Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért képtelen az elfogadásra...

Miért képtelen az elfogadásra egyik másik ember?

Figyelt kérdés
Két éve házasodtam össze a férjemmel. Albérletben lakunk, egy kis házban. Én varrónőként dolgozok, pillanatnyilag otthon. A párom egy cégnél kereskedelmi és szállítmányozási ügyintéző. Amióta elmondtam a szüleinek (én intézetben nevelkedtem) hogy szakmunkás képzőbe jártam, (mellette érettségire járok pillanatnyilag esti levelezőn idén az is meglesz) azóta nagyon ridegek velem. Úgy nem bántanak, de burkoltan célozgatnak rá a gyerekkoromra, meg éreztetik velem, hogy felsőbbrendűnek tartják magukat nálam

2015. máj. 31. 19:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Erre tényleg nem mentség az, hogy egy szülő a legjobbat akarja a gyerekének. A legjobb az, aki jószívű és odaadó, őszinte vele, nem pedig az, aki nekik tetsző egzisztenciát vagy iskoláztatást tud felmutatni. A férjed ugyanis választott, és egy jó szülőnek ezt el kell fogadnia. Ha züllött, drogos, bármi más hasonló lennél, értelemszerűen ez más kérdés, de itt nem erről van szó. Itt anyósodék előítéletesek, és nem jellemre, hanem státuszra mennek.


Megváltoztatni őket nem fogod tudni, de azt igen, hogy mennyire veszed magadra és mennyire hagyod, hogy ez bántson vagy rosszul essen. Ne foglalkozz velük, ha ridegek, neked sem kötelező jópofiznod.


27/F

2015. máj. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon sajnálom. Kedves, érző, intelligens, tenni akaró hölgynek tűnsz, és nem tehetsz róla, hogy intézetben nőttél fel.

Semmi értelmeset nem tudok erre mondani, vannak korlátolt emberek. Idén meg lesz az érettségid, és még bármi lehet belőled, nem mintha ha varrónőket le kéne nézni.

Talán pár év múlva elszégyellik magukat a mostani, buta gondolataikért a párod szülei.


Csak a kisördög beszél belőlem, de a "szállítmányozási ügyintéző" sem egy extra szakma, hogy ezért érezzék magukat felsőbbrendűnek a szülők.

2015. máj. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%

szia! már válaszoltam egyszer egy másik kérdésedre.

szerintem a párodnak kéne beszélni velük. normális emberek ezután még kedvesebben viselkedtek volna veled, esetleg próbálták volna éreztetni, hogy melletted állnak, akár szülőként is tekinthetsz rájuk. legalábbis az én apai nagyszüleim annyira befogadták anyukámat(árva) a családban, hogy tényleg gyerekükként tiszelik, soha nem tettek egy rossz megjegyzést a helyzetére, hiszen nem tehet róla.

ebből gondolom, hogy anyósodék nem valami intelligensek. ha nem változnak, redukáld le velük a kapcsolatot, nem a te hibád, hogy ilyen érzéketlenek

2015. máj. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos nagyon sok ilyen ember van. Azt megnézném, hogy akik ilyenek mit csinálnának akkor, ha nem lenne például varrónő? Vagy munkásember? Élni sem tudnának. Nagyon nagyon szomorú. Nem tudszit csinálni ők nem változnak meg.
2015. máj. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat de az én kérdésemre biztos nem, tudom, hogy volt egy enyémhez hasonló kérdés (de nem találom) de azt nem én tettem fel. Ha jól tudom ott a kérdező férje valami erőszakos férfi, bár lehet hogy nem egyről beszélünk
2015. máj. 31. 20:09
 6/21 anonim ***** válasza:
71%
Először is gratulálok,hogy sikerült szamát kitanulnod és mellette le is érettségizel!Szerintem ne foglalkozz anyosódékkal,nem tudod őket megváltoztatni akkor sem,ha párod beszél velük.
2015. máj. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%

nem találom, azért hittem azt, hogy te vagy, mert ott is most csinálta az érettségit a kérdező és az anyós nem akarta elfogadni, mert intézetben nevelkedett.

tényleg ne te szégyeld magad, inkább nekik kéne. a párod remélem melléd áll

2015. máj. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,

Kedves hármas! Tudom már, melyik kérdést mondod. De azt nem én tettem fel, az én párom nem bántaná a szüleit 😊. Én anyósomnak sütöttem egy tortát, de csak annyit jegyzett meg, hogy a kalácsaim finomabbak. Nem bántanak úgy, csak éreztetik velem, hogy magukat különbnek tartják. De az unokájukat imádják nagyon.

2015. máj. 31. 20:27
 9/21 anonim ***** válasza:
Hát ilyenek... Ha tudnád az én anyám milyen. Folyton a pénzt nézi meg azt hogy mit tanul a párom. Annyira unalmas. De megmondtam neki világosan hogy azzal járok akit szeretek nem azzal aki jó neki. Persze misem változott. Eltekintek ezen a hülyeségén mert muszáj eltekintenem.
2015. máj. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
A szüleim ittak, drogoztak, gyakran éheztem, elég sokszor vertek is. Ezért kerültem intézetbe, akkor voltam kilenc éves.
2015. máj. 31. 20:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!