Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit gondoltok erkölcsi...

Ti mit gondoltok erkölcsi okokból köteles egy férfi gondoskodni a gyerekről ha bebizonyosodik hogy nem az övé?

Figyelt kérdés
Van egy munkatársunk. A férje volt már házas 3 évig ,a nőtől született egy gyerek akiről két éves korában kiderült, hogy nem a férfi gyereke mert a felesége csalta, és a szerető a gyerek vér szerinti apja. A válás után feleségül vette a munkatársnőnket aki most terhes lett. Sok ember a környezetünkben erkölcstelennek gondolja, hogy a pasi nem segíti anyagilag, és nevelésben a nem vér szerinti gyereket, mivel a szerető nem foglalkozik a gyerekkel. Ti mit gondoltok? Jogos, hogy ebben az esetben a saját születendő gyerekének akar mindent megadni vagy elítélendő?
2014. szept. 25. 12:49
1 2 3 4
 1/39 Andizsuzsi ***** válasza:
96%
Erkölcsi okokból nem köteles gondoskodni, ha pedig az apaság vélelme is megdőlt, akkor jogilag sem.
2014. szept. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem, hisz nem az ő gyereke, csak a nő jól átverte, hogy legyen apja a gyereknek...

Kötelesnek semmiképp sem köteles. Viszont 2 év sok idő, ha két évig a sajátjának hitte a gyereket, akkor biztos megszerette és a gyerek is őt, van köztük kötődés, ő tudja, hogy a gyerek lelkivilágát mennyire veszi figyelembe azzal, hogy azonnal kilép az életéből vagy pedig szép lassan, esetleg továbbra is tartja vele a kapcsolatot. Mindenesetre nem kötelessége, és nem zsarolhatja ezzel sem a gyerek anyja, sem más...


Hát nem lennék a pasi helyében, de ha mégis én lennék a helyében, akkor annyit tennék, hogy továbbra is foglalkoznék azzal a gyerekkel, ha hiányzom neki, amennyire az anyja engedi, akár el is vinném a a saját gyerekemmel közös programokra, és idővel ahogy nő elmagyaráznám neki, hogy nem én vagyok az apja. De mivel sokáig a gyerekemnek hittem, megszerettem, blabla, és tarthatjuk a kapcsolatot.

Anyagilag viszont nem támogatnám, teremtse meg az anyja az anyagiakat és a szeretője fizesse szépen a gyerektartást... Persze ha elviszem, akkor állom a költségeket, adok neki enni, megajándékoznám a szülinapján, de havi fixet nem küldenék a T.anyukának...

2014. szept. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Az erkölcs ott bukott meg, hogy a feleség megcsalta a pasit és le is bukott. Válópernél nyilván kiderült hogy a pasi nem vér szerinti apja a gyereknek, innentől egyáltalán nem köteles róla gondoskodni. Az anya viszont perelheti az igazi apát ha pénzt akar.
2014. szept. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem köteles. Hiszen őt verték át, ezért nem hiszem, hogy erkölcsileg bármit is elvárhatnának tőle.

Inkább az igazi apuka felelőssége, hiszen az ő vére, az ő gyereke, az ő feladata lenne gondoskodni a gyerekről. Már hogyha tudta, hogy az ő gyereke. Ez számomra nem derült ki.

2014. szept. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim válasza:
95%
Nem értem a sok embert a környezetünkben... A nő megcsalta, a gyerek 2 éves koráig hazudott az apaságot illetően, mert nem hiszem el, hogy legalább nem sejtette, hogy nem a munkatársadé a baba. Jogilag nem kell foglalkoznia vele, erkölcsileg pedig ő tudja. Ha úgy érzi, hogy mi köze más gyerekéhez, akkor el kell fogadni. Esetleg a hőbörgőktől meg kéne érdeklődni, hogy ők tulajdonképpen miért nem támogatják a gimnáziumi exük gyerekét....
2014. szept. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
26%

en nem tudom elkepzelni, hogy ha kiderulne a lanyomrol hogy nem en vagyok a biologiai apja, akkor siman kivonulnek az eletebol, aztan tobbet ra sem neznek.


Nagyon szeretem a gyerekem, szerettem 2 eves koraban is, szeretem most is, es biztosan nem akarnam tonkretenni a macsó buszkesegem miatt.


Szerintem gyenge jellemu ember csinal ilyet.

2014. szept. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
79%

Miért is kellene másik kan kölykéről gondoskodnia?

Van annak a gyereknek apja, meg anyja, gondoskodjanak azok róla.

"Jogos, hogy ebben az esetben a saját születendő gyerekének akar mindent megadni vagy elítélendő?"

120%-ig jogos, és helyes döntés is. Itt nem a férfi az elítélendő...

2014. szept. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
97%

Én megértem, hogy így döntött. Ha egy nő ilyet tesz, akkor oldja meg egyedül.

Ha meg majd talál másik balekot, aki eltartja a gyerekkel együtt, már nem lesz szükség az eddigi "apára" és neki már jogai sem lesznek, akkor úgyis ki kell lépnie a gyerek életéből.

2014. szept. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
19%

Ugye eddig senki sem valaszolt akinek van gyereke? A nullazasbol is gondolom, csak gyerektelenek valaszoltak.


Vagy ha gyerekesek tettek, akkor szerintem nagy gond van a fejekben, es sajnalom a gyerekuket.

2014. szept. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
88%

ma 13:42

Magácska is nőből van, feltehetően...

No mármost: a gyerek NEM az övé. Nem az ő gyereke. Nem ő a gyerek apja.

A gyereknek van anyja, ez egyértelmű. A gyereknek van apja, de ez nem a munkatárs férje, vagyis az eddig vélt apa. A férfiú nem a gyerek apja.

Hányféleképpen írjuk le, hogy meg tessék érteni?

Van a gyereknek anyja és apja; a szóban forgó férfinak pedig nincs gyereke, de nemsokára lesz gyereke, majd arról gondoskodik.

2014. szept. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!