Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Biztos, hogy mindenről tudnia...

Biztos, hogy mindenről tudnia kell az egész családnak (apóson keresztül)? Hogyan lehet helyre hozni egy teljesen értelmetlen veszekedés eredményét? Párom anyukája pontosan mit akar elérni?

Figyelt kérdés

A múlt hétvégén volt az esküvőnk. Korábban kaptunk pénzt a párom szüleitől, és azt mondták, hogy ne adjuk vissza, vegyük úgy, hogy beszálltak az esküvőbe.(akkor még nagyon messze voltunk egy esküvőtől)

A ruhámon kívül(amit az én szüleim fizettek) mindent mi álltunk. Semmi extra nem volt se a ceremónián, se a lagziban. Nagyon jó fej barátaink vannak, sokan felajánlották a segítségüket, így rengeteget spóroltunk azon, hogy semmit nem kértek a munkájukért.(fodrász, sminkes, hangosítás, videó ilyesmi)

Így is oltári összegbe került az egész. A menyasszonyi tánc a vacsora és az italfogyasztás 90%-át fedezte.

Azt mondom, hogy nem jöttünk ki rosszul. Mínuszos lett, de nem a pénz miatt akartunk összeházasodni.

De most a probléma:

Elmentünk anyósomékhoz és gyakorlatilag a második kérdés az volt, hogy mennyi volt az esküvő és mennyit táncoltam össze. Párom totál kiakadt. Képes volt összeveszni az anyukájával, mert nem akarja megmondani, hogy mennyi volt a hajcihő. Egész pontosan az anyukájának meg lehetne mondani, de sajnos az apukája olyan pletykás, hogy neki semmit nem lehet mondani. SEMMIRŐL.

Mindent mindenkinek elmesél, senkinek a dolgai nincsenek biztonságban. A bővebb család "titkait" is kifecsegi, eléggé bizalmi dolgokat is. De mivel mi nem mondjuk vissza, ezért a többiek(testvérek, nagynénik,nagybácsik, unokatesók, azok gyerekei)semmit nem tudnak erről a szokásáról.

Próbálta párom az anyukájával tisztázni, hogy miért nem akar erről a pénzes dologról beszélni, de most már nem menthető a dolog, vérig sértődött. Hogy bizalmatlanok vagyunk.

Alapból tudom én, hogy semmi elszámolni valónk nincsen feléjük, teljesen független család vagyunk, de talán ennyit csak el lehetne mondani. Vagy nem? Valahogy rendbe kellene ezt hozni, de most a két "kemény fejű" nem közelít egymáshoz...

Ráadásul pont azért is nem akar erről beszélni a párom, mert vannak olyan nagyon közeli rokonaink, akik apósomnak megmondták, hogy mennyit szánnak ajándékba és a borítékban még a fele sem volt benne, a menyasszonyi táncon pedig már nem voltak ott. Ha egy ilyet megmondana a párom, kitörne a családban a háború, ebben biztosak vagyunk. Apósom nagyon kiakadna. Szóval valahol a családi békét is szem előtt tartva kellene ezt az ügyet elsimítani.

De ami éppen tegnap este derült ki: anyósom sorra telefonálta a násznép egy részét, hogy megtudja, ki mennyit ajándékozott nekünk.

Én már nem is tudom, mit mondjak, tegyek.

Ti mit szóltok ezekhez a dolgokhoz?


2015. aug. 24. 12:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Neked semmi közöd hozzá, párod szülei.


Párod pedig tökéletesen reagált, az ilyen kérdéseket le kell rázni, mint kutya a vizet, mert később egyre mélyebbre eresztik magukat az életetekbe.


Mi a saját bőrünkön tanultuk meg, hogy vannak olyan rokonok, akikkel semmi pénz kérdésről nem szabad beszélni, sőt, semmilyen bizalmi dologról, mert bármilyen keveset is mondunk el, nagyon rosszul járunk.

2015. aug. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%

Légy okosabb a többi ostoba embernél,akik bolhából elefántot csinálnak és azon legyél, hogy a vita el simítódjon, és a cirkusz befejeződjön. A férjed megbékéljen..a pletykáska meg kicsit elgondolkodjon (már ha veszed a fáradságot és leülsz vele csendben beszélni).


Nagyon sok sikert és boldogságot kívánok Nektek:)

2015. aug. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
Mondjatok egy összeget, a tényleges alatt, és kész. Mondjátok azt, hogy ti se erre számítottatok, és ezért nem is akartátok megmondani.
2015. aug. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
3 minek buzdítod hazugságra őket? Felesleges. Hallgatni arany, és ezerszer jobb mint össze vissza hazudozni.
2015. aug. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

uhh anyósod nagyon gáz. komolyan képes felhívni a násznépet utólag,hogy mennyi pénzt adtak?

én megmondanám neki és más kételkedő rokonoknak is,hogy nem a pénz miatt esküdtetek . és hogy köszönitek,hogy segítettek titeket az új,közös életetek elkezdésében.(elvégre a pénzt amit visznek szerintem nem úgy kéne tekinteni,hogy a kaja és az ital árát adja vissza) és ennyi, ne lovagoljon senki ezen a témán. szerintem nem is illik utólag filózni rajta,hogy ez a rokon x összeget ígért és a felét vitte csak. mindenki biztosan annyit adott amennyit nektek szánt és tudott nélkülözni.

de tényleg hagyjátok abba ezt a pénz kérdést a rokonságon belül, mert nekem vendégként rosszul esne,hogyha utólag számon kérnék rajtam,hogy mennyit adtam.

persze szűk családon belül(Szülők,testvérek,nagyszülők) meg lehet beszélni,hogy mennyit kaptatok összesen.de ha nem akarjátok elmondani,akkor nem kell.

2015. aug. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem nagyon tudjuk hová tenni anyós viselkedését. Sose foglalkozik a pénzzel, nem kattog azon, hogy kinek mire futja. Amit most csinál, az nagyon nem rá vall. És pont ez mérgesíti el még jobban a helyzetet a párom és ő közötte. Azt már régen megtanultam, hogy kettejük harcaiban egyiküknek sem tudok segíteni. Azért ilyenek, mert nagyon hasonló természetűek.

Ez a pénz mizéria meg a telefonálgatás... Tanácstalan vagyok/vagyunk.

2015. aug. 24. 13:38
 7/12 anonim ***** válasza:

On: Anyósod viselkedése nem éppen normális, és ha nem akarjátok, hogy a többieket is felhívja, legjobb lenne tiszta vizet önteni a pohárba. Arról nem is beszélve, hogy a valós számok ismeretében mindenki azt mond amit akar, aztán majd lesz egy képzelt összeg anyósodék fejében, és legközelebb azzal nyaggatnak majd, hogy hová tettétek az a sok pénzt.


Off:Nagyon fura ez az egész. Mi nem titkoltuk, hogy mennyibe került az esküvő, a családban is tudni lehetett, hogy kb. mennyi volt az összbevétel, és még azt sem titkoltuk, hogy mire költöttük el. Anyósomat csak annyiban érdekelte a konkrét elosztás, hogy ha mennek lagziba, (és viszonozzák a nekünk adott pénzt), akkor tudják mennyit adjanak. Szerintem ez teljesen rendben van így.

2015. aug. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
elírtam: a valós számok ismerete nélkül.
2015. aug. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én is hasonlóan gondolom, mint az utolsó válaszoló. Viszont tiszteletben tartom a párom döntését, sőt támogatom is benne, mert nem szeretném én sem, ha Mari néni ezen csámcsogna, hogy mi került ennyibe az esküvőn. Mivel mi teremtettük meg rá a pénzt, így én is azt gondolom, hogy nincs köze hozzá másnak. Segíteni senki nem segített a barátokon kívül, akkor nem kell turkálni a pénztárcánkban ezután sem. Kicsit felfújta a párom a titkolózást, erre viszont az apjával való tapasztalatok vitték rá. Csakhogy most már egy baromi kellemetlen dolog kerekedett ki az egészből. Ami szerintem tök fölösleges volt. Ahelyett, hogy örülnénk, a lagzi vicces részeiről beszélnénk, kuss van és hulla szag. Nem így képzeltem az első heteket....
2015. aug. 24. 13:53
 10/12 anonim ***** válasza:

Számítana neked a Mari néni véleménye? Mi történne, ha azt mondaná, hogy minek költöttél mondjuk 80 ezret a tortára?

1. Szégyellnéd magad, vagy rosszul esne, amiért a Mari néni szerint nem ért 80 ezret a torta?

2. Nem vennél tudomást a véleményéről, ha pedig szemtől szembe mondaná, kiállnál magadért ugyanazokkal az érvekkel, amiket nekünk is leírtál?


Fura, hogy idegenek előtt nagyon jól meg tudod védeni az igazadat, de egy Mari néni, vagy valami 86. ági rokon rosszallása miatt mintha szabályosan szégyenkeznél a döntéseid miatt. Elmondhatod, hogy x forintba került, és minden úgy volt jó, ahogy volt, nem bántok semmit egy percig sem. A sunyi, csámcsogó emberek ellen az egyetlen ellenszer, ha látják, hogy határozott van, és kiállsz az igazadért, és nem hat rád a hülyeségük.

Őszintén, kit érdekel, hogy más mit gondol? A ti nagy napotok volt, nem?

2015. aug. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!