Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyám és a kedvesem nagyon...

Anyám és a kedvesem nagyon nem jönnek ki egymással mi csináljak?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem. Én a családi vállalkozásban dolgozom, ahol anyám is. Barátnőm szerencsére máshol. Próbálom kibékíteni őket, próbálok közös programot szervezni születésnap, névnap stb.Alkalmanként jó elpofiznak egymással, majd mikor beszélek velük mind a kettő meg van győződve arról, hogy utálja a másik.

Mit csináljak? Nektek volt már hasonló szitutok? És persze rajtam csattan az ostor.



#anyós-meny
2015. okt. 22. 13:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd őket békén!


Miért kell közös program? Miért kell erőltetni? Két felnőtt ember, joguk van nem tetszeni egymásnak. Ha csak egy évben 2x kéne egymást látniuk és nem erőltetné senki, akkor civilizáltan meg tudnának lenni. Ettől te még mehetsz anyádhoz gyakrabban, de ne erőltesd már rá a barátnődre is, mert minek? Minek kell nekik barátnőnek lenni? Egyedül nem tudod a kapcsolatot tartani anyáddal? Miért jó neked, ha ők többet vannak együtt? Külön-külön is tudnak téged szeretni, meg kijönni veled, nem feltétele a dolognak az, hogy ők kijöjjenek, meg közös programok legyenek.


Gondolj már bele, hány éves? 25? 30? Évtizedekig megvolt valahogy anyád társasága nélkül, és fordítva is ez a helyzet, most miért kell őket összekényszeríteni? Ha kialakul magától, ha szimpatikusak, akkor oké, de annál nagyobb fäszságot nem is lehet csinálni, hogy nem tetszenek egymásnak és akkor erőtetik valami szent eszme miatt.


Egyszerűen, ha anyád fúrja, akkor mondd meg neki, hogy állítsa le magát, és hagyja békén, ha meg a csajod fúrja anyádat, akkor mondd meg neki is, hogy nem vagy anya pici fia, észreveszed, ha fúrni akarja és akkor leállítod, így ettől nem kell félnie, jegelje is a mama-témát, nyugodjon meg és nem várod el tőle, hogy jópofizzon, meg összejárjon vele.


Nem kötelező jóban lenni. Komolyan, ha rád akarnának valakit erőltetni, aki egyszerűen nem szimpatikus gondold már át mi lenne? Ha folyton erőltetnék, akkor biztos állandóan befeszülnél, már előre eleged lenne az egészből akkor is, mikor csak tudod, hogy majd találkozni fogtok. Ellenben, ha senki nem erőltetnék rád, akkor igazából nem is érdekelne a dolog, úgy lennél vele, hogy évente egyszer-kétszer kibírod, hogy találkoztok, és akkor lehet, hogy még el is csevegtek erről-arról.

2015. okt. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd a fenébe, ne erőlködj ezen, jobb kívül maradni rajta. Ahhoz tartsd magad következetesen, mindkettővel szemben, hogy nem akarod hallgatni a másik szidását, egyik se rinyáljon neked a másikra. Közöld, hogy te mindkettőjüket szereted, ha bajuk van , beszéljék meg egymással és kész.

Voltam ilyen szituban (nőként, anyós-vő vita szerencsétlen harmadik résztvevőjeként:-)), én is belefáradtam egy idő után. Nem rendeződött az érdekelt felek között a helyzet, viszont nekem végül sikerült elérnem, hogy engem hagyjanak ki a cirkuszból és az érzelmi zsarolásokból.

2015. okt. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen, ha két ember unszimpatikus egymásnak, nem lehet erőltetni hogy legjobb barátok legyenek.

Ráadásul ez még szerencsés helyzet, mert ha találkoznak nem rendeznek műsort.

Szerintem maradjon az a megoldás, hogy egyedül látogatod a szüleid, meg amúgyis találkozol velük eleget, barátnőd pedig csak ünnepnapokon találkozzon velük aztán kész. Negyedévente pár órát mindenki kibír a leendő unokák érdekében. Aztán ha lesz gyerek, majd te viszed a mamához és barátnőd meg az ünnepnapokon csatlakozik.

Amúgy te barátnőd apjával szervezel közös programokat, vagy miért várod el, h ők is ellegyenek? Helyedben örülnék, h legalább nem műsoroznak:)

2015. okt. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy rajtad mert te szervezkedsz. Kulon eltek nyugisan? Akkor minden ok. Az alkalmankent jol elpofizas az boven eleg anyos-meny viszonynak, van annal sokkal rosszabb is.
2015. okt. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sajnos a dolog ennél sokkal bonyolultabb. Anyámmal közös vállalkozásunk van. Tehát anyagilag függök tőle. Magának akar minden pénzt. Viszont az igát többnyire én húzom. De nélkülük nem tudtam volna megcsinálni a céget nekem nem volt tőkém. Hiába fizettem vissza már mindent ,ez akkor sem elég. Nyilván ezt barátnőm meg nem tolerálja.
2015. okt. 22. 14:34
 6/13 anonim ***** válasza:
6%
Ha külön laknátok megoldódna a probléma.
2015. okt. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
külön lakunk.
2015. okt. 22. 14:47
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
Rendezd megnyugtatoan az uzlettarsi viszonyt anyaddal. Azert is feszkozik a bsratnod, mert latja, h igazsagtalannak erzed a helyzetet, zavar, megsem akarod, tudod megoldani. Ha ez megvan, akkor maradhat az unnepi jopogizas. Kulon programokat nem kell szervrzni altalad, komolyan nem is ertelek. Miert forszirozod? Ne legyenek illuzioid, brm fogjak negszeretni egymast. Minel ritkabban talalkoznamk, annal jobb. Egyelore. Ha elveszef v gyereketek lesz akkor vissza lehet terni a problemara. Addig untig eleg ennyi.
2015. okt. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Akkor végül is a barátnődnek igaza van.

Nem az anyád és a barátnőd közötti kapcsolatot kell megoldani, hanem neked kell rendezned az üzleti viszonyodat anyáddal.

2015. okt. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Mi hasonló helyzetben vagyunk. Csak én vagyok az akit a párom családja ki nem állhat, mert betolakodtam az életükbe. Páromnak nagyon rossz, hogy az anyja és én utáljuk egymást, békítős beszélgetősdit akart, de hál Istennek nem akart békülni velem. Tiszta ideg voltam a gondolatára is, hogy közös légtérben legyek vele. Nehéz helyzetben vagytok, de ne erőltesd, én ezért kezdek elhidegülni a páromtól. Állandó konfliktusforrásunk a helyzet, megmérgezi kettőtök viszonyát is, nálunk sikerült:(

25/N

2015. okt. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!