Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki mesélne nekem történetet?...

Ki mesélne nekem történetet? Olyan családi problémára lennék kíváncsi, amikben óvodáskorú, vagy iskoláskorú kisgyerek is érintve van.

Figyelt kérdés

Például munkanélküliség, bántalmazás, molesztálás. Saját történet is lehet, vagy ismerős története. Dolgozatot írok családgondozás tantárgyból, és eseteket keresek. Név nélkül! Csak egy város, vagy egy közeli nagyváros nevét kellene ideírni... vagy megye nevet. Ezen kívül, hogy esetleg segített-e valaki, pl. szociális munkás, gyermekjóléti szolgálat, tanító néni, óvó néni...

Előre is nagyon köszönöm!


2012. febr. 13. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy kollégám, aki korábban, mint szociális munkás dolgozott, de nem bírta idegileg feldolgozni, amiket látott...

Mesélt egy olyat, hát mondta, élete legdurvább élménye volt. Az "anyuka" gondolt egyet és magára hagyta a másfél és 4 éves kislányait. Konkrétan napokra. Kaptak ugye bejelentést a szomszédoktól, hogy folyamatos gyereksírást hallanak, de addigra már eltelt több nap. Úgy kellett az ablakot betörniük és ott másztak be a házba. A következő látvány fogadta őket: a két gyermek a saját ürülékében és vizeletében feküdt a földön és bőgtek, vörösre sírt szemmel, félájultan az éhségtől, csontig lesoványodva.

Mikor jóval később az anyuka előkerült, még neki állt feljebb. Ha jól emlékszem, lecsukták ezért, de külön hangsúlyozta a kolléganő, megvan rá az esélye, hogy visszakapja a gyerekeit ezek után... Mert ilyen törvények vannak!

Várost, települést nem tudok, csak annyit, hogy békés megyei a kolléganő, gondolom, ott történt ez a dolog.

2012. febr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Jézusom!
2012. febr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire jó történet az amit én fogok "mesélni".( Pest megye) Szóval nekem az apukám alkoholista, reggeltől estig be van állva, és amikor én kisgyerek voltam, kb 4-6 éves, anyukám mindig elvitt itthonról, ha apu 'olyan' állapotban volt, ám mikor már iskolás lettem valahogy leszokott erről, hozzáteszem sajnos, ugyanis az apum ilyenkor nagyon agresszív a mai napig. Nem egyszer volt, hogy amikor anyum dolgozott megvert, és estig, amíg anyu hazajött kaját se kaptam, a sebeimet nem látta el. (Ha anyu hazajött, csak annyit mondott, hogy elestem a biciklivel, vagy valami ilyesmi.) Ebből adódott, hogy nem tudtam normálisan beszélni, dadogtam és más emberek (tanár, óvónő) előtt nem tudtam megnyílni, ha kérdeztek vagy sírva fakadtam, vagy nem válaszoltam és elbújtam valahova.

Most is hasonló a helyzet azzal a különbséggel, hogy nem szokott megverni mert nem hagyom magam, viszont többször tesz megjegyzést az alakomra, meg hogy rég látott ilyen "hamvas női testet".. még leírni is szörnyű, tiszta hányingerem van tőle, de ez van.

2012. febr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Budapest.

Anyám egy önző önelégült egoista majom. Én 18 éves vagyok, tesóm 28. Tesóm 18 éves kora óta ki-be jár a a börtönben, és a legtöbb egyszerre kint töltött idő fél év volt... Kiskoromban sosem bántott, bár 1x 2x anyámnak nekiment. Állandóan adta el itthonról a cuccokat, az összes ékszeremet amit kaptam eladta, a számítógépemet, mindent, amit mozgatni lehetett a lakásból. Majd mire kezdtem felnőni, kinyílt a szám, ez nem tetszett neki, fitogatatni akarta az erejét. Egyszer bele is verte a fejemet az ajtóba úgy hogy utána a mentő vitt el, felsőfokú agyrázkódással. Majd amikor megint kijött a börtönből újra nálunk csövezett, és anyámék rámparancsoltak, hogy semmilyen körülmények között ne adjam neki oda a vezetékes telefont, mert 50ezer ft-os számlákat csinált legutóbb is. Bejött a szobámba és követeltem hogy adjam oda neki a telefont, mondtam, hogy nem adom oda, mert nem érdemled meg, erre fogta és leköpött én meg marha ideges lettem, és utána ordítottam, hogy egy undorító féreg vagy. Erre ő is dühös lett, és betörte az ajtómat, és nekivágott az ablaknak ami ki is tört. Utána valószínűleg elájultam mert a korházban ébredtem, a jobb karom amivel nekiestem az ablaknak teljesen szétvolt vagdosva. Nem tudtam szólni senkinek, mert anyám úgy is a tesóm mellett állt volna ki, én pedig nem akartam intézetbe kerülni.

2012. febr. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nézz körül a gyerekkönnyek-en!
2012. febr. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


2 gyerekes család 30 - as szülők (apa kicsit iszogat)

Anyuka meghal, gyerekekkel apuka az alkoholista anyjához és hugához költözik ő maga is egyre többet iszik...

Kis idő múlva összeköltözik agy nővel aki rövid idő alatt kidobta gyerekekkel együtt..

Mikor utcára került akkor lépett be a gyermekjóléti szolgálat, a gyerekeket védelembe vette.

Visszaköltöztek a nagymamához, de az nem volt a legmegfelelőbb a családgondozók próbálták rávenni apukát hogy menjen el dolgozni , szokjon le az italról... semmi változás nem történt.

Majd kerestek egy rokon családot ahová a gyerek kerültek.

Mondták apukának hogy változzon meg és akkor visszakapja őket, azóta a gyerekek a családnál vannak és apuka egyszer sem látogatta meg őket.

2012. febr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy leírtátok, szörnyű volt olvasni őket, és az a legszörnyűbb, hogy ha jól vettem ki a szavaitokból, valamelyikőtök még mindig ilyen családban él... nektek ez még a jelen, és csak annyit akarok írni, ha esetleg olvassátok, hogy valaha én is ilyen családban nőttem fel, és azt hittem, nem lehet jobb az életem, de mindig van remény, és továbblépési lehetőség!!!!
2012. febr. 15. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!