Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek a feladata gondoskodni...

Kinek a feladata gondoskodni arról, hogy nagyinak legyen képe az unokáról?

Figyelt kérdés

Szerintem mindenki gondoskodjon magának fényképről, de lehet én gondolom rosszul.

Külföldön élünk kis családommal: férjem én és a 2 gyerek. Évente 1x járunk haza. Régebben az internetünkhöz járt ingyen nyomtatható kép, csak a postaköltséget kellett kifizetni és százával hoztuk a fotókat a porontyról minden évben. De ez az akció beszűnt, most már pénzért nyomtatunk mi is. Pár éve már így megy és egyes családtagok-főként férjem részéről-szinte fel vannak háborodva, hogy nem kapnak fotót, illetve kevés fotót kapnak az unokákról. Ők soha egyetlen darab fotót nem adtak nekünk akár magukról, akár bármiről. Hiába mondom nekik, hogy nekünk is pénzbe kerül, illetve magamnak se jutottam még el odáig, hogy nyomtassak fotót az elmúlt években. Utoljára 2013-ban osztottam szét képeket-mert akkor voltunk Magyarországon utoljára-, az esküvői fotókat nyomtattam ki mindenkinek. Akkor esküdtünk a párommal. 2 év kihagyás után most jöttünk megint, mert terhes voltam tavaly a 2.-kal és úgy nem akartam utazni. Nem hoztunk képeket mert tönkrement a nyomtatónk, és kisebb gondom is nagyobb volt annál, minthogy képeket hozzak. Ott van fenn az interneten minden kép, aki akar, az nyomtat belőle. (Azonkívűl mindig, mikor jövünk, hozunk apróságokat. Most csak a gyerekeknek hoztunk, mert úgy teli lett a kocsi, amivel jöttünk, hogy egy darab zabszem se fért volna már be. Megvettük pedig anyósnak is a szokásos ajándékját. Mindig öblítőt hozunk neki, meg még ezt azt. De most nem fért be a kocsiba. Egyből jött is, hogy hát még azt se hoztunk...) Érdekes, az én szüleim soha nem követelőznek.

Most válogatok össze nekik képeket, mert egész idő alatt, ahogy itthon voltunk, nem győzte mondani, hogy az új kisunokáról alig van fényképe. Kinek a feladata lenne gondoskodni arról, hogy legyen a nagyinak fotója a kisunokákról?


2015. aug. 28. 09:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%

A szülőknek.


Nekem is mondja anyósom, hogy hívassak elő fényképeket már. ( most hogy írod, eszembe jutott, hogy még mindig nem tettem ). 20-30 ft 1 kép, egytíz darab sem kerül eget rengetően sokba. Egy órásra beadom, aztán meg is van.

2015. aug. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%

Ki készíti mégis azokat a képeket? Sztem te. Elhiszem, hogy mostanában nem úgy alakult, de pár képet pénzért kinyomtatni anyosodnak nem egy nagy kunszt, vagy külföldön se megy már olyan jól?

Nekem 80 éves az oreganyam, az anyám és anyósom 50 felettiek. Nem, nem küldöm fel őket a facéra, hogy ott vannak a képek, mert gőzük sincs az egészről. Nyomtass képet, és meg van oldva. Nem azért, mert ez a te feladatod, hanem csak úgy, kedvessegbol tudod! Hogy a mama is lássa. . Tényleg ekkora áldozat ez neked, vagy csak rühelled a férjed anyját?

2015. aug. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk is úgy szokás, hogy mi adunk a nagyiknak. Sőt, amikor mi voltunk gyerekek, rólunk is a szüleink adtak képet a nagyiknak.

Na meg egy nagyinak nem is biztos, hogy olyan egyértelmű minden mai technikai dolog, mint nektek.

Én ebben semmi rosszat nem látok, hogy fotót kérnek tőletek. Ilyenért ne haragudj rájuk és ne piszkáld őket.

2015. aug. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

20 forintos nyomtatás érdekelne, mert csak 45-ért láttam.

A követelőző hangnem, az, ami nem tetszik. A kisunoka születésekor 30 ezerért lefényképeztettük a babát. Az összes fotót hazaküldtem, magamnak egy darabot nem tartottam meg és azokat a képeket még oda se értem, hogy kinyomtassam magamnak, mikor az esküvőnk volt, szintúgy, az összes fotót szétosztottam, magamnak egy darab nem sok, annyit se hagytam. Olyan 20 képe van az új kisunokáról anyósomnak-egyet se ő nyomtatott. (8 hós a kisunoka) Most válogattam neki össze 32-t az itthonlétről. Kinyomtattam volna követelőzés nélkül is, csak így kicsit rossz szájízzel. Soha nem követelőztem neki semmiben. Nincs arra pénzem, hogy százával nyomtassam a képeket mindenkinek, mert az ő családja felől-öten-ezt várnák el. Azért az már nem kis pénz.

Nem vagyok milliomos. Mindenkinek van kábé 20 képe a kisunokáró.

A követelőzésük miatt gondolkodtam el, hogy kinek is lenne a dolga. Azért is vagyok még fölháborodva, mert most követeli a képet, de mikor születésére meghívtam volna - karácsonyra - akkor visszautasította, mert ő nem repül télen, mert neki az nyűg. Mi fizettük volna a repjegyét.

2015. aug. 28. 09:48
 5/25 anonim ***** válasza:
93%
Valóban az a szokás, hogy a szülők adnak képet a nagyszülőknek a kisunokáról, lehetőleg bekeretezve profi fotóstól, keret nélkül a házilag készült fotókat lehet odaadni. Nem tudom, külföldön hogy műxik, itthon az óvodában, iskolában jeles alkalmakkor van profi fotózás, én mindig úgy rendelek, hogy jusson a nagymamáknak is. Beleteszem keretbe, és odaadom. Ez nincs minden évben, úgyhogy ki lehet bírni, és normális kép van a gyerekekről a házi kiállításban.:-)
2015. aug. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Én családom felől ilyen fényképosztás soha nem volt, mindig mindenki saját maga gondoskodott a képekről, lehet ezért fura nekem. De jó szívvel osztottam eddig, csak így, hogy a kisujjam nyújtom, de a karom tépné hozzáállás nem tetszik.
2015. aug. 28. 09:51
 7/25 anonim ***** válasza:
86%
Senkinek sem FELADATA. De, hogy ezen rágd a gittet (Na milyen szépen fogalmaztam?)?
2015. aug. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%

Mi ezt úgy oldjuk meg, hogy van egy képtárunk, oda töltjük fel a képeket mindig és megosztjuk a linket azokkal, akik kíváncsiak a gyerekre. (Mert különben menne a hiszti, hogy egy darab kép nincs a gyerekről, érthető. :)) Képet előhívni viszont nem szoktunk senkinek. A nagyszülőknek, dédszülőknek szoktunk nagy ritkán. Tipikusan a születés, első felállás, közös kép velük, 1 éves szülinap stb.. A nagyszülők(szüleink) élnek már annyira az internet világában, hogy értenek ezekhez a dolgokhoz. Apum 60 éves, és elengedhetetlen neki, hogy értsen ehhez, ahhoz. Anyósék meg facebook guruk. Állítom, hogy többet tudnak róla, mint én. Ők meg szokták mutatni a dédiknek a képeket, amikor újat töltünk fel és kész.


Szerintem nem a szülők feladata, hogy fotóalbumot gyártsanak az unokákról a nagyszülőknek. Küldj nekik folyamatosan képeket, hogy kicsit ők is részt vehessenek az életében, lássák, hogy cseperedik, de ennyi.

2015. aug. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Közben írtál, az tényleg nem szép, hogy követelőznek, esetleg próbálj meg anyósnak venni egy digitális képkeretet, és mikor jöttök, arra feltölteni a fotókat, és egy-két fényképet adj kinyomtatva. A fiatalabb rokonoknak meg tényleg ott van a Facebook, vagy zippelve elküldöd nekik emailben, az személyesebb.
2015. aug. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
97%

Igaz, hogy nem nagyszülő hanem dédszülő.

De nekik én nyomtattam ki képet, nem értenek hozzá.

Nekem nem okozott gondot az a 2000ft.

2015. aug. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!