Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Beleszólhatok, ha a páromat...

Beleszólhatok, ha a páromat cseszteti az anyja?

Figyelt kérdés

Nála lakunk, külön háztartásban, de vannak dolgok amik minket is érintenek.

A mi háztartásunkban például nincs meleg víz. Az anyós háztartásában van egy elég nagy használat meleg víz tároló amiről mindkét háztartás elmenne, ráadásul gáz.


Na én úgy gondoltam, hogy egyszerűbb lenne elhozni onnan egy csövet, ahelyett, hogy mi is veszünk egy bojlert ami ráadásul elektromos és sokat eszik. Egyenlőre úgy oldottuk meg, hogy átvittük a padláson a slagot és ráhúzzuk a csapra, ha fürdeni akarunk, párom átmegy, ráhúzza a csapra, enged a kádunkba forró vízet, majd elzárja és itt fürdünk.


Mondtam, hogy beszéljen az anyjával, hogy lehoznánk egy T elágazást a bojlertől, mivel a konyhájában évek óta nincs meleg víz, végre oda is le tudnánk ágazni (én állnám a költségeket, mert így is fele annyiba kerülne mint egy új bojler) és végül leágaznánk a mi háztartásunkhoz, mi meg mivel úgy is későn éjjel, vagy reggel szoktunk fürdeni, nem fürödnénk el a használati meleg vízet, meg elég nagy az anyós tárolója.


Na ebből az lett, hogy letolta a páromat, hogy mi a franc az a slag a fürdőszobában és szó sem lehet arról, hogy mi ott hozzá buheráljunk a vízrendszerhez.


Szóval szerintem ez azért eléggé értelmetlen.

Hagyjam a fenébe az egészet és vegyünk egy bojlert? Tényleg ez megy ma? Hogy egy nyomorult család sem tud már össze tartani?


2015. ápr. 2. 20:42
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ja igen, én egyébként a páromat lobbiztattam a cső-ügyben, én nem akarok nekiállni győzködni az anyóst. Ha átjön a mi háztartásunkba, láthatja, hogy itt minden működik.. De nem akarok beleszólni az életébe. Csak azért évek óta munkanélküli, lassan a párom fogja eltartani, és elég nagy baj, ha ilyen huzavonát rendez le egy csőelágazás miatt.
2015. ápr. 2. 20:43
 2/22 anonim ***** válasza:
77%
Kerül, amibe kerül, ne közösködj vele, ha ilyen.
2015. ápr. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%
akkor vegyél egy bojlert,és ha átmegy akkor látja a nagy csodát,hogy mindenhol van melegvíz,ő meg szenvedjen a hidegvizes mosogatással.
2015. ápr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Hát az lesz, csak nem értem. 15 méter szigetelt cső kerülne kb 5000 forintba. Az összekötő idomok meg olyan 1500-ba.

Egy jobb bojler meg 30-40 ezer....


Tehát elsősorban anyagi okai vannak. Meg ugye a józan ész.

2015. ápr. 2. 20:51
 5/22 anonim ***** válasza:
80%

Szintén. Én sem közösködnék vele.


Bár ha leültök 3-an és megbeszélitek (mert ha tényleg hatalmas a bojler és egymaga használja, akkor az neki elég nagy gazdasági pocsékolás), átgondoljátok, akkor még jól is sülhet ki. Bár nem tudom, hogy ez mennyire jöhet számításba. Ha semmi áron nem akarja, akkor kár tovább győzködni.

2015. ápr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Bocsi, jobb bojler. 30-40 ezret mondtam? 60-100...
2015. ápr. 2. 20:51
 7/22 anonim ***** válasza:
87%
Vegyél bojlert, mert különben meg azon lesz a vita, hogy ki mennyi meleg vizet használ és mennyit fizessen.
2015. ápr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%

én se hagynám a helyébe, hogy ott tákoljatok valamit, pláne, hogy majd te rendezkedsz ott..ki is tennélek onnan.

vegyetek egy bojlert..én annak idején 7 éve 30 ezer ft-ért vettem ariston bojlert, semmi baja nincs, eco-n szokott lenni..ennyi.

2015. ápr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
50%
Azért ez óriási nagy különbség lenne az árban! Tehát érdemes lenne még győzködni "anyóst". Mondhatjátok, hogy ez növelné a ház értékét is, hogy mind a két külön lakrészben van meleg víz.
2015. ápr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
20 ezerből vezettünk be melegvizet bojlerral együtt. 5000 volt a bojler. Igaz, használt, de tökéletes állapotban lévő, és nagyon jól működik, ráadásul nem eszi le a hajunkat a villanyszámla. 5 rétegü Henco csővel lett bekötve, métere 180-220 Ft a 16-osnak. Az a régi fél colos horgancső új válozata. Nem kell elszállni az árakkal. Nem kell pont 100 ezres bojler.
2015. ápr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!