Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért csinalja ezt parom...

Miért csinalja ezt parom anyukaja? Nem szeretne unokazni?

Figyelt kérdés
Nagyon zavar mostanaban "anyosom" viselkedese. Otthagyta a regi munkajat, amit mondjuk teljesseggel megertek, mert abszolut hulyet csinaltak szegenybol. Nem sokaig volt azonban munkanelkuli, meg en tanacsoltam neki, hogy probalkozzon meg ott, ahova most felvettek. Az a helyzet, hogy a mostani munkahelyehez engem eleg komoly szalak fuznek erzelmileg, nem szeretnem reszletezni, hogy miert, miota es milyen modon kotodom az intezmenyhez, de ismerem nagyon jol a mukodeset. Elkepzelheto, hogy valahol vart a beleegyezesemre, mert ahogy felhoztam, ra 1-2 napra mar jelentkezett is, fel is vettek, aztan mar honapok ota ott is dolgozik. Ez olyan melo, hogy konkretan egy hetig, vagy akar masfel hetig is tavol van az otthonatol, mert bent alvos, es az embert nagyon ki tudja csinalni idegileg, de ami a legfontosabb, hogy a sajat csaladjara alig jut ideje. A parom nagyon anyas, es azt veszem eszre, hogy mar fel sem hivja az anyjat, mert tudja, hogy meg akkor sem vele fog foglalkozni, mikor beszelnek, hanem a munkajaval. Valamelyik nap bevallotta, hogy feltekeny azokra a gyerekekre, akikkel az anyukaja dolgozik. :( Gyerekkoraban is elegge elhanyagoltak oket a szuleik eppen a munkabol kifolyolag, es mondta, hogy rossz latni neki, hogy veluk meg ennyit torodik. Nagyon megsajnaltam a kis dragamat. Anyosom masik fia mar abban a korban van, hogy lassan gyereket vallal, es azzal a munkaval, amit o folytat, nemigen lesz ideje, energiaja unokazni. :( Sok van meg neki a nyugdijig sajnos, es en teljesseggel megertem, hogy szukosek a munkalehetosegek, de akkor meg megprobalhatna valahogyan karpotolni a gyerekeit. :( Mit gondoltok? Tul anyas a parom, es ideje leszakadnia? Tul erzekenyen viszony ehhez?
2014. szept. 15. 11:33
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

*viszonyul

Hozzatennem, hogy amugy mar mindket gyereke kulon haztartasban, boldog parkapcsolatban el, tehat ertheto, hogy mivel a gyerekek kirepultek, szeretne most magara is koncentralni kicsit... Azt csinalni, amit szeret. Megertem, tenyleg. Csak kozben meg rossz latni, hogy a paromnak ez faj, es nem tud ellene semmit sem tenni. Anyosom nem erzi, hogy elhanyagolta az utobbi idoben a csaladjat? Ugy erzem, nem latja realisan a jovot sem. En pontosan tudom, mi var erre az intezmenyre, es az ott dolgozokra, de azt hiszem, o meg csak a pozitiv oldalat latja, es nem ismerte fel, hogy nem lesz energiaja az igazi csaladjara is. Pedig egyebkent nekem is fontos lenne, hogy sokat unokazzon, mert az en szuleimre nem szamithat a gyerekem.

2014. szept. 15. 11:38
 2/26 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem felnőtt emberek értsék meg, hogy az édesanyjuk is ember, és szeretné megvalósítani az álmait.
2014. szept. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%

Most téged az zavar, hogy anyósod nem nyalja ki a kicsi fia seggét, vagy az, hogy a párod egy igazi anyuci pici fia, és nem érti meg, hogy az anyjának nem az az egyetlen feladata/célja az életben, hogy őt tutujgassa?

Bár az is igaz, hogy te aztán simán átvetted anyósod szerepét :)

"Nagyon megsajnaltam a kis dragamat." Ilyet a gyerekéről mond az ember, nem pedig a férfiról, akivel él.

2014. szept. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Maximalisan meg van ertve. A parom gozerovel tamogatta az elejen, es tamogatja a mai napig is. Mindig erdeklodik, hogy mi van a munkajaval, mert tudja, hogy ez fontos az anyjanak. A batyja tudomasom szerint az elso pillanattol fogva odzkodott ettol a munkalehetosegtol. Szerintem teljesen ertheto az aggodalmuk.
2014. szept. 15. 11:46
 5/26 A kérdező kommentje:
A parom tenyleg anyuci pici fia, sokat cikiztem ezzel, mikor osszejottunk. De mivel en nem tartom a kapcsolatot a szuleimmel, ugy vagyok vele, hogy o legyen csak joban az oveivel. :) Szerintem a kérdésembol vilagosan lejott, hogy mi a problemam, es mi nem. Ha csak kotekedni akarsz, allj odebb, nem vagyok kivancsi ra. Ugy beszelek a paromrol, ahogy akarok, neked errol itelkezni egy csopp jogod sincs. :) Am ha ez tesz boldogga egy esos hetfo delelotton, egeszsegedre, kedveskem.
2014. szept. 15. 11:48
 6/26 anonim ***** válasza:
97%
te jó ég... remélem az én gyerekem azért majd élni is hagy, amikor felnőtt, és nem fogja magát elhanyagolva érezni, amiért rendszeresen egy-két hétig távol vagyok.
2014. szept. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
97%
Nem értelek, miből gondolod, hogy nem lesz ideje unokázni? Azért, mert időnként hosszabb időre bent alszik?
2014. szept. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
98%
még útban sincs az unoka, ha jól értem. vagy neki már haptákban állva kellene várnia, hogy mikor unokázhat már?
2014. szept. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
97%
Hopp, anyuka mindig álljon szolgálatban. Értem. :)))
2014. szept. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
98%

Túl anyás a párod, te túlérzékeny vagy.

"kis drágám" - a kutyámról beszélek így, nem egy felnőtt emberről.


Én inkább támogatnám a barátom anyukáját (aki NEM az anyósom, mert nem vagyunk ugye házasok, ugye, kérdező?) abban, hogy boldog legyen a munkájával. Ugyanis a munkájukkal elégedett emberek a hétköznapokban is kiegyensúlyozottabbak, és ezt sugározzák ki.

2014. szept. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!