ha megértette. Mert nem akarod, hogy emiatt bárki rosszul érezze magát. És köszönd meg, hogy gondolt rátok is. :)


Ha megérti, de tényleg megérti, akkor legközelebb nem lesz gond.

2015. aug. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Igyekszek a szüleimnél lenni,de csak hétvégén tudunk ott lenni, mert innen járunk be dolgozni.

Én felpontozlak, abszolút megértelek, egyszer még amikor csak néha mentem hozzájuk, fiatalabbak voltunk, innen mentem gyorsba vérvételre és false eredményei lettek, egekben volt a koleszterinem, pedig csak 2 napot voltam itt és keveset ettem, pár hét múlva az ismétlés rendben volt, hála hogy alapos dokim van és megkérdezte hogy nem befolyásolta-e valami, mert ez rám nem vall! Normál testalkatú vagyok amúgy, nem vagyok hízékony, de a gyomrom nem bírja a nehéz ételeket.

Nekem is csak összeszorul a gyomrom ettől. Lassan érik bennem, hogy ebből nem lesz normális megbeszélés, de sajnos nem vagyok ennek híve, de ha nincs más.. :S

Férjem mondja neki hogy , hagyjon már, ha nem hát nem, ha éhes leszek eszek, nem vagyok már gyerek. Együtt szoktunk enni, látja hogy eszünk, de egy óra múlva jön.

2015. aug. 8. 16:07
 5/22 anonim ***** válasza:
64%

Én azt gondolom, hogy az anyós tudat alatt vagy tudatosan, azt szeretné elérni, hogy Ő legyen a legjobb anya, gondoskodni akar Rólatok, fontos szeretne lenni.

Az az ötletem támadt, talán meg lehetne próbálni, hogy megkérni - mintegy kifogni a szelet a vitorlából - hogy készítsen Nektek pl. majonézes krumplit, rántott csirkét, paradicsomsalátát, vagy olyan könnyebb ételeket, amivel esetleg őt is rávezethetnéd az egészségesebb étkezésre.

Pl. valahogy így, hogy : nekünk ma sajnos nincs időnk főzni, megkérhetem-e, hogy készítsen egy krumplipürét rántott hússal vagy zöldborsó főzeléket tükörtojással, stb.

Ebben az esetben Ő is fontosnak érezheti magát és talán Ti sem rontjátok el a gyomrotokat a sok zsíros ételtől. Ezután már azt is el lehet mondani, hogy reggelire nem szeretnétek főtt ételt. persze csak szépen kultúráltan :-)

2015. aug. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Vlagyimir Rosztov ***** válasza:
6%
Nem veled van a hiba ez 100% , öt megértem hogy neked csinál kaját meg minden de ilyen szinten nem kellene...... föleg ha megkérted hogy ne mert van ... sőt engem már szétvetett volna az ideg bár én a családba 14évesen ha aztmondom csend van akkor mindenki bef@gta a p@fáját .... 14évesen .... persze most a te problémádhoz visszatérve szerintem vagy megörült öreg korára az anyós..... vagypedig szimplán : ez az én házam imádok parancsolgatni mert itt én vagyok az aki parancsol , de ez a kaja dolog nagyon beteges... nem mered leüvölteni mert ki is dobna vagy nemtudom de szerintem amit én csinálnék hogy elmegyek otthonrol minél tovább és aztmondom hogy fontso ügyeket intéztem pl befizettem egy csekket vagy menjetek el férjeddel strandra addig se vagytok / vagy ott nála és nem dirigál... ez a kaja dolog ... jajj én a te helyedben lennék de te ezt ne csináld meg... lenyomnám a torkán a sok zsiros sz@rt hogy kostolja meg a főztjét..... te figyelj szerintem probálj távolodni töle és találj ki valami fontos nyomos indokot hogy miért ne ezt miért ne azt pl : ezt a kaját nem ehetem meg az orvos szerint mert most ilyen gyogyszert szedtem vagy ilyesmi.... kitartás ... szerintem szeret parancsolgatni és fönökösködni mert öreg ..... éld túl és gondolj a végére hogy huuu de jo lesz a megkönnyebbülés ha hazamegyünk vagy ha nagyon felidegesit vegyél be nyugatót de csak ritkán mert nem jo a gyogyszer tul adagolas...... csak kitartás nemsokára vége......
2015. aug. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem leszek kedvenc, de engem nem érdekel, kinek a kije üvöltözik velem, én megvédem magam, és visszaüvöltök. Belém anyám sem tömte soha üvöltve a kaját, egy idegbeteg pitsa sem fog velem így beszélni.
2015. aug. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Konkrétan szoktuk megmondani, hogy ne főzz, mert barátokkal elmegyünk enni, elmegyünk valahová, hozunk magunknak kaját, miattunk ne, ilyenkor örül, aztán mégis kaja vár minket haza. A férjére kell főznie, de mindig kidobja utána mert ő se tud annyit megenni, 3 napot vár általában egy kajával, utána kiönti.

Sajnos ő nem így gondolja, mert pl.pár napja hoztunk anyukáméktól sütit és simán kidobta, hogy ne azt együk, hanem az övét. Ez amúgy elég rosszul esett, mert nem volt sok, anyukámék ráadásul tényleg nem engedhetik meg maguknak a kidobálást, mert be van osztva a pénzük ételekre.


Ez a visszamondás jó ötlet, ha velem lesz férjem megcsináljuk.

Néha meg szoktuk kérni így, mert pl szeretjük a borsófőzelékét, csak van hogy csak azért se csinál, mert van más, előbb egyétek meg :S

De lehet lassan határozottabban lesz visszautasítva, csak hát ugye mi vagyunk itt..

Nagyon köszönöm, aranyosak vagytok, örülök, hogy akkor nem velem van a baj :D

2015. aug. 8. 16:16
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

"Néha meg szoktuk kérni így, mert pl szeretjük a borsófőzelékét, csak van hogy csak azért se csinál, mert van más, előbb egyétek meg :S "


Hááát, akkor reménytelen eset, bocs :D

2015. aug. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell vele foglalkozni, hadd üvöltsön. Ha pedig a szép szóból nem ért, vissza kell vágni.

Én simán visszakiabáltam bárkinek, aki ordenáré módon ordibál velem. A kora nem érdekel, nem fogok tisztelni senkit, aki bnkó velem.

2015. aug. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!