Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan beszéljük rá a párom...

Hogyan beszéljük rá a párom szüleit, hogy jelentkezzenek egy szociális otthonba?

Figyelt kérdés

Mivel az anyagi lehetőségeink szűkösek, így már most jelentkezniük kellene egy olcsóbb, általunk még megfizethető otthonba. Több év lesz a várakozás, így nem most kellene költözniük, de ha most nem jelentkeznek, akkor később még rosszabb lesz a helyzet. Az egészségi állapotuk folyamatosan romlik, anyósom sem sokáig tud már dolgozni nyugdíj mellett. Ha ő is otthon marad, akkor ötletünk sincs, hogyan fognak megélni a nyugdíjukból.

Ők ezt nem akarják elfogadni, azt mondják, majd megoldják. azt persze nem tudják, hogy hogyan, mi meg már többet nem tudunk nekik segíteni.


2015. okt. 17. 08:42
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
85%

Tényleg az lenne a legjobb, ha négyen leülnétek, papírral, ceruzával és elkzdenétek számolni, a mostani bevételek alpján, utána pedig azt is átszámolnátok, hogy alakul a szülők anyagi helyzete, ha az anyós munkabére kiesik. Ha látják a számokat papíron, talán könnyebben megértik, hogy nekik is nagyobb biztonságot jelent, ha ezekről más gondoskodik. Főleg, hogy az apósodat pelenkázni kell... Nem tudom, most ezt ki végzi, de azt is meg kell érteniük, hogy ha az anyósodnak is rosszabbodik az izületi gyulladása, egy idő után már nem lesz képes rá. Emiatt fizetni valakit pedig túl sokba kerül, és tőletek sem lehet elvárni, hogy a munkátokat feladva ápoljátok őket.

Valamilyen szintem átérzem a helyzeted, és engem is nyugodtan meg lehet kövezni, nekem is idősek otthánában van az anyukám, pedig még viszonylag fiatal, 64 éves. 2007-ben volt egy agyvérzése, lebénult a fél oldala, a féléves rehab nem sokat segített, és nem maradhatott tovább, haza kellett jönnie. Apukám nem él, én késői gyerek vagyok, 3 hétig volt otthon, nekem pont vizsgaidőszakom volt akkor, több tárgyból meg is buktam. Háromlábú bottal úgy-ahogy tudott járni, de a bal kezét nem tudta mozgatni, vagy egyedül felkelni. Őt is pelenkázni kellett egyébként. Otthon elesett, combnyaktörése lett, a kórházból egyből az otthonba került, amit a bátyám intézett neki. Amíg otthon volt, minden nap gyomoridegem volt, hogy mire megyek haza. De ott legalább 24 órában figyelnek rá és ha kell, segítenek neki.

Kedves #3-as, szép Tőled, hogy ilyen önfeláldozó vagy, sajnos ezt nem tudja mindenki vállalni, főleg a mai világban.

Arra azért kíváncsi lennék, hogy van-e feleséged/barátnőd, bármilyen párkapcsolatod.

2015. okt. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
0%
31# válaszolónak 3#vagyok.Nincsen sem feleségem,sem barátnő.Mint írtam külföldben gondolkodom.Egy kapcsolat ebben csak akadályozna.Ha nincsen kihez "kötődnöm" az apámon kívül akkor könnyebb elmenni is.Meg lehet állni.
2015. okt. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Azt azért kalkuláld bele az egészbe, hogy szociális alapon a jövedelem 80%át kell fizetni az ellátásért, a maradék 20% lesz a "zsebpénz". Miután tartasdijat kell fizetni, azt is levonjak, így kB nulla forintja lesz havonta. Abból hogy fognak kijonni? Mert gyógyszert, ruhanemut, tisztálkodási szereket nekik kell megvenni
2015. okt. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
párod véleménye mi?
2015. okt. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Óvatosan , ne Csernus dr. módra szembesítsd őket a valósággal. Mond el nekik, hogy gyakorlatilag nincstelenek azt nem kell részletezni, hogy miért és , ha elveszítik a plusz jövedelmüket még egészségesen is könnyen az utcára kerülhetnek. Mond el nekik azt is , hogy hozzátok még átmenetileg sem jöhetnek. Ezt meg kellene érteniük, ha nem teljesen hülyék.
2015. okt. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Hat szegeny kerdezo nem irigyellek. Fura nepseg a parod szulei ha a ferfi 3 eve pelenkaba szarik de 12 eve meg gyereket is csinalt valakinek, eleg undorito szemely lehet.

abbol amit irtal nekem az jon le hogy ez a par arra szamit hogy majd ti eltartjatok oket ha tetszik ez nektek ha nem. ha a parod nagyon ragaszkodik az eltartasukhoz akkor vallaljon uj allast es tartsa el oket. en a te helyedben elgondolkoznek hogy ilyen kotelekkel a hatam mogott akarok e ezzel a "parommal" elni? egyaltalan hazasok vagytok , van gyereketek?

2016. febr. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 piroska és a farkas ***** válasza:
Megoldódott?
2017. jan. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!