Ti kifizetnétek?

Figyelt kérdés
A kisfiunk 14 hónapos. Ma délután a mamánál ( anyósomnál) volt, ő vigyázott rá. Lesöpörte a konyhaasztalról a tabletet, ami összetört, vagyis betört a kijelzője. Anyósom azt mondta fizessünk 30000 Ft-ot és el van intézve. A férjem fel van háborodva, mert szerinte a mama nem vigyázott rá , így nem fizettetheti ki. Először én is ezt gondoltam, de már akkora vita kerekedett belőle, hogy inkább kifizetném, a békesség kedvéért.
2015. szept. 15. 20:32
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
88%
az a helyzet ,hogy egy 14 hos kisbaba meg nem tud vigyazni ,amit o csinal 100%ban annak a felelossege,aki eppen vele van.nem fizetnem ki.
2015. szept. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
62%

Én kifizetném, inkább, mint az elmérgesedett viszony, viszont ha én lennék az anyós, nem kérnék pénzt semmiképp. Ha én vigyázok rá, akkor az én felelősségemnek tartom a dolgot. 14 hónapos gyerek, nyilván leszed, lever, összetör dolgokat, ha hagyják...

Nem tudom, ez-e a helyes álláspont, de nekem szimpatikus s én így kezelném.

2015. szept. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
28%

Nem szép dolog tőle kifizettetnie, nincs igaza ebben, odafigyelhetett volna a tabletre és félretehette volna az asztalról.


De sajnos joga van megkövetelni az árát. Volt már példa rá, hogy hasonló esetből családon belül bírósági ügy lett. Attól függ, milyen az anyós. :( Valószínűleg csak marad a vita, és lehet, hogy az anyósod mindig orrolni fog rád.


Magyarázd el anyósodnak, hogy ez nem a ti hibátok, nem is a kisfiúé, ilyen balesetek néha történnek, hátha megérti.

2015. szept. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
86%
En kifizetnem. Mondjuk az lenne az utolso beszelgetesunk is a kedves nagymamaval....A mi gyerekunk a Tv-t rontotta el. Szegeny nagyszulok annak orultek, hogy nem magaban tett kart amikor a kiskalapacsaval beverte a ledes kepernyot. Es jelzem , hogy a gyerek mondta el. Mi vettunk uj tv-t, de ugy kellett rajuk tukmalni, el sem akartak fogadni. Azt mondtak az o feleloseguk, hisz ok vigyaztak a gyerekre.
2015. szept. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
22%
Nos, ha az én gyerekem kárt okoz, nekem kell kifizetnem. Aki látott már közelről kisgyereket az tudja, hogy ebben a korban egy pillanat alatt képes bajt csinálni, hiába figyeli az ember. Nekem nem kellett volna, hogy mondja anyós, hogy fizessek, az első kérdésem lett volna hogy mennyi a kár, hogy rendezhetem. Ha velem történt volna ilyen, tehát én lennék a mama helyében, vagy bárki más helye Ben, akinek kara keletkezett, elvarnam, hogy a szülő kompenzálni próbáljon. Az anyagi helyzetemtol tenném függővé, hogy megelegednek e egy bocsanatkeressel, vagy kérném az okozott kár kifizetését.
2015. szept. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
68%

Ő vigyázott rá, tehát az ő felelősége volt. Miért nem vigyázott jobban a gyerekre és a "drága" holmijaira?

Én még azt is eltudnám képzelni, hogy ő törte össze nem a gyerek. Vagy szegény csöppség felmászott a konyhaasztalra és lesöpörte?

2015. szept. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
53%
Fizess es el van felejtve.
2015. szept. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Eléggé megoszlanak. Nem mászott fel az asztalra szerencsére, a mama ölében ült. Egyébként nagyon jó a viszonyunk, ezért is nem szeretném ha elmérgesedne. A kisfiam imádja.
2015. szept. 15. 20:49
 9/53 anonim ***** válasza:
77%

Anyós a felelős.

1. ő vigyázott a gyerekre, ilyenkor mindenért ő felel

2. miért nem volt annyi esze, hogy elrakja onnan a tabletet gyerekbiztos helyre?

Nem fizetnék.

2015. szept. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
77%
sztem is a mama felelőssége volt. ha egy 5-6 éves töri el, akkor szó nélkül kifizetném. na de 1 éves gyerek még nem nagyon fogad szót, oda kell figyelni
2015. szept. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!