Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért kell lebeszélni? Nem...

Miért kell lebeszélni? Nem támogatni kéne ilyenkor?

Figyelt kérdés

Össze és egyben elköltözünk (félig, én csak heti 2-3napot voltam ott) a barátom szüleitől, 2 év után, ebből 1et náluk laktunk. Sajnos előjöttek a gondok (eltűnnek dolgok, tönkreteszik a közös dolgokat, végtelenségig vagyunk korlátozva újonnan stb.), úgy érezzük menni kell, el is kezdtünk már keresgélni.

Erre folyton azzal jönnek a szülei hogy majd ők lebeszélik őt erről (kérdezem: ez nem a MI döntésünk lenne??), hogy nem jó az albérlet, csak pénzkidobás (most is kapnak tőlünk elég sok pénzt, semmit nem látunk belőle és még nem is csinálhatunk semmit, folyton be kell számolni mindenről, ránktörnek, értsd: kopognak szólunk hogy nem jó, addig kopognak, kérdezősködnek az ajtó előtt, amíg ki nem nyitjuk), majd akkor menjünk ha lesz saját lakásunk, max vegyünk fel hitelt, hisz mindenkinek van...

Az én szüleim örülnek ki, már össze is állítottak nekünk több doboznyi háztartási dolgot, ágyneműt stb-t.

Nem tudom, de ez a lebeszélünk majd mi titeket nagyon nem tetszik most, szerintetek?

Így is úgy is megyünk, nem lehet így örökké élni, érezhető, hogy kezd felőrölni minket, hála egy véleményem vagyunk a barátommal.

Úgy érzem ez válaszvonal lesz a kapcsolatunkban is, hogy kiáll-e értünk a barátom, nagyon remélem nem tudnak majd rá hatni ezzel. Veletek volt ilyen?


2015. szept. 18. 22:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Nekem se tetszene, de amit eddig csináltak, az sem. Ők ilyenek, remek ötleta költözés, csináljátok, sok sikert és boldogságot! :) Ne arra pazarold az energiád, hogy zavartasd magad ilyenek miatt, ez a Ti életetek, látjátok, hogy menni kell és mentek, a Te szüleid jól állnak hozzá, mindenki pedig úgysem fog örülni, bármit tesztek, az élet ilyen.
2015. szept. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Mit izgatod magad? Elmentek. Pont. Ha azt mondod, hogy egy véleményen vagytok a barátoddal, akkor hogy merül fel, hogy kiáll-e értetek? Ne keresGÉLjetek, hanem intenzíven keressetek lakást.
2015. szept. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Naponta jön ez a hegyi beszéd, folyton valamit kitalálnak hogy hassanak az érzelmeire (jaj mi lesz ha betegek leszünk, hogy fizetünk majd ezt azt, egyedül leszünk és a többi). Hidd el hogy idegesítő a napi munka után: majd mi lebeszéljük, majd mi tudjuk mi jó nektek.


Oké, hogy egy véleményen vagyunk, de ez akkor is válaszpont, hogy tudnak-e rá hatni. Egyke.

Erre felé pedig csak keresgélés van, mert jó ha van 3 kiadó lakás, ami nem eladó vagy ház, de azoknál is vannak gázos dolgok, ami miatt nem tudunk oda menni.

2015. szept. 18. 23:03
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Figyelj, szerintem ez egy nagyon jó próba. Én egyszer ülnék le a barátommal, és elmondanám neki ugyanazt, amit itt írsz, hogy szerinted ez egy választóvonal, és nagyjából döntenie kell, hogy normális életet éltek együtt, vagy marad az anyjáékkal. Szerintem más opció nincs, és jó lenne, ha ezt ő is tudná.


Mivel melletted áll, nem gondolom, hogy nagy problémák lesznek. Minél előbb elköltöztök, és kész. A szülők meg majd lenyugszanak.

Egyébként rám a saját anyukám akart hatni. Egyrészt, hogy minek albérletet fizetni, másrészt, egyfolytában azt hallgattam, hogy azt hiszem, majd olyan egyszerű lesz az (nélküle). Nálunk nem volt kérdés, költöztünk és kész.

Előtte volt egy két veszekedés, aztán anyu belátta, hogy felnőtt vagyok, és szeretnék a saját lábamra állni. Utána már ő is pakolta nekünk a háztartási dolgokat.

2015. szept. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

"Nem tudom, de ez a lebeszélünk majd mi titeket nagyon nem tetszik most, szerintetek?"


Reálisan nézve az életben még rengeteg olyan dolog lesz, amit akár a barátod szülei, akár mások fognak csinálni, és nem neked nem fog tetszeni. Van erre bármi befolyásod?


Ha a saját életedet akarod élni, nem pedig mások elképzeléseihez és elvárásaihoz alkalmazkodni még felnőtt fejjel is, mindig azt kell nézned, hogy neked miben van mozgástered, és egyben felelősséged.


A saját döntéseidet kell meghoznod, és felvállalni őket, meg tenni a céljaidért, azért, hogy úgy élhess, ahogy szeretnél.


Te is tudod, hogy megvan minden okotok arra, hogy ne arra vágyjatok, hogy a párod szüleinél éljétek le az élteteket, pláne ilyen körülmények között.


Az is tudod, hogy rajtatok múlik, hogy megoldjátok-e mielőbb a költözést.


Ha ilyen helyzetben lennék, minden szabad energiámat a számunkra megfelelő albérlet keresésébe fektetném (feltéve persze, hogy megszületett a közös döntésünk, nemcsak odáig jutott el a barátom, hogy "nem lehet így örökké élni", de közben meg lépni nem akar), és nem azzal foglalkoznék, hogy a barátom szülei hogyan viselkednek, meg hogy fognak reagálni arra, hogy mi elköltözünk.

2015. szept. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Ebben az esetben az első olyan albérletbe, ami elfogadható (tehát nem az optimális, hanem egy olyan, amiben pár hónapot ki lehet húzni) elköltöznék, aztán onnan keresgélném tovább az ideális albit.
2015. szept. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Hát nyilván azért mondják mert kényelmesebb nekik is ha a fia otthon meg, meg te is. De ne foglalkozz vele. Örülj hogy a párod megy veled. Én nem voltam ilyen szerencsés, nálunk inkább maradt az anyjánál, pedig 25 évesek múltunk, 2 évet laktunk a szüleinél, majdnem 4 évet voltunk együtt, de még ezek után is nagy elvárásnak tekintette, hogy külön életet szeretnék. Pedig 300kmet mentem utána, de ő 10 utcát nem tudott volna arrébb menni lakni. Mert drága az albérlet...
2015. szept. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

"hogy nem jó az albérlet, csak pénzkidobás (most is kapnak tőlünk elég sok pénzt, semmit nem látunk belőle...)


Nem lehet, hogy innen fúj a szél? Hogy elmegy a pénzforrás és félnek, hogy szűkösen kell élni?


Meg talán tényleg félnek egyedül maradni (igen, engem is mindenben megkötött az anyám, nem kell rögtön lehúzni :D)

Idősebb korukban esetleg ápolásra szorulhatnak. De tényleg önálló életet kellene élnetek, mert erre rámehet a kapcsolatotok is.

2015. szept. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 omba ***** válasza:
73%

"ez válaszvonal lesz a kapcsolatunkban is" - pontosan, és nagyon is fontos, szóval, ha a párod valami véges és rövid idő alatt nem tudja magát elszánni, akkor hagyd a csudába.

A szülők nem örülnek annak, hogy felnőtt a gyerekük... :O


A két kisebbik gyerekem anyjával ilyesmik miatt ért véget a kapcsolat, nem volt ennyire durva, és nyílt, de az életben egyszer sem állt mellém - csak szövegben.


A nagyobbik gyerekem van összeköltözős szakaszban - én örülök neki, milyen ügyesen menedzselik - hát ezért neveltem önállóságra.

2015. szept. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Valószínű a kényelem és a pénz a fő indok, mert így most mindig nekünk passzolják le a dolgokat, ezt-azt megjavítani, papírmunkás dolgok, az én munkám miatt, jó hogy van mindig valaki otthon, van kivel elintéztetni dolgokat, rátelefonálni, bármennyire is igyekszünk lepasszolni, akkor jön, hogy semmit nem csinálunk (12óra munka után kinek van kedve kerítést javítani, szennyvízgödröt rendbe tenni, amikor ők több napot otthon vannak egy héten?)


A barátom eléjük állt és közölte, hogy még nagyon sok mindenhez kell majd alkalmazkodunk az életben, sokszor kell elviselnünk dolgokat, nem velük akarjuk kezdeni...

2015. szept. 21. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!