Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szabálysértést követtem el,...

Szabálysértést követtem el, mert a kiskorú gyerekem állandó lakhelye más, mint az enyém?

Figyelt kérdés
Mikor elváltam lakcímre volt szükségem és megkértem anyámat,hogy engedje meg a bejelentkezést. A gyereket viszont nem engedték, ezért a kicsi a nővéréhez lett hivatalosan bejelentve. Közös albérletben élünk, a tartózkodási helyünk 5 évig ugyanaz volt. Megújításnál az okmányiroda nem volt hajlandó meghosszabbítani,mivel kell a tulajdonos aláírása és az ingatlan adásvételi szerződése. A bérleti szerződésemben benne van, hogy meghatalmaz arra, hogy a bejelentést intézhessem nélküle, mivel külföldön él. Tehát először sikerült, másodszorra nem. Időközben az anyám meghalt, ki kell jelentkeznem, a lányom elvált, a gyereket is ki kell onnan jelenteni. Felhívták a figyelmemet arra, hogy 2013. márciustól van egy jogszabály, hogy nem kell tulajdonosi hozzájárulás, ha van hivatalos magánokiratom, és én dönthetem el, hogy lakóhelyként vagy tartózkodási helyként akarok-e tovább itt élni. Mentem is tegnap az okmányirodába, hogy végre pontot tegyek az ügy végére, ahol is közölték velem, hogy ilyen törvény nincs!!!, és, hogy honnan szedtem ezt a hülyeséget és fizessek több ezer forintot, mert szabálysértést követtem el azzal, hogy a gyerek más címre van bejelentve. Akkor most mi van??? Mit tegyek????
2014. máj. 20. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor ki a gyerek és ki a lány? A lányod már nagykorú, (feltételezem, mert azt írtad hogy elvált) tehát intézze ő magának a dolgait.
2014. máj. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A fiatalabb gyermeked, az idősebbnél volt bejelentve - ezzel még érdemes lehet kérelmet beadni a hatósághoz és a sztorival, hogy enyhítsék vagy engedjék el a sajnos jogos szabálysértési bírságot. A két szülő, pontosabban a gondviselővel azonos lakcímen kell laknia a gyermek korúnak - állandólakcím szerint és ténylegesen is, a fiatal korúnak is azonos állandó lakhelyének kell lennie a szülőkkel ha azokkal él, a nevelő szülök is ilyennek számítanak amúgy. - utóbbit csak azért írtam, mert legegyszerűbb az lett volna, ha ennyire áldatlan a helyzet, hogy az idősebbiknél gyerekednél ideglenes elhelyezést kérsz a gyámhatóságnál, és akkor ott azért meg lehet jobban ezt dumálni előre.
2014. máj. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amúgy ha nincs állami gondozásban és azon belül sima otthonban, vagy elzárva a fiatalkorúnak is a gondviselővel kell egy címen bejelentve lennie és élnie, még a szomszédban sem alhat hivatalosan rendszeresen (két hétnél huzamosabb ideig - főleg nem!!!), hiába az is a te házad például. De amúgy felnőttnél a hivatalokban nézik, akkor is ha nincs bűncselekmény az állandólakcímet, és tartózkodási helyet. Az sem értem, hogy volt szabályos, egy olyan helyre bejelenteni, ahol egyik gondviselője sem élt. Perelheted kártérítésre a hatóságot mulasztás miatt, hogy nem figyelmeztettek. ;-)
2014. máj. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt a törvény, ami a hivatal szerint nem létezik: [link]


"27/A § (3) Az (1) és (2) bekezdéstől eltérően a szállásadó általi hozzájárulásra nincs szükség, ha a bejelentkező olyan érvényes teljes bizonyító erejű magánokirattal vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja. Ebben az esetben az okiratot a lakcímbejelentő lappal együtt kell a járási hivatalnak benyújtani."


Teljes bizonyítóerejű magánokirat: két tanú aláírta

Közokirat: közjegyző hitelesítette


Ha vagy az egyik, vagy a másik igaz a bérleti szerződésre, akkor kiváltja a tulajdonos aláírását.


Ha én így ismerném a munkámra vonatkozó szabályokat, ahogy az ügyintéző, már régen kirúgtak volna.


Valamint az ügyintéző szégyellje magát amiatt is, hogy a siralmas jogszabály miatt rendezetlen lakcímű embereket még a tetejébe meg is büntetné. Aki meg, bár van ingatlana, ügyeskedik a lakcímével, cimborához kamuból átjelentkezik, azt nemhogy nem ellenőrzik, hanem támogatják is ebben a cifra bűnözésben. Szégyen, amit az okmányirodák ebben a témában művelnek. Szégyen.

2014. máj. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
"Albérletbe"/"bérelt lakásba" soha nem tudtuk magunkat bejelenteni, mert a kedves főbérlő(k) nem akarta('k). Vagy mehetünk volna híd alá, vagy belementünk, hogy sógor házában voltunk bejelentkezve minden szempontból, és szomszéd kerületbe jártunk át mindent rendezni, és intézni. Aztán ideglenes lakcímnek már megengedték, pedig pont megjött a gyerek. - azért is kellett és akartuk. De most ideiglenes elhelyezésen van az anyánál a feleségemnél a gyerek (papíron különélünk), mert csak így járhat itt oviba. Nem tudom, hogy egy nyamvadt panelon mit féltenek annyira, de ez van, igaz nekem még ez sincs. És még a felújítást sem lakhatóm le, csak ötéves szerződésem van rá, és elővásárlási és bérlési elsőbbségem van kikötve - azonos ár esetén. Amilyen a gazdasági helyzet, ilyen bérelt nyúlketrecben fog főnöni a gyerek, ha csak nem megyünk hamar külföldre. Párom és én is tudunk németül, és kint én legalább ötször annyit keresnék olyan helyen ahol kb. ugyan ennyi a négyzetméter ár, mint itthon Budapesten.
2014. máj. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja mondanom sem kell, a bérleti szerződés is feleségem nevére szól. ...
2014. máj. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jó tudni ezt az új szabályt. ;-)
2014. máj. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

új->1992. évi LXVI. törvény


De ha a bérbeadó szórakozni akar, akkor úgyis fog tudni.

2014. máj. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

A szóban forgó módosítás (amivel alaposan átírták a szabályokat) 2013. március 1-je óta hatályos. Ezért "új" a törvény.


A bérbeadók azért szórakoznak ezzel, mert maguk sincsenek tisztában a lakcímbejelentés mibenlétével, ezért tartanak tőle. Nincs min csodálkozni: ha a hivatalok ennyire inkompetensek, mitől lennének az egyszerű állampolgárok tájékozottak?

2014. máj. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Értem köszi. Mondjuk amikor azért necces volt hogy a kaputól nem egész száz méterre lévő (jobbára) "állami finanszírozású" oviba járhat-e a lányom, nem voltam ennyire megértő, de mint írtam megoldottuk.
2014. máj. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!