Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti kifizetnétek ebben az esetben?

Ti kifizetnétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Vagy te, egy "mindenki szeme fénye" idősebb tesó és a szülők.

Van egy kutya, ami az idősebb testvéré, de a szülőknél él, ő albérletben, te is szobatársként a város másik felén laksz.

A kutyus beteg, műteni kell, meg fog vakulni sajnos, de a műtét drága, a tesó nem hajlandó fizetni, hiába dicsekszik minden találkozáskor, hogy mennyire jól él és gúnyolódik rajtad, mert egy gyárban diákmelózol egyetem mellett (ő levelezőn végzi). Te nem kapsz a szülőktől még egy szülinapi vagy névnapi köszöntést se, őt pénzzel támogatják, hiszen egyedül fizet egy albit.

Azon gondolkodnak, hogy vagy menhelyre viszik a kutyust vagy elaltatják, kivéve, ha te (akár részletekben) ki nem fizeted a műtétet, mert ők nem akarnak ennyit fizetni. A kutyát életedben kb 3x láttad, eszméletlenül aranyos.

Rosszul állsz anyagilag, de most magasabb lett egy kicsit az órabéred + kétszer annyi időd van dolgozni, hisz szünet van, szóval, ha pár hónapig max 10 ezret költesz az albin kívül minden másra, akkor ki tudnád gazdálkodni a pénzt.

Viszont benned van az, hogy tesód 1 hónap alatt ki tudná fizetni, ha nem élne ilyen nagy lábon, meg neki is ott van a részletfizetési lehetőség, csak őt hidegen hagyja a kutya sorsa.

Ha elaltatják, akkor bűntudatod lesz, hiszen meg tudtad volna akadályozni, hogy egy életet kioltsanak.


2015. júl. 8. 13:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
Ez zsarolás. Megműttetném a kutyát és elhoznám onnan, olyan gazdákhoz, akik tudják, mit jelent szeretni! Nem hagynám ott, ilyen "emberek" között.
2015. júl. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Mindenféleképpen kifizetném, mert nem bírnám ki, hogy miattam elaltassák, vagy menhelyre kerüljön. De ha te nem vagy ilyen hülye, akkor ne fizesd ki, próbáld egy ismerősödnek odaadni, akinél tudod, hogy jó helye lesz, de semmiféleképpen ne fizesd ki, hiszen nem is a te kutyád.
2015. júl. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
Kié a kutya? A tiéd vagy a testvéredé? Fizesse az akié a kutya. Ha odavitte, tudjon is gondoskodni róla.
2015. júl. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ne fizesd ki. Oké, állatvédők, meg minden, salalala.. De csak azért fizess műtétért, hogy néhány évvel kiderüljön, hogy borzalmas mellékhatások voltak, és ezt kezelni kell... (pölö) Én szeretem az állatokat, de.. írásodból láttam, alig van közöd hozzá, ne fizesd ki. Én akkor bánnám meg, ha kifizetném, és ugyanúgy bánnának vele továbbra is. Nem a te kutyád.
2015. júl. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

Nem értem, hogy ha az övé a kutya, és nem is okoz neki gondot, akkor miért nem fizeti ki?


Mi a baja a kutyusnak? Nálunk is volt beteg kutya, cica a családban, akiket sajnos el kellett altatni, mert már csak szenvedtek. Anyagi oka nem volt, hogy ne tudjunk bármit kifizetni. De meggyógyulni semmitől sem gyógyultak, már idősek, betegek voltak. Az volt a legjobb, hogy nem szenvedtek már tovább.

2015. júl. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
Én ki, de azért az állatvédőknél feljelenteném előbb őket - állatkínzásért
2015. júl. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
97%
Vannak emberek, akik bármilyen talált, befogott, idegen kutyáknak állják az orvosi ellátását. Ők ilyen beállítottságúak. Megteszik ezt akkor is, ha a saját életvitelük sínyli meg. El kell döntened, akarod-e finanszírozni azt a műtétet, vagy sem.
2015. júl. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
18%

Pontosan milyen állatkinzasrol beszélsz nem tudom hanyas?


Én ugyan ki nem fizetnem. Nem a te kutyád. 3 szor láttad életedben. Semmi közöd hozzá. Ennyi erővel a szomszéd is momdhatna, hogy ugyan adj már egy huszast, beteg a kutyám

2015. júl. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%
Hogy költenél max 10.000-t minden másra? Itt nincs opció igazából.
2015. júl. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%
Én is elhoznám, keresnék neki normális gazdát, és Facebookon gyűjtést indítanék a kutyusnak, leírva a történetét. Ha nem is az egész műtét ára jönne vissza, de kis segítség is jól jönne.
2015. júl. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!