Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan viselkedhet így a...

Hogyan viselkedhet így a barátom anyukája?

Figyelt kérdés

A barátom szülei az ország másik felén laknak, távol tőlünk, még az egyetemen ismerkedtünk meg 2 éve. A szüleinél ennek köszönhetően eddig csak 4-szer voltam, általában csak 2-3 napokra hétvégére, kivéve most. A múlt héten végig lenn voltunk náluk, nagyon vártam, hogy végre kicsit kimozduljunk a megszokott környezetből. A barátom apukájának agydaganata volt, megműtötték és nem lát, egyre rosszabb az állapota az elmúlt 30 év alatt, a barátom anyja vállalta 30 éve, hogy otthon marad és gondozza, de egyébként folyton csak kiabál és mérgelődik vele is. A barátom mondta már neki, hogy adják be intézetbe, mert így csak mindketten kikészítik egymást, de az anyja nem akarja, mert akkor nem mehetne januárban nyugdíjba. Az anyja folyton morog mindenen, elviselhetetlen egy nő, ha a barátom itt van nálunk folyton hivogatja telefonon, hogy mikor megy már haza mert el kell menni helyette ügyeket intézni, bevásárolni stb. Még a sarki kisboltba se tud elmenni, pedig nem olyan idős, max. 65 éves lehet. Most, hogy ott voltunk minden napra kitalált valamit, minden nap elküldte a barátomat a Tescoba, Sparba plusz a piacra, kivéve vasárnap, akkor csak a piacra kellett mennie. Nyert a lottón 15 ezret, még arra se volt képes, hogy elmenjen maga felvenni a pénzt, pedig 1 utcára van a lottózó, a házukkal szemben lévő patikába se képes átmenni, egy hét alatt 4-szer küldte át a barátomat és 3-szor a mellette lévő háziorvoshoz gyógyszereket íratni, volt, hogy egy nap kétszer is, mert valamit elfelejtett. Semmit nem tudtunk szinte csinálni kettesben a több, mint egy hét alatt, mert az anyja mindig kitalált valamit, strandra, moziba és cukrászdába mentünk csak, de mindig délután 3 után, mert a barátom csak akkorra végzett az anyja utasításaival. Mikor egyik este moziba indultunk, már az ajtóban voltunk, az anyja épp kitalálta, hogy segítsen megborotválkoznia az apjának, nem segített mert lekéstük volna a filmet és ki volt akadva az anyja. Az egyik este megkérte az anyját, hogy most már hagyja legalább egy napra, hadd élvezze a szabadságát ő is, erre az anyja másnap reggel fél 9 -kor dübörgött a szobaajtón, hogy "el kéne ám menni a boltba mit gondolsz a csirke nem repül ám ide magától" (Amit nem értek mért volt olyan fontos, mert csak pár nappal később készítette el). A barátom mondta már neki, hogy ő is elmehetne néha a boltba de mindig elkezdett nyavalyogni, hogy fáj a a lába meg ő milyen beteg, de nincs is semmi baja szerintem. Persze, megértem én, hogy nem bír hazacipelni karton ásványvizeket meg ilyeneket, de ezeket összeírhatná és elég lenne egy héten egyszer bevásárolni belőlük.

Van egy kutyájuk, amit a barátom és az anyja közösen akart, kiderült, hogy az anyja jobban, de mindig utasítgatja a barátomat, hogy szedje össze az udvaron a kutyas*rt, menjen haza kutyát sétáltatni és hasonlók.

Ezen kívül ami a legidegesítőbb, hogy folyton szidja az országot, a rendszert, az ember depressziós lesz tőle, nincs egy pozitív gondolata, mondata se, mindenben csak a rosszat látja, még a jó dolgokban is (pl. egyik este a hírekben mondták, hogy eljegyezte egy fiú a barátnőjét erre lehangoltan csak annyit mondott, hogy minek ez úgyis pár hónap múlva elválnak...). Minden helyzetben, ha ettünk, filmet néztünk, tvztünk, bármit csináltunk ő folyamatosan nyomta a lehangoló negatív kedvet elvevő dumáit. Nem mozdul ki a házból soha sehova, nincsenek ismerősei, nem csodálom, hogy ilyen, hiszen nincs kivel beszélgetnie se. Otthon van, vigyáznia és gondolkodnia kéne a férjéről, ehelyett annyit csinál, hogy ad neki kaját majd elküldi aludni, mikor szerencsétlen felkel hajnalba mert már gondolom az unalomtól nem tud aludni akkor meg elkezd vele kiabálni, hogy minek kel fel ilyen korán. Szerintem simán elvihetné sétálni vagy foglalkozhatna vele, hiszen ezt vállalta a munkába járás helyett. Ráadásul otthon se nagyon csinál semmit, 3 naponta főz valamit, egész nap csak a tv előtt fekszik, azt hittem régebben a barátom csak viccelődik azzal, hogy nincs otthon tiszta ruhája, de nem. Nekem megígérte hétfő este, hogy kedden kimossa a koszos ruháimat, be is raktam a mosógépbe, de nem hagyta, hogy elindítsuk, a barátom nem használhatja se a tűzhelyet, se a mosogatógépet se a mosógépet. Péntek reggel úgy mosta ki a ruháimat, hogy a barátom már odaállt, hogyha nem mossa ki akkor elindítja ő a gépet.

A barátom eddig miatta nem költözött Budapesre, pedig ott dolgozik. Naponta 3 órát utazik a munkahelyére majd 3 -at vissza vonattal, majd este még az anyja elküldi a boltba bevásárolni. Hétvégén itt nálunk szokott lenni, ekkor szokta az anyja zaklatni, hogy menjen haza mert ezt meg azt kell csinálni meg a kutyával kell foglalkozni.

A barátom már mondta az anyjának, hogy adja el a házukat és költözzön fel Budapestre, de az a kifogása, hogy nem kapna érte annyit amennyit ér, szóval valószínűleg sosem fogja eladni, pedig teljesen felesleges nekik egy akkora, háromszintes családi ház.

A barátom testvérei külföldön laknak, egy évben kb. egyszer jönnek haza. Az öregasszony panaszkodik is emiatt rendesen, hogy jól itt hagyták és nem segítik, amit nem értek, mert ő már a barátomat is ezer éve külföldre akarja küldeni dolgozni, elképzelésem sincs hogy gondolja, hogy onnan járna haza neki bevásárolgatni meg ügyeket intézni...

Félek, hogy van-e egyáltalán így jövője a kapcsolatunknak? Ez a nő sose fog minket békén hagyni egy napra se amíg él és én nem bírnám élete végéig kerülgetni, de a barátomat se hagynám el, mert szeretem. Nem tudom mi lenne a hosszú távú megoldás.

Mondtam a barátomnak, hogy kicsit határozottabban felléphetne ellene, hogy legalább az utcában lévő gyógyszertárba, orvoshoz, boltba, lottózóba, stb. képes legyen átmenni, a mamám 75 évesen is képes ezekre a dolgokra pedig neki is fáj a lába. Állítólag már próbálta, de az anyja ekkor azzal jött, hogy depressziós és nem bír kimenni, pedig szerintem semmi baja, aki így tud morogni, pattogni meg parancsolgatni annak nem is lehet, egy baja van szerintem, hogy egyedül van. Az öregasszonyok az után, piacon szokták kibeszélni a világfájdalmaikat, de ez sehova nem teszi ki a lábát, nincs senki akivel beszélhetne.

Mi lehet erre a problémára a megoldás? A barátomnak hiába mondom, hogy ez nem normális ő csak azt mondja, hogy tudja milyen az anyja de nem tud vele mit kezdeni, de engem kicsinált egy hét alatt lelkileg és idegileg is a sok negatív marhaságával meg a monoton pattogásával.


2015. aug. 24. 17:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
24%

Nem olvastam végig, mert...jól megrángatnám a hajadat! Van egy komoly beteg ember, van egy asszony, aki végre fellélegezhetne egy kicsit, mert kap segítséget, erre te nyafogsz, hogy strand meg mozi meg nyufilufi és nyalóka. Igen, ő vállalta, hogy ápolja, de azért nehogy már szemrehányást tegyél, mert néha besokall.


Lépj a helyébe egy hétig, aztán szállj magadba, de nagyon, és tedd össze a két kezed, hogy nem neked kell a magatehetetlen beteg férjedet ápolnod már 30 éve. Most meg pontozz le nyugodtan, nem oszt nem szoroz, csak azért imádkozz, hogy nehogy te is ilyen helyzetbe kerülj! :)

2015. aug. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem pontoztalak le, mert nem olvastad végig azért ez a véleményed. ő nem csak néha kér segítséget hanem állandóan, úgy csinál mintha ő is ápolásra szorulna pedig nem.
2015. aug. 25. 11:58
 13/20 omba ***** válasza:
100%

Semmilyen élethelyzet nem indokolja ezt a rosszindulatú, és gonosz viselkedést.

Hogy ő túl nagy kabátot vett magára - akár szerelemből, akár számításból, az világos.


Ha én kerülnék ilyen helyzetbe, pont, hogy minden potenciális segítő (gyerekeim, szomszédok, intézmények) felé nyitott lennék, kedves, és segítség-kérő.


A hölgy meg kiutál az életéből mindenkit, és kiutáltatja saját magát.

Rajta már nem lehet segíteni, nem is dolgotok.

Az a német házvásárlás... elég abszurd.

2015. aug. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Pontosan, de ő nem ezt teszi, a barátomat se kéri semmire hanem parancsolgat neki. Nemrég beszéltem a barátommal telefonon, tegnap volt otthon és ma már azt mondta, hogy mégse akar BUdapestre költözni pedig talált lakást. Kérdeztem, hogy miért azt mondta, azért mert akkor is ugyanígy ingáznia kéne gondolom az anyja miatt...

Azt mondta majd este felhív és elmondja konkrétan de a munkahelyéről nem akart beszélni erről. Attól félek hogy velem se fog így összeköltözni soha emiatt lehet hogy nincs is sok értelme a kapcsolatunknak. Még ha az anyja fel is költözne valaha Bp.re akkor is max. A barátom nyakára egy házba vagy pedig minden nap rohangálni kéne helyette bevásárolni.

Nem tudom hogyan győzzem meg a barátomat arról hogy ne hagyja hogy az anyja így megmondja neki mit csináljon mert ez nem normális.

2015. aug. 25. 16:13
 15/20 anonim ***** válasza:
75%
Meggyőzni nem tudod, - ha ilyen típus, szemben a testvéreivel - akkor jobb ha nem erősíted ezt a kapcsolatot.
2015. aug. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Szegény apósjelölted azért csak nem olyan magatehetetlen, mint az anyósjelölt beállítja. Sok vak ember él egyedül és boldogul. Max nem olyan gyorsan, de a wc-re kimennek, hajat tudnak fésülni, és van már villanyborotva is. Max tárgyak megkeresésben kell nekik segíteni, de enni is tudnak tök egyedül. Nem értem anyósodat, miért állítja be az apóst egy magatehetetlen embernek, mikor nem ágyhoz kötött bepisilős "csak" vak. Nagyon sajnálom szegény embert.
2015. aug. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Pontosan, én is sajnálom őt. Mikor lemegy reggel fél 6 kor reggelizni mert nem bír tovább aludni akkor is kivesz egyedül mindent a hűtőből az öregasszony meg ahelyett hogyha már nem képes felkelni hozzá egy helyre készítené a kaját a hűtőben, mikor az öreg összefogdos mindent hogy rájöjjön mi az adott kaja akkor elkezd sipákolni a nő.

Beszéltem a barátommal és sajnos nem mondott túl pozitív dolgokat. Hogy idézzem "az lenne a legjobb, ha anyám végre elköltözne onnan a világ végéről Bp.-re vagy legalább valahova a közelbe és akkor együtt laknék vele esetleg lenne egy kis leválasztott rész és így minden probléma megoldódna..."

Erre azt mondtam neki, hogy akkor nem valószínű, hogy gyakran elmennék hozzá - ezzel arra akartam célozni hogy talán nem az anyjával való összeköltözést kéne tervezgetnie, hanem a barátnőjével valót. Egyre rosszabb, régen még azt mondogatta, hogyha mi összeköltöznénk, akkor az anyjának is valahol a közelben keresne egy lakást, de már vele akar lakni. Borzalmas :( Mikor mondtam neki, hogy ez egy jövőtlen kapcsolat így, hogy az anyjával akar lakni, akkor azt mondta, hogy majd ha jövőre elvégzem az egyetemet és én is kikerülök a munka világába akkor megtudom, hogy milyen is az élet. Rákérdeztem, hogy mit ért ez alatt, mert most is dolgozom suli mellett nyáron minden nap, előtte órák mellett pedig heti 3 napot, mire ő azt mondta, hogy a "komolyabb" munkahelyet nem lehet majd csak úgy otthagyni ha nem tetszik. Nem is értem mi köze a munkának a kapcsolatunkhoz, ráadásul nem hagytam ott semmilyen munkát mikor nem tetszett: mikor elkezdtem az egyetemet akkor 4 hónapig dolgoztam egy helyen de találtam jobbat, ott egy évig voltam, amit tavaly decemberben hagytam ott, mert nehéz tárgyaim voltak és nem tudtam volna mellette dolgozni. Utána kerestem másik munkát amint meglettek a vizsgák, a jelenlegi helyen 6 hónapja dolgozom, szóval ez elég rosszul érintett. Ráadásul azt is mondta, hogy a rendes munka mellett nincs láblógatás, mint az egyetemen...pont ő beszél mikor be se járt órákra csak amire nagyon kötelező volt, inkább otthon aludt.

Lehet, hogy tényleg nincs értelme ennek a kapcsolatnak, mert teljesen máshogy éljük meg a dolgokat.

2015. aug. 25. 19:44
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Én azért sajnálom a srácot is, nem csak az apukáját.

De ha ennyire nem bír elszakadni az anyjától, mit a tesói, meg, mint felnőtt embernek egészséges volna, akkor hagyd...

Ő majd akkor kezd önálló felnőtt életet, ha édesanyja meghal, az meg azért remélhetőleg messze van.

2015. aug. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Már régebben beszélt nekem a testvéreiről, szidta őket, hogy így itt hagyták szegény szüleiket egyedül és nem is segítenek nekik. Ezzel szemben ott van az is, hogy az anyja őt is külföldre akarja küldeni, ebből feltételezem a testvéreit is ő küldte oda, a barátom nővérét az anyjuk még Amerikába is befizette egy főiskolára annak idején.

Próbáltam megbeszélni vele az előbb a dolgokat utoljára, mondtam neki hogy eléggé megbántott, de próbálta kimagyarázni magát, hogy ő nem úgy gondolta hanem úgy hogyha otthagynám a munkát akkor nem lenne következménye (nem lakoltatnának ki meg ilyenek csak max. telefonszámlát nem tudnék fizetni), mire rávágtam, hogy őt se lakoltatnák ki ha véletlenül kirúgnák, mert otthon lakik. Aztán azzal magyarázkodott, hogy nem tudom milyen nehéz munkába járni mellette meg levelezőn msc-t csinálni, mire mondtam neki, hogy tudom mert én nappalira járok, erre még idegesebb lett, hogy ő nem fog nekem magyarázkodni meg hogy nem is akar már velem beszélni mert kiforgatom a szavait.

Aztán felhoztam neki az anyját ami csak hab volt a tetejére, hogy komolyan gondolta-e hogy amíg él az anyja addig pátyolgatni akarja-e és ugrálni neki ahogy ő akarja, mert nagy baja nincs. Erre azt mondta, hogy igenis van baja: depressziós, pánikbeteg emiatt nem tud egyedül semmit csinálni. Mondtam neki, ha néha kimozdulna akkor nem lenne depressziós, erre azt mondta, hogy jobb ha békén hagyom az anyját mert ebből ha így folytatom én fogok rosszul kijönni.

Letettem a telefont, hogy akkor végeztünk.


25 éves, szerintem ez teljesen abnormális helyzet, igazad lehet, hogy talán majd akkor nő fel ha az anyja meghal, persze én sem kívánom a halálát, éljenek csak boldogan kettesben. Egyébként az anyjával dicsekedtek vele büszkén, hogy együtt aludtak a barátom 14 éves koráig vagy tovább és milyen jó volt kettesben a plüsskutyákkal. A barátom azt mondta azért aludtak együtt, mert nem volt több ágy (gondolom az anyja nem akart a vak férjével aludni így befeküdt a fia mellé vagy nem tudom). Az anyját az nem zavarta, mikor a barátom otthon maradt karácsonykor 2 hétig hozzám meg eljött szilveszter előtt egy nappal, majd 31-én elment dolgozni, a szilvesztert átaludta majd másnap haza akart menni, mert az anyjának segíteni kell, rávettem, hogy velem is foglalkozzon de csak plusz egy napot maradt. De amikor itt van egy hétvégére akkor nem tudja békén hagyni hivogatja és siránkozik neki a telefonba hogy mikor megy már haza.

Az anyja magához akarja láncolni a fi meg hagyja, sajnálom hogy nekik ez jó de én normális életet képzelek el a párommal a (lehetőleg normális) szülők havi néhányszori látogatásával nem pedig anyaistenítő együttéléssel.

2015. aug. 25. 21:59
 20/20 omba ***** válasza:

Hát, akkor ez eldőlt, - sajnálom a fiút, az apját, de még az anyját is, - te meg jól döntöttél.


Én ezen is megakadtam:

"elvégzem az egyetemet és én is kikerülök a munka világába akkor megtudom, hogy milyen is az élet. " - én már elég régen kikerültem a munka világába, de előtte is tudtam ám, milyen az "élet".

Annak ehhez semmi köze.


Szép dolog a gyermeki szeretet, és hűség, és az anyja tényleg beteg, de ahogy ő kevés, és alkalmatlan az apuka ápolásához,a fiú ezzel a viselkedésével pont, hogy nem kifelé mozdítja a depiből, meg a pánikbetegségből (meg az embergyűlöletből) - hanem megerősíti, hogy persze, így is lehet.

(az a közös ágy sztori... hát bizarr)

2015. aug. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!