Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha a barátnőm anyja nagyon...

Ha a barátnőm anyja nagyon rendetlen, akkor a barátnőm is nagyon mocskos lesz ha saját háztartásunk lesz?

Figyelt kérdés

Én nem tudom amúgy hol él az anyja, soha életében nem dolgozott, folyton mindenféle értelmetlen holmikat vásárol, kézműves bögréket (de nem használja csak porosodik a polcon) matricákat, mindenféle kenceficét amik a fürdőszobapolchalmán penészednek meg, a konyhában szernitem 20 éve nem mosott fel, a földön tartja a holmikat zöldséges ládákban, ruhahalmok cuccok mindenütt, szóval hihetetlen.

Ha bemész a házába kb mintha egy barlangba mennél be ahol a cseppkövek helyett vackok, könyvek és ruhahalmok alkotják a falakat és persze rengeteg por.

A mosogatni való is általában cseppkő szerű halmokban áll és amúgy az asszony mást sem csinál egész nap csak ül a konyhaasztalnál és olvasgat meg illatos gyertyákat égetget, meg általában a kb 80 éves anyjához jár át és ott sztorizgatnak, aztán hazajön a kis kosárkájával és a rendetlen kis barlangjában ücsörög, szóval hihetetlen.

200 négyzetméteres a házuk, majdnem 1500 négyzetméteres a kert, de ott is csak düledezik a gaz.

A ház felében kb ilyen régi gazdasági helyiségek vannak ahova zsákokban ruhák-cipők, dobozokban mindenféle konyai vacak, el nem mosogatott lábasok, soha be nem épített mosdókagyló, tönkrement, gyenge minőségű háztartási gépek és egyebek düledeznek.


Na én egy ideje a barátnőmmel élek akinek az anyját most leírtam és azt vettem észre, hogy alapvetően a rendetlenség őt se nagyon zavarja, általában én pakolok el. De az tény, hogy mi most egy garzonban élünk, nincs még mosógép, mosogatógép, stb, szóval nehéz rendet tartani.

Egyébként főzni ügyesen főz, dolgozni is szeretne majd, de azt vettem észre ő is így halasztja néha a dolgokat, hogy majd. Közben meg olvasgat meg mittudomén.

Szóval kb mint az anyja, az is így egy életre halasztott néhány dolgot maga körül.


Na szóval mit gondoltok?

A lány is ilyen lesz? Vagy kapjon egy esélyt?


2015. aug. 20. 16:13
1 2 3 4 5 6
 21/58 A kérdező kommentje:
Ja és a legjobb hogy mióta együtt élünk kialakított magának egy jó erős kis ego védelmi technikát, szóval mindig minden az én hibám, mindig az én szerszámaim vannak szét, azoktól nem tud pakolni... hogy én minden szemetet elteszek ő meg kidobná. (pl egy szakadt bőrövet én nem dobok ki mert bármire jó, csak a megfelelő helyre kell tenni)
2015. aug. 20. 18:19
 22/58 A kérdező kommentje:

Meg például az ágy mögötti sarka mindig nyirkos kicsit a szobának. Na általában onnan szoktam előkaparni a ruháit. Amire az a válasz, hogy "jé, ezt mennyit kerestem"

Mondom persze ott volt az ágy mögött, amire az a válasz, hogy: ja persze, mert mindig lerugdosod.


Most is lepakolt a szárítóról, aztán nekiállt sütni, de mit gondoltok hol vannak a szárítóról lepakolt ruhák?

Az ágyon egy halomban.

Volt, hogy egy hétig a frissen mosott ruhák mellett aludtunk (kíváncsi voltam elteszi-e) persze ha szólok neki az a válasz, hogy ő azt el akarta pakolni CSAK

2015. aug. 20. 18:26
 23/58 A kérdező kommentje:
Szóval baj van, és egyelőre nem tudom, hogy ez az anyja hatása, vagy csak szűk az albérlet. Egy 25 négyzetméteres garzonban lakunk.
2015. aug. 20. 18:26
 24/58 anonim ***** válasza:
29%

Olvasván a doboz tartalmát, hangosan felröhögtem. (bocsi!)

A válaszok elején azt javasoltam, adj neki még egy esélyt. (le is pontozott itt valaki mindenkit!)

De már az a véleményem, elmúlt már az az esély. Ilyen káoszban nem lehet élni, mert annak valószinűleg az van a fejében is. Nem biztos, hogy kell ez a kalandos élet, hogy éppen a teáskannát a bugyijai között, vagy a szerszámos ládában találod-e.

Dolgozni is szeretne...most tanul, vagy mit csinál?

2015. aug. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
38%
Ülj le, beszéld meg vele, hogy ez így nem megy. Ne halogasson többet semmit, ne keressen kifogást. Ha nem tud rendszerezni, akkor tanítsd meg neki, hogy mi hova való pontosan. Például az ékszereinek legyen egy kis ékszeres doboz a hálószobában, a zoknikat ebbe a fiókba pakolja, az edényeket ebbe a szekrénybe a konyhába. Csináljatok együtt egyszer rendet az egész házban. Ha ennek ellenére se fog változni, akkor fogalmam sincs mit lehetne vele kezdeni.
2015. aug. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 A kérdező kommentje:
Pedig ez a teáskanna a bugyik között hasonlat gyakran előfordul, egyelőre a 25 négyzetméterre és a félkész konyhára fogom...
2015. aug. 20. 18:46
 27/58 anonim ***** válasza:
32%
30nm laktunk kezdetben...mindennek megvolt a helye! nem volt felesleges cuccunk! mindig, rend és tisztaság volt! hagyd ezt a lányt a fenébe...nem kulonb az anyjánál..te meg nem vagy az apja, anyja, hogy tanitgasd...
2015. aug. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, akkor igazából nem értem, mi a kérdésed. Eldöntötted már, hogy neked bajod van a barátnőddel, zavar, hogy ennyire rendetlen (vagy nem is rendetlennek nevezném, hanem inkább szervezetlennek, olyan hebehurgyának tűnik, vagy nem is tudom, hogy mondjam), úgyhogy itt végül is egyáltalán nem az anyja a kérdéses, meg nem is az, hogy az anyja hatására milyen lesz a lány, hanem az, hogy téged már most zavar, idegesít. De ha ez nem tetszik, akkor szakíts vele, ne húzd egyikőtök idejét se feleslegesen.
2015. aug. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
10%

:DD


Tök cuki lehet, bár nekem alapból a nem szokványos emberek jönnek be...Apám igazi rendmániás, tüchtig sváb, még a kukában is precízen élére állítva van a szemét, lehet, hogy ezért.:-)


Egyébként tényleg mit csinál, tanul még a csaj?

2015. aug. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 Skorpió87 ***** válasza:
7%

Én úgy gondolom, hogy amiben lehet, segíts neki, hogy valahogy rend legyen a lakásban. Ami kacat dobjátok ki, rendszerezzetek együtt, hogy értse mi való egybe, egy dobozba. De ne azonnal akarj mindent elintézni a pároddal. Ne legyen rendetlen, felületes, lusta. Így egy munkahelyen sem fog megfelelni, ha így kezeli a dolgokat.


Valamint ne hagyd , hogy kifogásokat keressen, ha kell emeld fel a hangod, ültesd le pakolni. Éreztesd, hogy háziasszony, feladatai vannak, amiket normálisan kell elvégezni és szégyen, ha valaki így viselkedik nem törődöm módon. Kelts benne lelkiismeretfurdalást.Az a baj, hogy ha legalább lenne benne igyekezet, akkor nem lenne ilyen nehéz, de hát nem...


Viszont ha főzés terén ügyes, akkor dicsérd ! Tehát amiben jó, szorgalmas, azt is tedd szóvá !

2015. aug. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!