Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Már úgy érzem, hogy a gyerekem...

Már úgy érzem, hogy a gyerekem nem is az enyém! (? )

Figyelt kérdés

A férjem külföldön dolgozik,így egyedül vagyok a 15 hós lányommal.

Anyós 3km-re lakik tőlünk.

Mind a 2 gyerekét párom 38 a huga 30 éves,úgy nevelte,hogy mindent megcsinált helyettük,de szó szerint.

A párom megkérte az anyját,hogy figyeljen oda ránk,már ezt nem vágom,hogy mért kell.

Először azt akarta,hogy költözzek oda hozzájuk még kint van,de ezt határozottan elutasítottam. Utánna jött az,hogy akkor ő költözik ide,de azt se engedtem.

Mindenhol ott van. Aszisztens házi orvosi rendelőbe a gyerek orvosunkkal egy épületben. Csak egy ajtó választja el őket.

Így hiába hívom fel a dokit,hogy pl mikor menjünk tanácsadásra a válasz,hogy majd mamával megbeszélem.

Beleszól folyamatosan,hogy hogyan neveljem a gyerekem,mikor itt van kikapja a kanalat a kezemből,hogy majd ő megeteti a gyereket. Akkor se megy haza ha délután alvásidő van. Leül a fotelbe és megvárja,hogy felkelljen. Este úgyszint 8-9-ig itt van.

Felmerült az,hogy lehet,hogy terhes vagyok. Annyit fűzött hozzá,hogy ő nem válal több unokát (a férjem tesója terhes és Angliába él) mert nem tudna egyszerre ennyit nevelni.

Még sorolhatnám,de nem lenne ember,aki végig olvassa.

Többször beszéltem a férjemmel,hogy beszéljen az anyjával,de mivel neki ez így tökéletes így nem teszi meg.

Válasza: így tudja,hogy biztonságba vagyunk.

Én is próbáltam vele beszélni,de meg se hallja.

Én szeretek önálló lenni mindent saját magam csinálni.

Egyáltalán nem függök tőle semmilyen tekintetbe,így nem hiszem,hogy el kellene viselnem.

Nem vagyok nyuszi és többször hangot adtam annak,hogy nem tetszik a dolok. Próbáltam szépen és csúnyán. Megharagszik,de másnap jön,mint ha semmi se történt volna.

Lehet,hogy nem kéne tudomást vennem róla hagy csinálja.

Teljesen tanácstalan vagyok :(


2015. okt. 20. 14:41
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy drasztikus, de nem engedném be.

Azért a jószándéknak is van határa.

2015. okt. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
93%
Először is én a helyedben nem szülnék ilyen családba még egy gyereket, aztán pedig nem vagy köteles a mamát beengedni és punktum. Közlöd vele, hogy mi a véleményed és hogy nincs szükséged dajkára. Aztán orvost már lehet váltani nem kerület függő és még sorolhatnám de már az is idegesít, hogyha ennyire semmibe veszi a férjed az érzéseidet és anya popóját nyalja minek vagy még vele?
2015. okt. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Először is kiosztanám a gyerekorvost. Ha ez nem segít, váltanék (szabad orvosválasztás van, megteheted).


Ha már tényleg próbáltál beszélni anyósoddal mindenféle módon, akkor egyszerűen ne engedd be.

2015. okt. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Én se engedném be.

De előtte szólnék,h Juli ne gyere a héten, sok dolgunk van. Ha mégis jön akkor mondani h bocs épp indultunk, szia és bezárni az orra előtt az ajtót.

Amikor tudom h jönni szokott, direkt vendéget hívnék és mondanám h bocs nem szóltál h jössz, most vendégeim vannak, nem alkalmas.

Tehát rengeteg olyan szituációt teremteni amiből talán leesik neki h van saját életed is, nem tőle függsz.

Gyerekorvossal meg elbeszélgetnék az orvosi titoktartásról és ha kell orvost váltanák nagyi tudta nélkül.

Illetve helyedben anyukámhoz is elutaznék egy darabig, hogy leszokjon rólunk az anyós.

Mondjuk érdekes hogy ilyen helyzetbe vállalsz még egy gyereket. Férjed se áll ki melletted, nem ismeri el h anyós nélkül is boldogulsz. Őt se értem minek akar még egyet, ha szerinte eggyel se bírsz egyedül.

2015. okt. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 omba ***** válasza:
100%

Kár, hogy férjed sem érti....

Ne engedd be, mond, hogy el vagy foglalva a gyerekeddel, most nem alkalmas az időpont, hogy vendég jöjjön.

2015. okt. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Megkérném, hogy ne jöjjön. Felesleges. Nem leszünk otthon. Stb. Először próbálnám kedvesen, hogy segítsen inkább x-nek, y-nak, tudom, hogy nincs sok ideje és nekik nagyobb szükségük van rá, én meg tudok oldani mindent így is.

Ha nem érti, akkor én sem engedném be :)

2015. okt. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
85%
Amikor alszik a babád, te is menj be hozzá, hagyd magára a mamát.Csinálj olyan dolgokat,amelyek pl.irritálják.Nem vagy könnyü helyzetben!
2015. okt. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
94%
Mondd meg neki, hogy szólni fogsz majd ha szükséged van a segítségére! Hétvégén hívd át délutánra, csinálj neki sütit. Érezze hogy ő inkább vendég és nem ott lakik. Ha jön kéretlenül, akkor ahogyan előttem is írták, mondd, hogy most viszed ki a gyereket sétálni, stb.
2015. okt. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
97%

1. olyan nincs, hogy az én orvosom bármit bárkivel megbeszéljen. Megpendíteném neki az etikai bizottságot.

2 olyan nincs, hogy anyósom nem vállal unokát. Semmi köze hozzá

3. a férjed egy puhap.öcs, figyelmeztesd, hogy ha nem változtat, elhagyod! (Még ha nem is komoly, de érezze annak).

Mamát meg ne engedd be! Nem vagy köteles úgy táncolni, ahogy ő fütyül.


Meglátásom, hogy ha most nem állsz ki magadért, később késő lesz, mert ellened fordíthatják a gyereket is.

2015. okt. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
86%

Khm.

Eloszor komolyan az volt a velemenyem, hogy mit kell sirni, ahelyett hogy orulnel hogy segit.

Ott jott a fordulopont, hogy "o nem vallal tobb unokat"...


Talan fel kene vilagositani, hogy kedves mama, ezt senki nem is kerte, nem o vallal unokat, hanem te gyereket!


A kerdeseim pedig: minek mentel hozza ilyen emberhez?

minek szultel neki gyerekeket?

2015. okt. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!