Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi a normál kapcsolat az...

Mi a normál kapcsolat az anyóssal?

Figyelt kérdés
A gondom a következő.Anyósom,egy 62 éves idős asszony, egy sokat beszélő,jóindulatú,naív vagy inkább buta(ezt a kifejezést férjem mondta rá,de tényleg igaz) A viszonyunkat én jónak mondanám,rengeteg dolgot intézek neki,én vagyok aki kitalálja az ajándékait ünnepekre,vagy aki az ő nevében telefonál,ügyeket intéz,vagy aki rögtön szalad a postára,ha pénzt kell feladni neki,mert éppen kifogyott.Ő több száz km-re lakik tőlünk(mint ahogyan az én anyukám is),a férjem testvérével,mégis szerves része az életünknek,hisz mindig van valami megoldásra váró problémája.Aztán tegnap (a férjem most nincs itthon pár napot munka miatt) hív a féjem,hogy gondja van megint az anyósnak,ugyan hívjam már fel és nyugtassam meg,mondtam neki,hogy ok,csak a vacsoráját megcsinálom a gyereknek.Erre mondja a férjem,hogy na majd akkor ő felhívja.Eltelt egy óra visszahívtam a férjem,de olyan tartózkodó volt,mondta,hogy elmegy fürödni,aztán visszahív.Én meg közben jól felmérgeltem magam,mert éreztem rajta,hogy gondja van,biztos velem,mert nem hívtam rögtön fel anyóst,amikor ő szólt.Felhívott,és elmondtam neki,hogy nem fair amit csinál,hisz én vagyok az aki mindig ugrik,ha anyósnak bármi kell,vagy bármi gondja van,most,hogy annyit mondtam,hogy kicsit majd később,most meg már egyből gond van belőle.Ő azt mondta,hogy szeretné megtudni,hogy miért vagyok ilyen távolságtartó az anyjával,mi a gondom vele? Mondtam neki,hogy semmi gondom nincs,szerintem ez egy normál anyós-meny viszony,gondoljon csak bele,ő mennyit kommunikiál az én anyámmal? Hányszor hívja fel csak úgy? Mert,hogy mint kiderült,ő azt szeretné ha többet beszélgetnék az anyukájával.De én egyszerűen erre nem érzek késztetést egyáltalán.Én úgy gondolom,hogy maximálisan mindent megteszek az anyjáért,így is többet van jelen az életünkben mint szerintem általában a házaspárok életében az anyós-após.Nem igénylek vele plusz beszélgetést,hisz pl amikor ők beszélnek telefonon,mindig kivan hangosítva,így mindent hallok,meg bele is folyok a beszélgetésbe néha.Szóval a lényeg,hogy én úgy gondolom hogy ez elég,de nem tudom,hogy ezt kívülálló hogyan ítéli meg? Tényleg úgy tűnik,mintha nem lenne jó a viszonyunk? Többet kellene tennem? Más is többet tesz? Hívogatja hetente az anyósát telefonon?

2015. okt. 7. 09:49
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
93%
Én abszolút nem hívogatom, és egymás ügyeit sem intézzük. Az én anyósom is 60 múlt nemrég, teljesen más az életfelfogása és a hozzáállása a dolgokhoz mint az enyém. Egyébként sosem vitáztunk ebből adódóan, vagy volt bármi konfliktus (azon kívül,hogy esetleg a férjemnek elmondom a véleményem, hogy nem értek egyet az anyjával, vagy szóba jön és magunk között megbeszéljük), de egyébként rájuk hagyom a hülyeségeiket. Nem a te dolgod hívogatni az anyósod, hanem ha magányosnak érzi magát, vagy unatkozik, akkor hívja fel a fiát, vagy ha a férjednek van ideje akkor hívja fel ő néhanapján, hogy hogy van. Ez nem a te kötelességed. Tényleg így is jóval többet teszel mint ami esetleg "elvárható" tőled.
2015. okt. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy leírtad, szerintem te mindent megteszel, nem gondolnám, hogy ettől többet kéne. A fia tehet többet, ha az anyja beszélgetésre vágyik. De nem te a menye... Szerintem már így is tök jó dolog, sőt talán még sok is, hogy mindent megteszel, amit kér. Amúgy 62 évesen nem annyira idős még, hogy ennyire elesett legyen, bár igaz, azt nem írtad, hogy esetleg van-e bármi baja.

Mi anyósomékkal lakunk egy kétgenerációs házban, tehát külön lakás, viszont nagyon sokszor tele a hócipőm, hogy anyósom, aki életerős asszony (63 éves) minden szarért minket, illetve legfőképpen a fiát ugráltatja. Folyamatosan kell a segítség, így pedig magunkra nem jut annyi idő, mint szeretnénk. Tudom, ezt nekünk kell megoldani.

2015. okt. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem neked teljesen jó a kapcsolatod az anyósoddal.

A gondok a férjeddel vannak.

Sőt nekem még fura is, hogy te intézed az anyós dolgait. Hiszen ott van neki a férjed testvére. A férjed.

Neked meg ott van a saját anyukád, ha mindenképpen más ügyeit szeretnéd intézni még a sajátotokon felül.

Egyébként az jó húzás volt, hogy megkérdezted, hogy ő mit intéz a te anyukádnak és mikor szokta felhívni :D

2015. okt. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Hívja a férjem is sokszor,hétköznapokon 3x hétvégén viszont,van,hogy naponta 2-3x,ráadásul ezek nem 5-10 perces telefonálások.Talán inkább az a gond,hogy most fél éve nyugdíjas,és unatkozik,vagy nem tudom,de nem hiszem,hogy az én feladatom lenne szórakoztatni.Egyszerűen nem értem a férjem gondolkodásmódját ezzel kapcsolatban.Nekem ilyen eszembe nem jutna.

A férjem testvére is megér egy misét sajnos,az ő hivatalos levelezését is én intézgetem,vagy én mondom meg neki,hogy kihez,hová forduljon mondjuk egy adott ügyben,vagy kikeresgetem neki a telefonszámokat,címeket.Néha már én is soknak érzem ezt :(

2015. okt. 7. 10:19
 5/37 anonim ***** válasza:
84%
Bevallom nekem már ez is a túl sok kategóriába tartozik, hogy mindent helyette kell elintézni. De miért is? Eddig ki intézte neki? Gyereket szülni tudott meg felnevelni de két telefont megereszteni ha szükséges akkor nem? Persze rá lehet ezt a korra fogni ezt még aláírom de a férjed totál nem értem, beszélgessen ő az anyjával, ne tőled várja el hogy nonstop tutujgasd az anyját ha neki épp az jut eszébe.
2015. okt. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
2-es Egészségileg topon van szerencsére,inkább sajnos a tájékozatlanságával,meg a butaságával vannak gondok.Semmit nem tud elintézni egyedül,vagyis nekem gyanús,hogy eltudna csak így kényelmesebb.A férjem meg rám bíz mindent vele kapcsolatban,mert,hogy nekem több az időm,vagyis gondolom azért.Olyan természetes módon mondja már anyósomnak a telefonba,hogy ne aggódj anyu,majd a drágám,utánanéz,elintézi,feladja,felhívja,beszél vele stb.És én ezt meg is teszem,de nekem többre nem futja sajnos.
2015. okt. 7. 10:24
 7/37 anonim ***** válasza:
76%
Ne haragudj hogy ezt mondom, de te vagy a buta, hogy még két felnőttgyereket a nyakadba veszel. Én nem intéznék nekik semmit. Az egy dolog hogy az ember besegít néha, de más dolog ha már a nyakadra nőttek teljesen. Míg nem voltatok házasok ki intézte nekik az ügyeket?
2015. okt. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
85%

Az semmi esetre sem normális, hogy Veled intézteti az ügyeit, ennyi idősen az lenne a normális, ha ő tehermentesítene Titeket, ha már a közeletekben lakik. Csak amihez férfikéz kell, ahhoz várhatna férjedtől segítséget.


Ha sokat segítene Neked, akkor cserébe elvárhatná, hogy sokat beszélgess Vele, így viszont hogy már így is inkább csak az idődet rabolja, nem.

2015. okt. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
89%

Nézd én úgy látom, már így is jóval többet teszel mint kéne. Ez az anyuka elvileg felnevelt minimum 2 gyereket, mire te beléptél a képbe. Addig hogyan intézte a dolgait? Itt szerintem az a tipikus probléma áll fent, hogy nem sikerült kijelölni az egészséges határokat. És férjed részéről is kimondottan túlzásnak tartom amit tett-csak valszeg ő is hozzászokott, hogy "kvázi ugrottál eddig mindig az anyósnak". DE azt tudatosítani kell neked is, neki is, mamának is:


1. önálló felnőtt emberek vagytok, és első mindig a saját család!


2. ez a hölgy a férjed anyukája, segíthetsz amíg te is kényelmesnek érzed a helyzetet és nem teherként éled meg, de az mindig lebegjen mindenki szeme előtt hogy a férjed anyjáról van szó, sem te nem érezhetsz bűntudatot, sem férjed nem kelthet benned


3. egy szülő sohasem lehet csak az egyik gyerek "teendője", ha van 2 gyereke anyósodnak, mindketten felelősek érte, tehát férjed testvérének is vannak ezzel kapcs kötelezettségei, pl anyósod nevében való telefonálgatást nyugidtan átvállalhatná



Nyilván belekényelmesedett is már mindenki a helyzetbe, mert rászoktattad őket a jóra, mintha anyós igazából az egész családban csak a te reszortod lenne, aki ugye nem is a gyereke. Kezd el nemet mondani időnként. Ne érj rá mindig és azonnal és bármire mert különben szaporodni fognak ezek a szituációk és az a férjeddel való kapcsolatot is mérgezi. Ilyen egyszerű. Eőször csak minden 10. kérésre mondj nemet, mert most épp nem érsz rá, majd később, máskor. Ha sértődés van, sértődjön aki akar. Nehéz út vezet az élhető életig, de asszertívnek kell lenni. Aztán ha ez megy, kezdheted sűríteni a nemet mondást.

2015. okt. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ahány család, annyiféle kapcsolat létezik az anyóssal.

Nálunk például havonta vagy egyszer elmegyünk hozzá, illetve néha felhívja páromat (vagy párom őt), hogy mi újság veled. Egyszer-egyszer ha van valami keményebb meló a kertben (ez csak afféle nyaraló neki és az apósomnak), akkor megkéri, hogy segítsen már, de ez nem olyan gyakori. Szóval nem annyira lóg szerencsére a nyakunkon.

Persze már változik a helyzet, ha az anyós jobban igényli a menye társaságát, viszont neked ez terhes. Vagy ha beteg és segítségre van szüksége. Vagy ha a férjed félreértelmezi a cselekedeteidet és elvárja, hogy többet beszélj vele.

Megértem, hogy a férjednek ennyire fontos az anyja, viszont jó lenne, ha megértené, hogy számodra ő szinte egy "senki". Lehet, ez csúnyán hangzik, de nem az anyjához mentél feleségül, hanem hozzá. Szinte semmi közöd hozzá. Szerintem jól visszavágtál neki, hogy ő mennyit keresi a te anyukádat :) Remélem, kicsit vette az adást.


Azt jegyezd meg, hogy csak annyira foglalkozz ezzel a nővel, amennyit még jónak érzel, ne erőltesd magadra feleslegesen, mert csak rámész idegileg. Ha nem akarnál hozzá egy szót se szólni, ahhoz is meg van a jogod. Ha neked meg még belefér az, hogy az ügyeit intézd, akkor tedd, de ne menjen át kihasználásba se. Ismerek pár anyóst, akik nem szégyellik magukat akkor sem, amikor a családi asztaltól ugrasszák ki a gyerekeiket, hogy intézzék el a piszlicsáré ügyeiket...csak hogy ne kelljen már 5 percet se buszoznia. Csak itt már az a probléma, hogy ezek a férjek már gyerekkoruk óta megszokták, hogy "jajj, a drága anyucinak mindig ugrani kell", aztán nem érzik meg, hogy ezzel csak szétszedi a saját családját, rámegy ez a túlzott ragaszkodás a gyerekei meg a felesége (bár leginkább az utóbbi :D) idegére. Persze ezeknek sem mindig happy end a végük.


Ha úgy gondolod, hogy túlzás az is néha, amit a te férjed csinál, szerintem üljetek le ezt megbeszélni. Mondd el neki ezeket a gondolataidat, őszintén, ne hibáztasd vagy bármi, ne generáljatok veszekedést, csak vitassátok meg a helyzetet. Szerintem nincs annyira nagy probléma.

2015. okt. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!