Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós/após mennyire szólhat...

Anyós/após mennyire szólhat bele a gyereknevelésbe? Elvárható vagy nem kellene nekik ilyen éren tanácsokat adni?

Figyelt kérdés

Vannak olyan esetek, amikor az újdonsült szülő valamit rosszul csinál a gyerekkel kapcsolatban, és a szülők vagy anyós/após gyakran jó szándékkal megjegyzi, hogy mit hogy kellene csinálni.


Vannak olyan esetek is, amikor a szülő elvileg nem csinál semmit rosszul, de a jószándékú nagyszülő szeretne segíteni. Lehet ez is hasznos, de tűnhet kioktatásnak is.


És van olyan szülő, sokan, akik ezt zokon veszik, és felháborodnak, hogy hogy merészelnek beleszólni, semmi közük hozzá. De természetesen van, aki szívesen meghallgatja és esetleg meg is fogad közülük sokat.


Mi az igazság? Beleszólhatnak a nagyszülők bizonyos dolgokba? Vagy felesleges mindenbe beleszólniuk? Hasznos vagy káros?



2015. szept. 13. 11:45
 1/8 A kérdező kommentje:
*téren
2015. szept. 13. 11:46
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Nyilván beleszólhatnak, ha valóban hasznos a tanácsuk, de többnyire úgyis hatástalan marad, mert a fiatal szülők ritkán fogadják meg még a valóban jó tanácsokat is. Az sem mindegy persze, hogy milyen módon adják a tanácsot: kioktatásként vagy kipróbálásra érdemes javaslatként.
2015. szept. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Igazából beleszólni nincs "joguk", de szerintem értelmes ember megfogadja a tapasztaltabbak tanácsát.


Mondjuk nekem az anyósom olyan, mintha a második anyukám lenne, szóval nem is kérdés, hogy meghallgatom, ha valami ötlete, javaslata van.

2015. szept. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Nagyszülő!


"Joga" nincs beleszólni, lehetősége van, amit az ifjú szülők vagy megfogadnak, vagy nem. Mert joguk van a saját útjukat járni.

2015. szept. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

A nagyszülő akkor szoljon bele, ha megkérik rá a szülők, vagy ha ténylegesen veszélyeztetik az unokája egeszségét.

Off. A tapasztalat nem egyenlő a tudással.

2015. szept. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Én azt utálom a legjobban, mikor játsszák a mártírt, hogy ők nem szólnak bele és szomorú pofával mondják a gyereknek, hogy "én adnék, de anyád nem engedni" "én engedném, de anyád nem engedi". Ez a fajta a legsunyibb az összes közül.
2015. szept. 16. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Tudjátok kedves nagyszülők,attól, hogy lepontozgattok, még nem lesz igazatok.
2015. szept. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az nagy baj, hogy a gyerek a szülő tulajdonának van tekintve.


Nincs itt senki, aki kárát látta, hogy szülei nem hallgattak a nagyszülőre? Akit a szülei hozzáállása megbetegített? Joga volt a szüleinek, akár egy életre szóló kárt is okozni? Nem követni pl. az orvos utasítását?

2015. szept. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!