Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eladhatja-e a gyerekem a...

Nzsuzsa kérdése:

Eladhatja-e a gyerekem a beleegyezésem nélkül az apa után örökölt fél panellakást egy vadidegennek, amelynek a másik fele az enyém és ott lakom? Az ő felén haszonélvezetem van.

Figyelt kérdés
Úgy tudtam, hogy a haszonélvezet nagyon erős jog!!!

2015. febr. 2. 08:00
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Kiegészítem: Úgy, hogy a haszonélvezettel együtt vennék meg.
2015. febr. 2. 08:05
 2/14 anonim ***** válasza:
13%
Kérdezz meg egy jogászt, de tudtom szerint ha nem felosztható et független lakrészre, akkor nem.
2015. febr. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Persze hogy el, annyi hogy elővásárlási jogod lesz. Termèszeteaen csak a tulajdonjogot adhatja el, a haszonèlvezet, mivel nem az ő nevèn van nálad is marad.
2015. febr. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%
Nem. Haszonélvezettel csak akkor adhatja el, ha te is beleegyezel. De ki vesz meg haszonélvezettel terhelt lakást?
2015. febr. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Eladhatja, de senki nem fogja megvenni, max befektetésnek. Ugyanis a vevő a beleegyezésed nélkül be se teheti a lábát a lakásba, semmit nem csinálhat a lakáson, mivel a haszonélvezeti jog erősebb a tulajdonjognál!
2015. febr. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%

Csak és kizárólag a Te beleegyezéseddel tehet bármit is a lakással. Erre jó a haszonélvezet.

Ha te beleegyezel az eladásba, a tulajdonjogot eladhatja, de a haszonélvezeted ugyanúgy megmarad.

2015. febr. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen eladhatja, ha te nem élsz az elővásárlási jogoddal. Neked meg jogod van megtiltani az új tulajdonosnak, hogy birtokba vegye a fél lakást. Tehát az eladás a te jogaidat nem érinti.
2015. febr. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Bence_ ***** válasza:
95%

El.

De csak nagyon nyomott áron.

Hiszen ameddig te élsz addig tiég a lakás.

2015. febr. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

A saját részét eladhatja, de a te haszonélvezeti jogodhoz neki nincs köze, arról egyedül te tudnál lemondani, vagy te tőled tudnák megvásárolni.


Tehát, ha el is adja, annak az idegennek, azon kívül, hogy van egy fél lakása, semmi köze nem lesz hozzá, amíg a haszonélvezeti jogod megvan. Ilyen feltételekkel meg ki akarna lakást venni?

2015. febr. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Újraolvastam a kérdést, és kiegészítem a válaszom.


Azt írtad, haszonélvezeti joggal együtt szeretnék megvenni. Ezt úgy gondolják, hogy megveszik a fél lakást, meg a haszonélvezeti jogot, te meg költözhetsz?


Ettől ne félj, a gyereked nem adhatja el a te haszonélvezeti jogodat, és te se tedd, semmiképp!!

2015. febr. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!