Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan beszéljük rá a párom...

Hogyan beszéljük rá a párom szüleit, hogy jelentkezzenek egy szociális otthonba?

Figyelt kérdés

Mivel az anyagi lehetőségeink szűkösek, így már most jelentkezniük kellene egy olcsóbb, általunk még megfizethető otthonba. Több év lesz a várakozás, így nem most kellene költözniük, de ha most nem jelentkeznek, akkor később még rosszabb lesz a helyzet. Az egészségi állapotuk folyamatosan romlik, anyósom sem sokáig tud már dolgozni nyugdíj mellett. Ha ő is otthon marad, akkor ötletünk sincs, hogyan fognak megélni a nyugdíjukból.

Ők ezt nem akarják elfogadni, azt mondják, majd megoldják. azt persze nem tudják, hogy hogyan, mi meg már többet nem tudunk nekik segíteni.


2015. okt. 17. 08:42
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
16%
3# Válaszoló vagyok.Tudod aki gyávának nevezett.Neked valójában nem szimpatikusak a "párod szülei" és csak ki akarod őket vonni az életetekből.Miért ? Mert így több pénzetek marad.Viszont nem csak egyféle módszer van erre.Te a leg radikálasabbat választottad.Mi lenne ha bátor lennél,és azt mondanád a párodnak,hogy elegem van abból,hogy a szüleidet pénzeljük...A szociális otthonban elveszed az élettől a lehetőségüket...Ahogyan te is írtad "bevonulniuk" tudod hova kell bevonulni ? A katonaságba,és a börtönbe...Sokkal egyenesebb dolog lenne ha a valódi problémát oldanád meg...Mondjuk ha az én feleségem lennél és ilyet terveznél akkor már pakolnám is a holmidat,és bye-bye.
2015. okt. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
85%

10.-nek teljesen igaza van.Könnyü azt mondani,hogy a gyerekek,unkokák kötelessége blabla.

Aki azzal jön az árulja már el szerinte melyik munkáltató tűri el,na bocs dél van most nekem haza kell mennem megetetni,meg pelenkázni a Mamát???Aztán majd,ha engem is kirugnak akkor majd mehetek lerobbant szülömmel együtt a híd alá,hát rohadt megható ,de tényleg.


Az én Nagyim is idősotthonban van(nem elfekvő normális),Anyámn még dolgozik(testvére sincs),én is dolgozom(nekem sincs testvérem), és 150km-re lakom tőlük.Mégis mit kellet volna csinálnunk???Éhenhalni testületileg?


Van egy barátnőm kései gyerek,amkor lerobbant egy agyvérzés miatt az Apja ő maradt vele otthon ápolásni,most itt áll 31 évesen,se munka,se párkapcsolat,se semmi...Mert kinek kell egy 31 éves pályakezdő?A HR-eseket meg rohadtul nem érdekli,hogy ja én egyetem után 7 évig apukámat áplotam...És vele mi lesz???Ez nem érdekli soha az embereke,csak tudják szajkózni,hogy "a családnak kell áploni"

2015. okt. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
86%

Most nem értem, miért is lenne kapzsi a kérdező? A szülőknek se háza, se jövedelme, mégis mire "tehetné rá" a kezét? A kispolcra az albérletben?


Egy szociális otthon meg mitől börtön?

2015. okt. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
84%

aki lapontozott az nyugodtan kifejtheti,melyik kijelentésemmel nem ért egyet...

Amúgy a (szociális) otthon tényleg nem börtön,akkor megy ki pl a Nagyim is amikor akar,csak szólni kell a portán,hogy kb ekkor jön vissza ide-és ide ment.Aki jobb állapotban van simán kimegy boltba,mindenhová.Mondjuk már nem bír szegény mert volt egy combnyaktörése tavaly szóval örül,ha a kertben elszüttyög.

2015. okt. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
7%
Egy nyugdíjas.Olvastam a sorok között ami kimaradt.Amit nem írtál meg,hogy te családi házban laksz vagy panelban.Azt hogy a párod szülei kb 50-éves koruk körül kerültek össze feltételezhetően mindkettő alkoholista,és dohányzik.És ezért szeretnél megszabadulni tőllük.Egy kis fejszámilás albérlet 50ezer per hó.A rezsi minimum 30ezer,a gyerektartás kb 40ezer ez összesen 110-ezer és még marad 80 ezer forintjzk a megélhetésre.De mivel a cigi,és az ital drága kajára alíg jut.
2015. okt. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az anyagi helyzet nem indokolja az otthonba való bekerülést, de romló egészségi állapotuk igen. Apósom (63 éves) bal lábát térd fölött levágták, a jobb lábának még csak a lábfejét (cukorbeteg), már 3 éve pelenkába végzi a dolgát, mert nem érzi az ingereket. Anyósomnak (65 éves) ízületi gyulladása van, a durvább időszakokban sokszor még a legegyszerűbb dolgokat sem tudja megcsinálni, amin a részben fizikai munka sem sokat segít (ezért gondoljuk, hogy már nem sokáig tud dolgozni). Ezek mellé még van néhány korral járó betegségük, ami ugyan önmagában még nem tragédia, de együttesen már most indokolná az otthonban való elhelyezésüket. A háziorvosuk szerint is ez lenne a legjobb döntés.


Kedves 3, 21-es válaszoló!

Igazad van! Én egy ilyen rohadt számító ember vagyok, aki a párjával együtt azt akarja, hogy a párja szülei emberi körülmények közé kerüljenek akkor is, amikor már bajban lesznek. Szerinted az jobb lenne, ha ezután csak odaadnánk nekik a pénzt és ha majd az sem lesz elég, akkor sajnálkozva kísérnénk őket az utcára? Szerinted mégis mit kellene csinálnunk? Adj valami ötletet! Csak vádaskodni tudsz, vagy tudsz valami használhatót is írni?

2015. okt. 17. 11:22
 27/37 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ne is kérj itt tanácsot, mert kapsz hideget, meleget, de jó tanácsot semmiképp. Tapasztalatból írom, hogy kb semmi értelme itt kérdezni, mert jönnek az ítélkezések, rágalmazások. Te élsz ebben a helyzetben, más nem éli át úgy, ahogyan te. Gondolom jót akarsz magadnak vagy magatoknak, anyósnak, apósnak. Ha úgy érzitek ez lenne a jó megoldás, akkor üljetek le 4-en és szépen beszéljétek meg. :)
2015. okt. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
14%
3# vagyok.Én 4,5-évig voltam édesanyámal ápolásidíjon.Egészen a haláláig.Láttam meghalni a saját anyámat.Most apámal élek és nyelvet tanulok.Külföldben gondolkodom.Amint megvetem ott a lábamat aput hozom magam után.A nővérem ugyanilyan beállítottságú mint ön.Szociális otthonba tenné aput,és én ezt nem engedem.Önnek annyit javaslok,hogy ne szóljon bele a párja szülei életébe,ha megakarja tartani a férjét/párját.Ezt javaslom.Egyébként szakács szakmám van,és egyszer voltam szociális otthonban.Fájdalom volt a szemekben ! Ne kívánjon olyan öregkort nekik.
2015. okt. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
96%
Kedves 25-ös! Nagy nemíromle mi vagy! Látatlanba kimondod a tutit két vadidegen emberről, akiknek a létezéséről sem tudtál ma reggelig, hogy alkoholisták, és dohányoznak? Nem szégyelled magad? Ez az emberi butaság és rosszindulat iskolapéldája!
2015. okt. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
60%

Én itt csak szegény 12 évest sajnálom, aki majd vszeg pont 5-6 év múlva kezd el dolgozni és az apja majd jobb híján bepereli szülőtartásért és évekig fizetheti majd neki, pedig csak most kezdte az életét.

Illetve vajon megérdemli az a férfi a gondoskodást,otthont, aki 12 éves gyerekére rá se néz és tartásdíjat is csak kényszerből fizet?

2015. okt. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!