Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan beszéljük rá a párom...

Hogyan beszéljük rá a párom szüleit, hogy jelentkezzenek egy szociális otthonba?

Figyelt kérdés

Mivel az anyagi lehetőségeink szűkösek, így már most jelentkezniük kellene egy olcsóbb, általunk még megfizethető otthonba. Több év lesz a várakozás, így nem most kellene költözniük, de ha most nem jelentkeznek, akkor később még rosszabb lesz a helyzet. Az egészségi állapotuk folyamatosan romlik, anyósom sem sokáig tud már dolgozni nyugdíj mellett. Ha ő is otthon marad, akkor ötletünk sincs, hogyan fognak megélni a nyugdíjukból.

Ők ezt nem akarják elfogadni, azt mondják, majd megoldják. azt persze nem tudják, hogy hogyan, mi meg már többet nem tudunk nekik segíteni.


2015. okt. 17. 08:42
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
12%
Ha nagy a ház, akkor albérlőt is fogadhatnának oda.
2015. okt. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
61%

Ha van közmű tartozásuk, akkor van saját házuk vagy lakásuk is.

Anyósodtól is vonnak gyerektartást -ha jól értettem- akkor még öreg sem lehet!

De ha azt hiszed, hogy egy szociális otthonba ingyen eltartják, nagyon tévedsz.

Meg van hogy mennyit kell fizetni, ha nincs annyi nyugdíjuk, akkor azt valakinek ki kell egészíteni!

Ti mit segítetek nekik?

2015. okt. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
45%
Nem a kérdező a hülye, de nem is írta le normálisan a körülményeket, csak csepegteti az információkat!
2015. okt. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
68%
18 év alatti gyerekeik vannak nyugdíjas korban?Szép család lehet...Le lehet pontozni nyugodtan,de ha felnőtt embereknek nincs annyi eszük,hogy a későbni életükkel foglalkozzanak,onkább még gyerekeket csinálnak,albérletben élnek,akkor no comment.Miért kötelessège a gyereknek szívni a szülő rossz döntései miatt?A gyerek nem kérte,hogy albérletbe szülessen,olyanokhoz,akik alig tudnak magukról gondoskodni.
2015. okt. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
72%
Érdekes a helyzet! Ha még most tud anyósod dolgozni nyugdíj mellett, akkor nem lehet olyan nagy a probléma, hogy keresni kell nekik otthont. A nagymamám 85 évesen nincs otthonban. Nem értem, hogy mitől romlik folyamatosan az állapotuk? És ti segítettetek nekik anyagilag?
2015. okt. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Apósomtól tiltják, mert van egy 12 éves fia az egyik "barátnőjétől". Nem tartják a kapcsolatot.


Nincs házuk, albérletekben halmoztak fel közmű tartozásokat és mikor nyugdíjba mentek, elkezdték tőlük tiltani (segélyből nem tudtak). Mikor kiderült, hogy a várt nyugdíj is csak kb annyi mint a segély a tiltások miatt, anyósom visszament dolgozni, amire megint csak lecsaptak a tartozás miatt. Szóval most úgy áll a dolog, hogy havi kb 80000Ftjuk marad amiből ki kell fizetni az albérletet és a rezsit, enniük is kell és a gyógyszereiket is ki kell váltani. Ha mi nem segítenénk, akkor nem is menne nekik.


Mint már írtam is, nem most kellene bevonulniuk, hanem évek múlva (5-6 évet mondtak az otthonban), de ha most nem jelentkeznek, csak akkor, mikor már vészhelyzet van, akkor már késő lesz.


Én feltettem egy engem érdeklő kérdést. Minden fontos információt leírtam. Nem gondoltam, hogy védőbeszédet is írnom kellett volna hozzá.


A kérdésem továbbra is ugyanaz: Hogyan beszéljük rá a párom szüleit, hogy jelentkezzenek egy szociális otthonba?

2015. okt. 17. 09:37
 17/37 anonim ***** válasza:
68%
Hány évesek a szülők?
2015. okt. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
9%
"nyugdíjba mentek, elkezdték tőlük tiltani (segélyből nem tudtak)" Hogy mentek nyugdíjba, ha nem is volt munkájuk, csak segélyt kaptak?
2015. okt. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
43%

18!

Magyarországon a betöltő nyugdijkorhatar elérésekor nyugdíjba mehet a magyar állampolgár. Ha valaha dolgozott, akkor a nyugdíjat az alapján számolják ki, ha nem elegendő a munkaviszony, akkor az öregségi nyugdijminimumot kapja. Ez nem olyan bonyolult.

Kérdező!

Az anyagi helyzet nem indokolja egy otthonban való elhelyezést.

2015. okt. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
83%

Figyelj!

Én leülnék velük és elkezdenék számolni, hogy mi mennyibe kerül. Aztán lehetne együtt, közösen mérlegelni. De gondolom Ők nem mennek bele, hogy befizessenek egy otthonba, ha más ti segítetek nekik, hiszen akkor aránylag egy kényelmes helyzetben vannak.

2015. okt. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!