Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehet majd egyszerre...

Hogyan lehet majd egyszerre két anyósról is gondoskodni, ha megöregszenek majd?

Figyelt kérdés

Múltkor, ahogy a barátommal beszélgettünk a jövőről, nem túl rózsás a helyzetünk. Az ő anyukája (60) és az én anyukám (50) is egyedül van már, sajnos (elvált, megözvegyült)

Már 2 éve együtt vagyunk, és beszélgetjük, hogy 1-2 éven belül jó lenne komolyabb szintre lépni, hisz szeretjük egymás, és együtt tervezzük a jövőt.

Ha tesómék elköltöznek a kiscsaládukkal tőlünk (jövőre kb.) akkor én is pont ugyanúgy egyedül leszek anyuval itthon, mint a barátom a saját anyukájával...


Volt már valaki ilyen helyzetben? Sem pénzügyileg, sem "erkölcsileg" (mindketten félnek egyedül...) nem tudnánk őket egyedül itthonhagyni, és elköltözni valahová... Anyóssal lakni pedig... (Jól kijövök én is, és ő is az anyósával, de együtt lenni a nap 24 órájában...?)

El sem kezdődött az életünk, és már ekkora kötöttség...?!

Lehet, hogy ez egy kicsit undorítóan hangzik a számból, pedig nagyon szeretjük őket, és nyilván nem fogjuk őket egyedül hagyni, de azért jó lenne valami megoldás. Friss házasként majd, meg friss szülőként majd még másról is gondoskodjunk... Mert ők igencsak szeretnek beleszólni a dolgokba, főleg az én anyukám.


Hogy lehet ilyen helyzetet megoldani?


Köszönöm!!!

19L 28 F



2015. szept. 1. 10:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Két felnőtt, egészséges emberről beszélték. Majd megoldjak
2015. szept. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Hát igen, így lenne a logikus, csak nekünk meg folyamatosan lelkiismeret-furdalásunk lenne, hogy egyedül hagyjuk őket, miközben sem megélni nem tudnának, sem egyedül lenni napokig... Főleg, ha majd betegek lesznek...?! Nagyon rossz, hogy szinte már most 2 kisgyerekünk van!
2015. szept. 1. 10:12
 3/24 anonim ***** válasza:
91%

Az élet rendje az, hogy a gyerekek felnőnek, és kirepülnek. Ez természetes, és nem kellene ennyire alárendelnetek magatokat az anyátoknak.


A barátod is már lassan 30 éves, egy férfinak ennyi idősen nem egészséges még az anyjával laknia.


Mindketten fiatalok vagytok, gondolom, az anyukáitok sem idősek. Meg kell tanulniuk kezelni a helyzetet, gondoskodni magukról, nem várhatják el tőletek, hogy egy életen át kössétek le magatokat melletük.


Nem kell tőlük messzire költözni, lehet őket gyakran látogatni, segíteni, de a saját életeteket kell, hogy éljétek.

2015. szept. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
Hát ez a világ rendje. A gyerekek kirepulnek. Koltozzenek kisebb lakásba.
2015. szept. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%

mivel most lannak valahol, azt el tudják adni és be tudnak vonulni vhova. am az 50/60 még nem olyan öreg.

meg ti se tudhatjátok mi lesz veletek

2015. szept. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
én anyukám 60 és bár csípőműtétje volt vígan rohangál, a jövőképemben pedig ott van a gyerek és anyukám velünk él nagyiként.Ha a nagyszüleimre üt akkor még úgy 10 évig nem lesz vele semmi gikszer.
2015. szept. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Csak ők nem azok a rugalmas nagymami típusok, akikkel vígan el lehetne élni, mert szenvedés lenne minden nap... Ha meg egyedül hagynánk őket, panaszkodnának éjjel nappal.
2015. szept. 1. 10:22
 8/24 anonim ***** válasza:
92%
Miért kell ennyire előre elrontani egy kapcsolatot? Sem egyik, sem a másik mama nem olyan öreg, hogy ne tudná ellátni magát egészségesen. Ti csak törődjetek a saját jövőtökkel, azt építgessétek, a mamák biztos meglesznek nélkületek is, még akár párkapcsolatuk is alakulhat.
2015. szept. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
71%

Nem nagyon értem:

- már most betegesek, le vannak rokkanva?

- anyagilag egyedül meg tudnának élni?

- konkrét példa "nem tudnék együtt élni anyóssal/anyámmal" esetre?

2015. szept. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nem betegek mg, írtam, hogy anyagilag nem nagyon tudnának megélni, konkrét példa pedig... az én anyám mindenbe beleszól, az övé pedig egyáltalán nem bánja, ha kupiban, káoszban kell élni, még maga után sem pakol el
2015. szept. 1. 10:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!