Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós azt akarja, menjek...

Anyós azt akarja, menjek templomba, miközben én nem vagyok hívő, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Barátnőm édesanyja erősen vallásos, pontosabban mondva nagyon gyakran jár templomba, de ez - saját és részben barátnőm megítélése szerint is - inkább csak képmutatás. (Más dolgokban is ilyen, "mit szólnak, ha. ". ) Én nagyon régóta nem vagyok vallásgyakorló, hívő sem, sőt, és ezt nem is tagadom. Ezt rosszallja barátnőm édesanyja, aki azt akarja, hogy a holnap reggeli misére - Mindenszentek alkalmából - menjek el. Én vagy tíz éve nem voltam templomban. Barátnőm csak anyukája miatt jár (ld. Képmutatás). Mi lenne a "jó" megoldás, engedjek az "elveimből" és menjek, vagy tartsak ki és maradjak itthon?

2015. okt. 31. 21:18
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
63%

Én ateistaként mennék templomi esküvőre, mert az nem egy aktív részvétel a részemről. A barátaim eljátszanak valamit, ami nekik sokat jelent.


De amikor keresztény ünnepek megtartása miatt kell templomba menni, az teljesen más.


A polgári esküvővel a párhuzam azért nem ér, mert a polgáriban nem kell hinni, az akkor is érvényes, ha te nem hiszel az anyakönyvvezetőben.

2015. nov. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe nem jutna elmenni csak azért, mert mit szólnak mások. Még a temetőben se voltam halottak napján. Apám kiment nagyszüleim sírjához, mondtam neki, azt üzenem, üdvözlöm őket, aztán annyi. Amúgy ha elmész templomba, az még nem az elveid feladása, érdekes tud lenni egy mise/istentisztelet. Gáz akkor van, ha mások véleménye miatt mész.
2015. nov. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
0%
Hozzászólásokat nem olvasva, csak a Te leírásodból (mindazonáltal, hogy már rég nem esedékes a kérdés :D), ha a barátnőmnek ez sokat jelentett volna, elmentem volna, mindezt úgy, hogy nem vagyok vallásos, sőt, a kereszténység jó-néhány formája számomra a legelfogadhatatlanabb vallások közé tartozik. Ha neki ez sokat jelent, elmegyek, viszont a hitemet nem változtatom meg miatta, nem is tudnám. De amiatt mert szeretem és jót akarok neki, elmentem volna. Az más dolog hogy éppen valami máson jár az eszem a templomban és magasról teszek arra amit a csuhás lök a népnek :D Az anyós meg (nagyon általában!!!) nem olyan különleges személy hogy most hajde adjak a véleményére vagy mi lesz... Ő is csak egy családtag. Apámnak se teszek meg mindent feltétlenül, de attól még tisztelem és szeretem. Bár nálam ez az anyós dolog pont helyén van, nem követelőzik tőlem, azért hogy a lányával lehessek, mindent szépen és kedvesen kér, kölcsönös tisztelet és szeretet van köztünk.
2015. nov. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!